Neler yeni

Bitwise Bitcoin Fonu Bu Gelişme Üzerine Devasa Büyüme Kaydetti

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
24
Puanları
1
Konum
İstanbul
BNB
0.00041700
bitwise1.jpg

Kontrol dışı enflasyon konusunda endişelenen akredite yatırımcılar, portföylerinin değerini korumanın bir yolu olarak Bitwise’ın Bitcoin fonuna milyonlar akıttı.

% 100 Büyüme
Geçen hafta Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’e sunulan bir belgede, varlık yöneticisinin, ABD’li akredite yatırımcılara geleneksel bir ürün aracılığıyla Bitcoin’e yönelmesini sağlayan Bitcoin Fonu için toplamda 8,9 milyon doların biraz altında para topladığı ifade ediliyor.


Bu, fonun iki yıllık tarihinde toplanan en büyük varlık artışına işaret ediyor. 2019 tarihli bir başvuru, Bitcoin Fonu’nun 4,1 milyon dolarlık yatırım çektiğini gösteriyor Bu rakam fonun geçen yıl iki katından fazla büyüdüğü anlamına geliyor.

Bitcoin’in geleneksel yatırım topluluğu arasında kabul görmesi hızla artarken, Bitwise’ın araştırma başkanı Matthew Hougan yaptığı açıklamada fon büyüklüğündeki artışın asıl nedeninin kontrol dışı enflasyonla ilgili endişelerden kaynaklandığını söyledi.


Bir e-postada, “Fed’in bilançosunun eşi görülmemiş genişlemesi, radikal miktarlarda mali teşvik ve Fed’in yeni ve önemli ölçüde daha güvercin enflasyon politikası ile [Bitwise müşterileri] bir riskten korunma arıyorlar” ifadesini kullanıyor ve ekliyor:

“Bitcoin, bugünün piyasasında var olan enflasyon için en etkili korumadır.”


Alınan Önlemler
Mali teşvik, salgının ardından ekonomik aktiviteyi canlı tutmak için savaşırken hükümetler ve merkez bankaları için tercih edilen bir araç haline geldi. Federal Rezerv başlangıçta ekonomiye 2.8 trilyon dolardan fazla para pompaladı ve faizleri çok düşük oranlara düşürdü.

Kongre Kasım seçimleri öncesinde 2,4 trilyon dolarlık bir teşvik paketini tartışırken, Fed başkanı Jay Powell bu ay merkez bankasının en az üç yıl boyunca para politikasını sıkılaştırma ihtimalinin düşük olduğunu ve hatta % 2 hedefinin üzerinde enflasyonu tolere edeceğini söyledi.

Hougan, Bitwise’ın müşterilerinin birçoğunun varlıklı yatırımcılara hizmet veren finansal danışmanlar olduğunu, enflasyonun portföyleri üzerindeki zayıflatıcı etkilerine karşı dikkatli olduklarını söyledi. Birçok yatırımcı, gevşek para politikasının kontrolsüz enflasyona yol açması durumunda değeri korumanın bir yolu olarak Bitcoin’in sabit 21 milyon arzını görüyor.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,004
Mesajlar
57,863
Kullanıcılar
6,630
Son üye
Ahmetulasumutlu
Üst