Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin Madencilerinin Bayramı

bitcoin mine.jpg


Bitcoin madencileri bir süredir artan maliyetler ve gelirlerinin büyük oranda düşmesinden şikayetçiydi. Bunun en önemli sebebi artan zorluk seviyesi ile beraber Bitcoin'in fiyatındaki durgun seyredişti. Halving (yarılanma) sonrasında da kısmen durağan bir izlenim veren Bitcoin maliyetlerin daha da artmasına sebep olmuştu. Ancak son günlerde yaşadığımız ciddi fiyat artışları sebebiyle Bitcoin madencilerinin keyfi yerinde denilebilir.

4 Kasım itibariyle Blockchain.com verilerine göre Bitcoin madencilerinin gelirleri 20.8 milyon dolar seviyelerine gelirken, bu durum halving sonrasında görülen en yüksek seviye olarak kayıtlara geçti.

Bitcoin madencileri blok ödüllerinin yanı sıra madencilik işlemi esnasında transferleri de onaylıyor ve bu transferlerde verilen işlem ücretlerini paylaşıyor. Bitcoin fiyatında 2 kata varan artış ve blockchain'de yaşanan tıkanıklık nedeniyle çoğunlukla insanların gönderimlerde yüksek ücretleri tercih etmesi sebebiyle Bitcoin madencilerinin gelirlerinde çok ciddi oranda artış kaydedildi. Bu süreç ne kadar devam eder bilinmez ama bu pastadan payını almak isteyenlerin sayısının gün geçtikçe arttığı ve ülkeler bazında girişimlerin gerçekleştiği düşünüldüğünde, şimdiki fiyatlarla güzel gelir elde ettikleri ve bu oranda gelirleri bir daha ne zaman göreceklerinin belli olmadığı söylenebilir.

Kaynak : Cointelegraph
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,265
Mesajlar
61,919
Kullanıcılar
6,694
Son üye
kral3321
Geri
Üst