Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

1 Ekim BTC Fiyat Analizi

bitcoin-.jpeg

Bitcoin ve birkaç altcoin, yüksek seviyelerde direnci zorlamaya devam ediyor ve bu da yükseliş trendinin yakında devam edebileceğini gösteriyor.

CryptoQuant’ın verilerine göre, Borsa rezervlerinde tutulan toplam Bitcoin (BTC) miktarı Ekim 2019’da 2,8 milyon BTC’den 2,4 milyona düştü. Analistler, rezervlerdeki bu istikrarlı düşüşün, perakende traderların ve balinaların gelecekte fiyatların artmasını bekledikleri için Bitcoin biriktirebilecekleri anlamına geldiğine inanıyor.


Bitcoin hala tüm zamanlar seviyelerinin çok altında olsa da, 2020’nin 3. çeyreğini 10.590 $’ın üzerinde kapatmayı başarırsa, bu herhangi bir çeyrekte ikinci en iyi kapanış olacak. Skew’den alınan veriler, bunun yalnızca 2017 4. çeyrek kapanış fiyatının 13.660 $’ın gerisinde olacağını gösteriyor.

Tüm bunlar, kripto piyasalarının günlük fiyat hareketlerinden etkilenmeyen daha güçlü yatırımcıların eline geçtiğini gösteriyor.

Kurumsal yatırımcıların uzun vadeli pozisyonlar elde etmeyi tercih ettikleri söyleniyor. Bybit’ten alınan veriler, Grayscale Investments’ın şu anda Bitcoin’in mümkün olan maksimum arzının %2’sinden fazlası olan 449.900 Bitcoin’e sahip olduğunu gösteriyor.

Kurumsal yatırımcılar tahsislerini kripto para birimlerine yöneltirse, talep sonunda arzı aşabilir ve bu da Bitcoin’in fiyatını artırabilir.
BTC / USD
Bitcoin, son birkaç gündür 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (10.732 $) etrafında dolaşıyor. Boğalar 29 Eylül’de ayrılmaya çalışsalar da daha yüksek seviyeleri sürdüremediler.

btcusd.png

Ayılar, zayıflıktan yararlanamadı ve fiyatı 10.500 $ desteğinin altına çekemedi. Bu, boğalar ve ayılar arasındaki bir sonraki yön hareketi konusundaki kararsızlığı gösteriyor.

Sabit 20 günlük EMA ve orta noktaya yakın nispi güç endeksi, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Bu aralıktan bir sonraki kopuşun yönünü tahmin etmek zordur.

Ancak bazen RSI’nin hareketi bazı ipuçları sağlayabilir. RSI simetrik üçgenin ve 55 seviyesinin üzerine çıkarsa, boğaların 11.178 $ ‘lık bir kırılma girişiminde bulunma olasılığını artırır.

Başarılı olurlarsa, BTC / USD kuru 12.000 $’a ve ardından 12.460 $’a yükselebilir. Tersine, eğer ayılar fiyatı 10.500 doların altına düşürürse yükselen trend çizgisi, muhtemelen 9.835 dolara düşebilir.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,352
Mesajlar
62,637
Kullanıcılar
6,675
Son üye
bahadirkilic
Geri
Üst