Neler yeni

Bitcoin’de Büyük Bir Sell-off Olacak mı? Ünlü Analist Cevapladı

ant

Uzman Çavuş
Katılım
20 Ağu 2020
Mesajlar
77
Tepkime puanı
15
Puanları
1
Konum
İstanbul/Türkiye
Web sitesi
www.hadimkoybilgisayar.com.tr
BNB
0.00016102
Tanınmış bir analiz aracının tanınmış CEO’su ve zincir üstü analist, bir Bitcoin (BTC) sell-off’u ve bununla ilişkili bir fiyat düşüşünün “olamayacağını” söyledi.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, 12 Ekim’de attığı bir tweet’te BTC’deki fiyat artışlarına rağmen borsalara ortalama girişlerin düşük kaldığını belirtti.


Ki: “Borsaya giren Bitcoin miktarı hala güvenli bölgede”
Ki, CryptoQuant’ın düşük riskli alanda rahatça kalan ortalama borsa girişi metriğinin altını çizdi ve düşük bir satış olasılığını gösterdi. Ortalama borsa girişi, Bitcoin satış veya ticaret faaliyetleri için kullanılabileceğini ima ederek borsalara ne kadar miktarın girdiğini ölçer. Ek olarak balina aktivitesi hakkında da fikir verir. Büyük hacimli avcıların BTC’lerinden kurtulmaya çalışıp çalışmadığı hakkında bilgi verir. Bu metriğin üzerine Ki, “BTC dump’ı olmayacak.” dedi:

“’TÜM BORSA GİRİŞ AKIŞI ORTALAMASI’ GENELLİKLE BORSALARDA KAÇ BALİNANIN AKTİF OLDUĞUNU GÖSTERİR. 2 BTC’NİN YUKARISI TEHLİKE BÖLGESİ VE BİZ HALA GÜVENLİ BÖLGEDEYİZ.”
Bu nedenle BTC/USD bu hafta 11.500 dolara yaklaşarak yatırımcıların satış yapma eğilimini artırmadı.

1 aylık Bitcoin grafiği vs. Bitcoin girişleri. Kaynak: Ki Young Ju/Twitter
Aktivite eksikliği, bu yılın başlarıyla tam bir tezat oluşturuyor. 9 Mart’ta, koronavirüs paniği varlıklar arası fiyat düşüşüne neden olmadan bir hafta önce borsa girişleri 2 BTC’lik “tehlike bölgesini” geçmişti. Günler sonra, 14 Mart civarında, girişler neredeyse 5 BTC’lik bir zirveye ulaştı ve BTC daha sonra 3.600 dolar seviyelerine indi.


BitMEX satış baskısı?
CryptoQuant, daha önce Bitcoin fiyat hareketine katkıda bulunan madenci akışlarını vurgulamıştı. Geçen ay muhtemelen satışa yönelik olarak madencilik havuzlarından çıkan BTC miktarı BTC/USD paritesinde %3’lük bir düşüşe neden olmuştu.

Ekim ayında türev devinin ABD vergi makamları tarafından soruşturulmasıyla para çekme durumları BitMEX tarafından bozuldu. CryptoQuant verileri, BitMEX’teki çıkışların yalnızca 2 Ekim’de 50.000 BTC olduğunu gösteriyor.

BitMEX para girişi ve çıkışı grafiği. Kaynak: CryptoQuant
Verilere göre BitMEX artık Bitcoin vadeli işlemleri için geçmişte olduğu kadar paya sahip değil.

Bitcoin vadeli işlemleri hacmi borsa karşılaştırması. Kaynak: Cointelegraph/Digital Assets Data
Çeşitli analistlerin de belirttiği gibi, Bitcoin böylece platformun sorunlarının neden olduğu fırtınayı geniş bir şekilde aştı ve 11.000 dolardaki direnç seviyesini geçti. Bu esneklik ise Bitcoin’de boğa görünümünü cesaretlendirmiş görünüyor ve artan sayıda piyasa katılımcısı, dezavantajlardansa daha fazla kazanım elde edeceklerine güveniyor.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,001
Mesajlar
57,774
Kullanıcılar
6,630
Son üye
Ahmetulasumutlu
Üst