Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

BTCUSD Grafikleri İçin Zor Karar Vakti

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Herkese iyi akşamlar. Bitcoin son zamanlarda diğer kritik seviyelerde, 8400$- 9500$- 10000$- 11500$- 13850$- 14618$-, olduğu gibi 16000$ seviyesinde de kendini ağırdan alarak yatay seyredişle beraber sağlam bir taban oluşturmaya çalışıyor. Yukarıda saydığım diğer seviyelerde, 13480$ hariç, çok başarılı oldu. Bakalım 13850$ ve 16000$ kanalının akıbeti ne olacak. Diğer bir taraftan 13850$ seviyesini güvende tutan 14100$ noktasına da dikkat çekmek lazım. Önemli bir anda ortaya çıkıp durumu yukarı lehli değiştirdi. Grafiklere bir bakalım.


BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
Screenshot_20201115_204138_org.telegram.messenger.jpg


Saatlik grafik şu an aşırı kritik bir yerde. Oluşan bu SAT sinyali sonrasında 4 saatlik grafiğin tepkisi piyasaya yön verecek. İki grafik aynı anda hareket etmeye hazırlanıyor. Yani bir süre sonra içinde bulunulan kararsızlık döneminin son bulması söz konusu. Yukarı veya aşağı, hangi yöne, olacağı konusunda ise destek ve dirençlerin kuvvetliliği etkili olacak. Geçmiş yazılarımda bu durum hakkında birkaç yorum yapmıştım.

Bu analizleri günübirlik yapıyorum ve bu yüzden her biri bir diğerinin devamı niteliğinde. Hattan bazı zamanlar oluyor ki haftalar önceki yazıma geri dönüş yaparak analiz güncelliğinin ne durumda olduğundan bahsedebiliyorum. Bu bakımdan takip etmek faydalı olacaktır. Geçmiş yazıları takip edenler konuya hakim durumda olmalı artık.

Şimdi 4 saatlik grafiğe bakalım.


BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
Screenshot_20201115_212848_org.telegram.messenger.jpg


Bu grafikte de saatlik grafik gibi SAT sinyali mevcut; fakat içinde bulunduğu yatay seyrin devam etmesi halinde son birkaç birim sonra artık yukarı yönelebilme potansiyelini görmek mümkün. Bu hareket ise saatlik grafiğe bağlı. Eğer alımlar ileriki saatlerde ortalamayı yükseltebilme başarısını yakalarsa ve saatlik grafikte AL sinyalinin oluşmasını sağlarsa 4 saatlik grafik de günlük grafikten alacağı destekle yukarı fırlar. Bu beklenen gerçek yükseliş hareketi olur.

Eğer satışlar ağır basarsa saatlik grafik, 4 saatlik grafiği baskı altında tutar. Dolayısıyla günlük grafik de baskı altına girmiş olur. O zaman ise geçenlerde bahsettiğim 20000$ öncesi aşağı yönlü büyük düzeltme gerçekleşir. Karar şu an bu iki grafiğin elinde. İzlemeye devam edelim.


BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20201115_213830_org.telegram.messenger.jpg


Bu kez grafiği daha uzaktan görelim ki bir yatay kanalın ne kadar sürdüğü ve ardından gelen yükseliş veya düşüş kanalının ne kadar sürdüğü hakkında fikir sahibi olalım.

Görünen yükseliş veya düşüş yönlü küçük tepeleri saymıyorum. Çünkü bunlar dar bir alan içinde sıkışmış yatay seyreden dönemlerin mumlarıydı. Daha büyük tepeler ve dipler ise gerçek anlamda yükseliş ya da düşüşleri gösteriyor.

Şimdi 38 gündür süren günlük yükseliş trendi 4 saatlik ve saatlik grafiğin satış etkileri ile düşüş pozisyonuna geçecek mi, bir iki güne göreceğiz. Bunun için tahminlerinizi alabilirim aslında.

Saatlik ve 4 saatlik yeni mumlar düşüş meyilli açıldı, haberini vererek konuyu kapatıp tahminlerinizi beklemeye geçiyorum. Şimdiden teşekkür ederim. Kolay gelsin.Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm tarafından oluşturulmuştur.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,186
Mesajlar
59,554
Kullanıcılar
6,725
Son üye
sefaclr
Geri
Üst