Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin'in Bir Sonraki Adımı Ne Olacak?

Bonarous

Korgeneral
%85 Kopya İçerik
Bugünlerde uyandığımızda BTC fiyatını biraz daha yükselmiş görebiliyoruz, erken başlayan Asya piyasası fiyatlara çok etki ediyor. Dün ise Bitcoin yine büyük bir artış yaşadı ve rallisini %9 artışla sürdürdü. 8 Ocak 2018'de gördüğü en yüksek seviyeden sonra dün $ 15.700 ile yine 2020 senesinin rekorunu tazeledi.

Bitcoin şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesine $ 4.300 uzaklıkta. Son 3-4 haftadır her haftayı daha yüksek seviyede kapatması alt direnç noktalarının sağlamlığına ve olası bir düzeltmede olabilecek düşüş miktarının azalmasına delalet. Yukarıda ise $ 16.000 yine bir direnç noktası. Eğer BTC bu direnci aşıp üzerinde tutunabilirse belki 2020 senesini bitirmeden tüm zamanların rekorunu kırabilir. Grafikler incelendiğinde 2017 Kasım ile 2018 Ocak arasındaki ani Bitcoin yükselişi tam da şu anki döneme benzer nitelikte. O zaman Bitcoin, $ 7.000 'den $ 16.000 'e 3 hafta içinde hızlı bir yükseliş yapmıştı.

Tıpkı $ 13.800, $ 15.000 dirençleri gibi $ 16.000 direnci aşıldığında da yatırımcılar kar satışı yapma eğilimine girebilir, bu da BTC fiyatında bir düzeltmeye neden olur.

Mike Novogratz bu konuda yatırımcılara "Sakin olun ve sadece bekleyin" tavsiyesi veriyor. Boğa piyasalarında çok fazla al - sat yapılmaması gerektiğini, fiyatları sürekli kontrol etmeden sadece beklenilmesi gerektiğini söylüyor.

Seçim Sonuçları Fiyatı Etkiledi mi?
Joe Biden şu anda olası 538 delegeden 253 tanesini almış durumda, Donald Trump ise 214 delege alabildi. 270 delegeye ulaşabilen taraf devlet başkanı olabilecek. An itibariyle Florida ve Texas eyaletlerinin sandıkları %96 açılmış durumda. İkisinde de Trump önde götürdüğü için seçim muhtemelen birkaç gün daha sonuçlanmayacak. Ancak sonuçta Trump'ın yeniden seçilmesi için bir mucize olması gerekli.

Morgan Creek Digital kurucu ortağı Anthony Pompliano'ya göre Bitcoin, kimin başkan olduğuyla hiç ilgilenmiyor. Bitcoin fiyatının Ağustos'tan beri %60 yükselmiş olmasının ve seçim sürecinde yükselişin ivmelenmesinin ABD seçimleriyle bağlantısı olabilir, ancak Biden veya Trump'ın seçilmesiyle bir alakası olmadığını düşünüyor.


Kaynak: Bitcoinhaber.net - İlayda Peker
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,379
Mesajlar
62,929
Kullanıcılar
6,695
Son üye
Samet1
Geri
Üst