Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin Borsası BitMEX’e Dava Açıldı! Kurucu Ortağı Tutuklandı

bitmex.jpg

ABD Adalet Bakanlığı ve Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CTFC), kripto türevleri borsası BitMEX’e ve kurucu ortağı/CEO’su Arthur Hayes de dahil olmak üzere tüm sahiplerine karşı suç duyurusunda bulundu.

Kurucu ortaklar Ben Delo ve Samuel Reed ile birlikte Hayes, kayıtsız bir ticaret platformu işletmekle ve KYC/AML düzenlemeleri de dahil olmak üzere CFTC kurallarını ihlal etmekle suçlanıyor. 40 sayfalık şikayet aynı zamanda BitMEX’in ana şirketi olan HDR Global Trading Limited’in yanı sıra 100x Holdings Limited, ABS Global Trading Limited, Shine Effort Inc Limited ve HDR Global Services (Bermuda) Limited’in de davalı olduğunu gösteriyor.


CFTC açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Şikayet, BitMEX’i belirlenmiş bir sözleşme piyasası veya alım satım yürütme işletmesi olarak CFTC onayı olmadan ticaret işlevine ev sahipliği yapması; dijital varlık türev işlemleri/marj için Bitcoin siparişi kabul etmesi ve kaldıraçlı perakende emtia işlemlerine olanak sağlamasıyla suçluyor. Şikayet ayrıca BitMEX’i müşteri tanıma prosedürlerini ve kara para aklama prosedürlerini uygulamamakla suçluyor.”

Şikayete göre CFTC, “Davalıların hukuka aykırı eylemlerini ve uygulamalarını yasaklamak ve kanuna uymalarını zorunlu kılmak için bu eylem gerçekleştirilmektedir. Buna ek olarak CFTC, ticaret ve tescil yasakları, uyumsuzluk, iade, karar öncesi ve sonrası faiz ve mahkemenin gerekli gördüğü diğer tedbirler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere medeni parasal cezalar ve iyileştirici yardımcı telafi talep ediyor.”


CFTC Başkanı Heath Tarbert yaptığı açıklamada “Dijital varlıklar türev piyasalarımız ve ekonomimiz için büyük umut vaat ediyor. ABD’nin bu alanda küresel bir lider olması için, bu davada iddia edildiği gibi yasadışı faaliyetlerin kökünü kazımamız zorunludur. Yeni ve yenilikçi finansal ürünler, ancak piyasa bütünlüğü varsa gelişebilir. Kurallarımıza uyarak doğru şeyi yapan borsalara karşı kanunları çiğneyen kötü oyuncuların avantaj elde etmesine izin veremeyiz,” ifadelerini kullandı.

BitMEX kurucu ortağı tutuklandı
Ayrı bir davada, Adalet Bakanlığı Hayes, Delo, Reed ve BitMEX iş geliştirme başkanı Greg Dwyer’ı Banka Gizlilik Yasasını ihlal etmekle suçladı. Bakanlığın basın açıklamasına göre Reed, Perşembe sabahı Massachusetts’te tutuklandı.


FBI direktör yardımcısı William Sweeney yaptığı açıklamada “Bugün burada iddia ettiğimiz gibi, dört sanık, şirketlerinin BitMEX kripto para ticaret platformu aracılığıyla, ABD’nin kara para aklamayla mücadele gerekliliklerinden kaçınarak Banka Gizlilik Yasasını kasten ihlal etti” dedi.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,352
Mesajlar
62,638
Kullanıcılar
6,675
Son üye
bahadirkilic
Geri
Üst