Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin (BTC) Fiyatında Düzeltme Görüldü! Boğalar Endişelenmeli mi?

ant

Uzman Çavuş
Bitcoin fiyatları son birkaç gün içinde bir geri çekilme yaşadı ve lider kripto para birimi Pazartesi günkü fiyat seviyesi olan yaklaşık 12.500 dolardan, dün CoinDesk verilerine göre 11.600 doların altına kadar düştü. Dijital varlık bu haberin yazımı sırasında 11.724 dolardan işlem görmektedir.


Bu noktada kripto para tüccarları, bu son düşüşün dünyanın en önde gelen dijital para biriminin giderek zayıflığa yöneldiğinin bir işareti olup olmadığını merak ediyor. Neyse ki, Bitcoin boğaları için, birden fazla analistin yorumuna göre durum böyle görünmüyor.


CoinDesk verileri, dijital varlığın Mart ayından bu yana genel bir yükseliş eğilimi izlediğini gösteriyor; bu nedenle bu son yaşanan geri çekilme, birkaç piyasa gözlemcisinin iddia ettiği gibi, bu hareketin daha yüksek seviyelerde bir kırılma olduğunu yansıtıyor.


Kripto para türevler ticaret platformu Amulet’in genel müdürü Marouane Garcon “Bunun büyük olasılıkla kısa bir duraklama olduğunu düşünüyorum.” dedi.


“Kesinlikle bir boğa piyasasındayız ve fiyat bunu yansıtmaya devam edecek.”

Kripto para riskten korunma fonu yöneticisi BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale de bazı teknik analizler ile yorumda bulundu.


“11.500 doların sağlam olduğu ve 20MA’nın hala oyunda olduğu gerçeği, boğaların çok ihtiyaç duyulan bir mola verdiği anlamına geliyor ve kısa ve orta vadede olumlu beklenti muhtemel.” dedi.

Anahtar Direnci

Invest Diva CEO’su Kiana Danial, Bitcoin’in 12.300 ila 13.200 dolar arasında var olan direnç bölgesini aşması durumunda çok zorlayıcı kazançlar elde edebileceğini söyledi. Danial “Bu seviyeyi izlemek çok önemli” diye vurguladı.


“Bunun üzerinde bir kırılmanın doğrulanması aynı zamanda, daha sonra Bitcoin fiyatını uzun vadede 24 bin dolara kadar çıkarabilecek, çift dipli bir yükseliş ters grafik modelini de bizlere sağlayacaktır.”

Bitcoin’de Yeni Hedefler

Bitcoin, son haftalarda bir konsolidasyon aşamasındaydı. Bitcoin için uzun vadeli görünüm ezici bir şekilde yükseliş eğilimi göstermesine rağmen, kısa vadeli ilerlemenin 12-13 bin dolar bölgesindeki inatçı direnç tarafından engellendiği görülüyor.


Bu seviyeyi yok etmeye yönelik son girişim, sert bir reddedilme ile karşılanmasa da, şu anda Bitcoin 12.000 doların altında seyrediyor. Yine de popüler bir analist, 2020’nin sonunda Bitcoin’in 17.000 dolara çıkma olasılığının yalnızca %30 olduğunu söylüyor.

Bitcoin’in (BTC) 17.000 Dolara Ulaşma Olasılığı:%30

Cane Island Alternative Advisors’ın CFA/CAIA yöneticisi Timothy Peterson, 15 Ağustos’ta bir tweet’te, yılın geri kalan kısmında Bitcoin’in 17.000 dolara ulaşma şansının şu anda %30 olduğunu belirtti.


Peterson, Bitcoinist tarafından yayınlanan ve 12.000 doları aşan BTC’nin, 15.000-17.000 dolar fiyat aralığına kadar yükseleceğini öne süren bir makaleye atıfta bulundu.


Peterson, BTC’nin Aralık 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşma olasılığını yalnızca %30 oranında belirtirken, MagicPoopCannon gibi diğer önde gelen analistler daha fazla yükseliş bekliyor. Analist, Mayıs ayında, 10.600 doların üzerindeki bir kırılmanın, ilk önce 14.000 dolar, sonra 17.200 dolar seviyelerini açacağını tahmin etmişti.


Kripto para analisti MagicPoopCannon daha önce görüşlerini şu şekilde açıklamıştı:


“Eğer, BTC burada sağlam bir çıkış yapıp 10.600’ün üzerine çıkarsa, bence 14.000 dolar seviyesini kırıp 17.200 dolarlık öngörülen hedefe kadar yükselebilir. Bu seviyeler oldukça olası gözüküyor.

Bitcoin Yakın Vadede Nereye Gidiyor?

Daha önce de belirtildiği gibi, Bitcoin kısa süre önce 12.000 doları bir kez daha reddetti. Çok sayıda reddedilmeye rağmen, trader’lar rallinin devam etmesini bekliyorlar. Örneğin SalsaTekila adıyla anılan bir kripto trader’ı, bir numaralı kripto para biriminin zirveye çıkmadan önce 13.000 dolara tırmanacağına inanıyor.


“Bence BTC, yıllık pivot direnci olan 13 dolar alanına gidecek. IMO zirveye yaklaştık, ancak henüz burası değil. Ralli ile birlikte savrulmamak için varlığı dikkatle takip etmek gerekiyor.”
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,259
Mesajlar
61,845
Kullanıcılar
6,697
Son üye
ibrahim6314
Geri
Üst