Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin için Muhteşem Bir Gelişme Olabilir

bitcoin joe biden.jpg


Ekonomist Erkan Öz, Joe Biden'in başkan seçilmesi sonrasında Bitcoin fiyatının nasıl olabileceğine ve ne yönde hareketlenebileceğine dair değerlendirmelerde bulundu. Cointelegraph'ın haberine göre 7 Kasım tarihinde Youtube üzerinden bir video paylaşan ve bu videoda analizlerini dile getiren ÖZ, ABD'nin yeni başkanı Joe Biden'in mega projesi olarak dile getirilen ve "Build Back Better" projesinin hayata geçirilmesi halinde Bitcoin için altın çağın başlayabileceğini söyledi.

Joe Biden'in seçim kampanyasının en temel söylemlerinden biri olan "hissedar kapitalizmi dönemini sona erdirmeliyiz" söylemini gerçekleştirebilmesi halinde mevcut kapitalist düzenin yıkılabileceği ve bu yıkılan düzenin üzerine yeni bir düzenin inşa edilebileceğini ve bu durumun Bitcoin için oldukça olumlu bir gelişme olabileceğinden bahseden Öz, bu projenin gerçekleştirilebilmesi için 51- 93 triyon dolar civarında bir bütçe gerektiği ve bu durumun para basmaya sebep olacağını, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin de çoğundaki sınırlı arz nedeniyle bu ortamda çok yüksek bir değere sahip olabileceği ve yerini bulabileceğini, ayrıca bu durumdan sadece Bitcoin'in değil kısıtlı arz imkanına sahip olan altın, gümüş gibi kıymetli madenlerinde faydalanabileceğini belirtti.

"Dünyadaki bütün borsalarda listeli yüzlerce, belki binlerce şirketin toplam değeri 90 trilyon dolara bile varmıyor. […] Altın, gümüş ve Bitcoin yatırımcıları için, yani sınırlı parasal varlıklara yatırım yapan herkes için muhteşem bir gelişme."

Bu konudaki heyecanını da dile getiren Öz'ün ne kadar haklı olduğu ya da yeni başkanın bu projeyi hayata sokup, sokmayacağı ise henüz bir muamma.
 
Biden geldiği gibi btc değer düşüşü gösterdi, ama artmasını öngören analistler oldukça çok. Artar veya artmaz diyemiyoruz. Coin haberleri okuyorum öylece. :)
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,259
Mesajlar
61,845
Kullanıcılar
6,697
Son üye
ibrahim6314
Geri
Üst