Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin Cash Madenciliği Bitcoin Madenciliğinden Daha Mı Kârlı?

BCH madenciliği süreci ile Bitcoin madenciliği birbirine çok benziyor. Yine de birkaç önemli fark var. Birincisi ve en önemlisi, Bitcoin Cash'in blok büyüklüğünün sınırı 8 MB. Bitcoin ise sadece 1 MB. Tabii ki, daha büyük bloklar daha fazla işlem gücü ve buna bağlı olarak da blok oluşturmak için daha fazla yatırım anlamına geliyor. Öte yandan daha büyük bloklar, madencilerin aldığı işlem komisyonunu da hatırı sayılır biçimde artırıyor.

İki kripto para birimi de aynı blockchain'i paylaştığı için, oluşturulan blok başına ödül de aynı seviyede: An itibarıyla 12,5 token. Ancak, biz bu yazıyı hazırlarken Bitcoin’in fiyatı 10.513,38 dolar, Bitcoin Cash’inki ise 1.584,54 dolardı. Arada önemli bir fark mevcut. Bu nedenle, madencileri cezbetmek için BCH topluluğunun madenciliği zorluğunun, Bitcoin'den daha düşük seviyede tutulması şart. İşte bu noktada EDA’ların önemi ortaya çıkıyor.
BTCCASH123.jpgBitcoin Cash madenciliğinin yüzde 300 daha zor hale gelmesi üzerine, otomatik zorluk ayarlama sistemi EDA işleme alındı ve birçok madencinin BCH’ye geri dönmesi sağlandı. Yine de ilginç olan, birçok madenci, işlemleri zararına gerçekleştirmeyi göze aldı. Bu durum madencilerin Bitcoin Cash’e inandıklarını ve hard fork işlemini desteklediğini gösteriyor.

BitInfoCharts verilerine göre, Bitcoin Cash madenciliğinde 1 THash/s (saniyede 1 trilyon hash) işlem, ortalama olarak günde 1,3526 dolar kâr getiriyor. Bitcoin’de ise bu sayı 1,2275 dolar olarak ifade ediliyor. Bahsini ettiğimiz bu tutarlara işlem komisyonları dahil değil. Ortalama olarak bir Bitcoin işleminde kullanıcılar 28 dolar civarında komisyon ödüyor. Bitcoin Cash’de ise bu tutar çok daha az.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,259
Mesajlar
61,845
Kullanıcılar
6,697
Son üye
ibrahim6314
Geri
Üst