Neler yeni

Bitcoin Piyasa Hacmi, 300 Milyar Doları Aştı

Rengarengo

Yüzbaşı
Katılım
28 Eki 2020
Mesajlar
775
Çözümler
1
Tepkime puanı
299
Puanları
1
Konum
Türkiye
BNB
0.00007714
Cinsiyet
Erkek
Bildiğiniz üzere BTC, sürekli inişli çıkışlı bir tablo sergiliyor. Özellikle yakın dönem içerisinde görmüş olduğu yükselişlere BTC, bir yenisini daha ekledi. Böylece piyasa hacmi olarak 300 milyar dolar seviyelerinin üzerini de görmüş bulundu... E durum böyle de olunca çok rahat söylenilebiliyor ki 2017 Aralık ayından bu yana BTC ilk defa bu seviye sınırını aşmış oldu. Ve böylece de BTC, tüm vakitlerin en yüksek piyasa kıymetine ulaşma yolunun büyük bir kısmını tamamlamış oldu..

CoinMarketCap'de yayınlanan BTC grafiğine bakıldığında çok rahat söylenilebilir ki; BTC'nin, Aralık 2017 tarihindeki tüm vakitlerin en yüksek piyasa hacmi olan 334 milyar dolarlık bir büyüklüğü yakaladığı sonucu görüntüleniyor. Saat 16 civarlarında ise en yüksek piyasa hacmine ulaşan BTC, aynı günün içerisinde en yüksek fiyat bandını da görmüştü.. 17 Aralık tarihinde ise BTC 20 bin dolara ulaşmış ve kapanış kıymeti olarak da 19 bin doları bulmuştu..

Decrypt’e göre de, BTC şu an itibarıyla tüm vakitlerin en yüksek piyasa kıymetinin yüzde 90'ına erişmiş oldu. Ayrıca BTC'nin mevcut fiyatı sabit olarak kalsa bile, piyasa kıymetinin yükselmeye devam edebileceği de aktarıldı.. Buna rağmen BTC'nin coin dünyası piyasasındaki mevcut payının ise son aylarda düşüşe geçtiğine de ayrıca dikkat çekerek; BTC'nin piyasaya hakimiyetinin, 14 Eylül 2020 tarihinde yüzde 57 seviyelerine kadar gerilediği belirtildi..

Buna ek olarak geçen güncel haberler ve son analiz makaleleri de gösteriyor ki BTC'nin büyüyen piyasa kıymetinin coin piyasasını harekete geçirdiği, 2017 yılında görülen rekor seviyelerin hemen ardından coin piyasasının üçte ikisini oluşturduğu ve de son derece dirençli bir coin birimi olduğu gözlemleniyor. Yayınlanan haberler ve açıklanan duyurularda da bu konunun özellikle altı çiziliyor..

Analistler ne derse desin, coinler hangi seviyeleri görürse görsün, bu çok karmaşık bir durum. Özellikle uyarılar yapılıyor, dikkate almak lazım; yatırımı hiç kimse, hiç kimseye önermiyor, önermez de..
 

haluk

Albay
Katılım
17 Eki 2020
Mesajlar
1,196
Tepkime puanı
468
Puanları
1
Konum
Türkiye
BNB
0.00027696
Cinsiyet
Erkek
Genellikle yükseliş başlamadan veya yükseliş başlarında yüksek hacimler iyi bir gelişme olarak görülüyor. Teknik analizle ugraşanlar hacim verilerini mutlaka analiz ediyor. Bildiğim kadarıyla birde yükselişin sonunda ciddi hacimler yaşanıyor, piyasaya eldeki mevcut mallar veriliyor gibi. Bakalım kim mevcut hacim verisini hangi beklentisine uyduracak .
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
12,516
Mesajlar
54,639
Kullanıcılar
6,520
Son üye
gserbest
Üst