Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

BitMEX Suçlamaları Sonucu Bitcoin' de Ani Düşüş!

061ba0301d13fedf965e2461cc11acbf.jpg

Daha önce de bildirdiğimiz gibi, saat 19:00 sularında CTFC, popüler kripto para borsası BitMEX’in aleyhine dava açtı. FBI ise cezai suçlamalarda bulundu.

BitMEX, artık endüstri standardı haline gelen Bitcoin için çeşitli sözleşmeler sunan oldukça popüler bir türev kripto borsasıdır. Borsa ayrıca erişim kolaylığı nedeniyle de Bitcoin traderları arasında favori olarak görülebilir. Bu yıla kadar borsa, müşteri tanıma veya kara para aklama önlemlerine uymak zorunda değildi ancak Ağustos ayı itibarıyla borsa, zorunlu müşteri tanıma düzenlemeleri uygulayacaklarını bildirdi.


CFTC ise düzenlenmemiş bir ticaret platformu işletmek de dahil olmak üzere birden fazla CFTC düzenlemesini ihlal ettiği için BitMEX’e ceza kesti. CFTC başkanı “Kurallarımıza uyarak doğru şeyi yapan borsalara karşı kanunları çiğneyen kötü oyuncuların avantaj elde etmesine izin veremeyiz,” ifadelerini kullandı.

Ayrıca federaller BitMEX’i kara para aklama ve terörle mücadele faaliyetleriyle ilgili Banka Gizlilik Yasalarını ihlal etmekle de suçladı.


Bitcoin ve altcoin’lerde sert düşüş
Bitcoin, duyurunun üzerinden 15 dakika geçmesinin ardından %1.54 oranında düştü ve bir anda 300 dolara yakın değer kaybetti. Yazım sırasında da düşüş sürüyor ve CoinMarketCap verilerine göre öncü kripto para birimi BTC, %2.78 oranında kayıpla 10.479 dolardan işlem görüyor. BTC, düşüşe geçmeden hemen önce 10.900 dolara çok yakın seviyelerden işlem görüyordu.

bitcoin-charts-1.png
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,352
Mesajlar
62,638
Kullanıcılar
6,675
Son üye
bahadirkilic
Geri
Üst