Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Dünya Ekonomik Forumu’ndan XRP İçin Yeni Açıklama

xrp1.jpg

Dünya Ekonomi Forumu (WEF), gelişmekte olan merkez bankası dijital para birimi (CBDC) alanındaki en alakalı kripto para birimi olarak Ripple’ın yerel para birimi XRP’ye bakıyor.

CBDC’nin Potansiyeli
Bu yılın başlarında yayınlanan bir raporda, WEF, merkez bankalarının ve devlet kurumlarının, finansal katılım ve ödeme sistemlerinin istikrarı gibi çok yıllık küresel finansal sorunları çözmek için CBDC’lerin potansiyelini incelediklerini söylüyor. Cenevre merkezli uluslararası organizasyon ayrıca CBDC’ler ve kripto para birimleri arasında net bir ayrım yaptı.

“CBDC, ülkenin para otoritesi tarafından yaratılan ve yayınlanan ve onun yükümlülüğü olan egemen para biriminin dijitalleştirilmiş bir sürümüdür. CBDC, merkez bankaları tarafından ihraç edilmeyen veya tipik olarak yasal ödeme olarak kabul edilmeyen Bitcoin ve “stablecoin” gibi kripto para birimleri dahil olmak üzere diğer dijital veya kripto para biçimlerinden farklıdır. “

WEF, iki formdaki dijital varlık arasında net bir çizgi çizse de, XRP’yi banka içi veya bankalar arası ödemeler için toptan CBDC alanına en yakın kripto para birimi olarak isimlendiriyor

Ripple’dan Açıklama
Yakın tarihli bir blog gönderisinde Ripple, dünyanın dört bir yanındaki merkez bankalarının kendi CBDC’lerini geliştirmek için bir yarışa kilitlendiğini belirtti. Ödeme girişimi ayrıca merkez bankalarının CBDC’lerin kullanımını kolaylaştırmak ve desteklemek için XRP’den nasıl yararlanabileceğini açıklıyor.

“RippleNet’in İsteğe Bağlı Likidite hizmeti, finansal kurumların dijital varlık XRP’yi kullanarak birden fazla küresel piyasada gerçek zamanlı işlem yapmasına olanak tanıyor ve böyle bir çözüm, CBDC’lerin doğrudan değişimini de destekleyebilir. XRP, diğer dijital varlıklardan daha hızlı, daha az maliyetli ve daha ölçeklenebilir bir kripto para birimi. Bu durum onu iki farklı para birimini hızlı ve verimli bir şekilde birbirine bağlamak için ideal bir araç haline getiriyor.”
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,352
Mesajlar
62,638
Kullanıcılar
6,675
Son üye
bahadirkilic
Geri
Üst