Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Coinbase, 2020'nin İlk 6 Ayında Sadece 1.900 İstek Aldı

Coinbase, 2020'nin ilk altı ayında küresel kolluk kuvvetlerinden müşteri verileri için toplam 1.914 talep aldığını açıkladı. Ancak taleplerin kaçının yerine getirildiği net değil.

38 milyonluk bir kullanıcı tabanına sahip olan ABD kripto borsası Cuma günü yayınlanan ilk sözde "şeffaflık raporunda" , taleplerin% 97'sinin cezai soruşturmalarla ilgili olduğunu söyledi.

ABD ajansları en fazla sayıda talepte bulundu ve 1.113 talep göndererek veya toplamın% 58'ini gönderdiler. En az 441 (% 23) İngiltere'den,% 176 veya% 16,5'i Almanya'dan ve geri kalanı dünyanın diğer bölgelerinden geldi.


ABD içinde Coinbase, Federal Araştırma Bürosu'nun (FBI) en fazla bilgiyi talep ettiğini açıkladı. 340 talep sundu ve ardından 104 taleple İç Güvenlik Soruşturmaları (184), yerel devlet kurumları (180) ve Uyuşturucuyla Mücadele İdaresi tarafından takip edildi.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu, Gizli Servis, Posta Teftiş Servisi, Adalet Bakanlığı ve Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza Komisyonu'ndan diğer talepler alındı.


Coinbase'deki baş hukuk sorumlusu Paul Grewal, kolluk kuvvetlerinden gelen taleplerin büyük ölçüde mahkeme celbi şeklinde geldiğini söyledi. Bazen taleplerin arama emirleri, mahkeme emirleri ve diğer resmi süreçleri içerdiğini de ekledi.

Grewal, "Başkalarını ve platformumuzu kötüye kullanan kötü aktörlerin peşinde koşarken hükümet yetkililerinin meşru çıkarlarına saygı duyuyoruz," diyen Grewal, "yine de uygun olduğunda geri adım atmaktan çekinmeyeceğiz ..."

Coinbase'in "şeffaflık raporu", borsanın dijital haklar grubu Economic Frontier Foundation tarafından kınanmasının ardından geliyor. Grup, Coinbase'in bu tür raporlar yayınlamasını tavsiye etti.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,222
Mesajlar
60,075
Kullanıcılar
6,715
Son üye
pacemaker
Geri
Üst