Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin Al-Sat Sinyal Grafiklerinde Son Durum

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
İyi akşamlar. Bitcoin'in bu aralar hareketlenmesi eskisi kadar olmasa da hatırı sayılır derecede heyecan uyandırıyor. İnsanlar yatırım yapmış ve bir beklenti içindeler. Doğal olarak fiyatların yükseliş göstermesini umarak ya bekleyiş içindeler ya da çeşitli yollar deneyerek kayıplarını kapatmak veya kazançlarını arttırmak için uğraşıyorlar. Bu uğraşlardan biri hiç kaçınılmaz ki AL-SAT yapmaktır. Nereden alayım nerden satayım derken durum olduğundan kat kat farklı haller alabiliyor. Bazısı kısa sürede yükselirken bazısı ise yok oluyor. Neyse çok uzatmadan grafiklerin son durumuna bakalım ve ona göre bir yol çizelim.


BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
HvRS2Kda


Bu gün sabah saatlerinde yazdığım yazıda saatlik grafiğin yükseliş hazırlığı yaptığı konusunda ip uçları vermiştim. Biraz daha desteğe ihtiyacı vardı ve o desteği bulunca beklemedi. Şimdi ise aynı 13014$ desteğinden aldığı güçle hareket etmeye devam ediyor. Sırada çok fazla öneme sahip olan bir direnç olan 13850$ seviyesi var. Burayı test etmesi, önündeki son güçlü desteği denemesi demek. Evet 8400$, 9800$ 10000$ ve 11500$ gibi dirençleri desteğe çevirdikten sonra artık önünde daha güçlü bir direnç kalmıyor. Çünkü 20000$ seviyesinden düşerken durak yaptığı ilk önemli destek görevi gören seviye 13850$ seviyesi idi. Yukarıda neler olacağını merakla beklerken aşağıda 12773$ seviyesinin de varlığını unutmayalım.


BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
hsyMdSdQ


Bu grafiğin saatlik grafiğe göre daha güçlü ve istikrarlı olduğunu bilirsiniz. Tam olarak 3 gün 20 saat süren aşırı derecede kararsızlık sürecinden sabah saatlerinde kurtulmayı başardı ve ilerlemeye devam ediyor. Direnç olarak 13850$, destek olarak ise 12773$ seviyeleri önem arz ediyor. Unutmayalım ki 13850$ seviyesi net olarak kolay kırılmayabilir çünkü daha önce de test edilip başarısızlıkla sonuçlanan bir hareketlenme yaşanmıştı. Tarih 1 Haziran 2019. Bu yüzden bu fiyatı gördü ve biraz da geçti hatta birkaç gün kalıcı oldu diye "THE MOON" havalarına girmemekte fayda var. Diğer taraftan mümkün olduğunu da söylemek lazım.


BTC USD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
chy12zpn


Günlük grafikte büyük bir SAT sinyalinin ardından gelen 28 günlük satış baskısı ve kararsızlık 19 gün önce bitti son ara yükseliş trendi başladı. Yaklaşık 20 gündür süren bu trend devam ederken arada iniş çıkışlar oldu ve olması da normal. Saatlik ve 4 saatlik düzeltmeleri olması hareketlerin güvenirlik kat sayısını arttırır. Bu da yatırımcının kar elde edip alış satışlarına yön vermesine yardımcı olur. İnanın Bitcoin sürekli yükselen bir araç olsaydı kimse satın almazdı. Fiyatların düşmesi hem sağlam temellere oturmasını sağlıyor hem de alım fırsatı doğuruyor. Almayı ve satmayı bilenler için. :)

Günlük grafik için yorum yapacak olursak her şey yolunda, demekle başlayabiliriz. Güçlü direnç 13850$ yukarı yönlü kırılırsa ilk hedefte bir sonraki mini direnç 14618$ var. Sonrasında hedef direnç aralarındaki makas açılmakla beraber kuvvet de artıyor. Bu işlerin aslında giderek zor olacağını gösteriyor yatırımcı için. Yani düşse bir dert yükselse bir dert oluyor. Bu da yatırımcının para ve kriz yönetimi anlayış ve becerisiyle ilgili bir konu.

Sormak istediğiniz olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım. Başarılar dilerim.Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.
Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm tarafından oluşturulmuştur.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,379
Mesajlar
62,929
Kullanıcılar
6,695
Son üye
Samet1
Geri
Üst