Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

EOS Pişmanlıktır

eoss.jpg


Öncelikle bu yazıda yazdıklarımın tamamının kendi kişisel görüşlerim olduğunu ve yaşadığım tecrübelere dayandırarak hazırlandığını, kesinlikle yatırım tavsiyesi olmadığını belirtmek isterim.

EOS benim için aslında bir dönüm noktası, bir sima idi. Dan Larimer adlı şahıs ile ilk karşılaşmam ve isminin ilk zikredilişi Steemit (Steem Coin) isimli projenin içerisinde Ned Scott ile beraber yürüttüğü zamanlarından kalma. Gerçekten beni içerisine alan ve bağımlılık yapan bir projeydi. En azından o zamanlar. daha sonrasında çeşitli sebeplerle ayrıldı bu projeden. nedenini tam olarak bilemiyorum. Çeşitli söylentiler mevcut. Kimisi Ned Scott'ın merkeziyetsiz ya da merkeziyeti sağlayabilecek güce sahip olunsa bile kontrolü minimum düzeyde tutma anlayışına karşı çıkan Dan Larimer'in kontrolü elinde tutma taraftarı olmasından kaynaklandığı söyleniyor. Kimi söylentiye göre de tamamen maddi uyuşmazlıklar. Neyse bu konu çok önemli değil. Biz gelelim EOS'a.

EOS hayatına Ethereum tabanlı olarak başlayan ve sonrasında kendi ağına geçiş yapan bir kripto para. Ancak bazen ufak tefek sıçrayışlar yapsa da, üst seviye haberler bile gelse beklenen yükselişleri gösterememesiyle ve yatırımcını büyük çoğunlukla üzmesiyle tanınıyor. Bunların arasında bir dönem benimde olduğumu söylemem gerek. Diğer kripto paralar büyük bir ivmeyle yükselirken, sizin yatırım yaptığınız kripto paranın yerinde sayması ya da minimal düzeyde yükselmesi ne kadar sinir bozucu oluyor, anlatmak yetmez yaşamak lazım. Ben bu projeye çok güveniyordum. Gördüğüm kadarıyla gayet güzel işler yapmaya çalışıyorlar. Google ile olan anlaşma, Sosyal medya projesi vb. Ama hiçbiri beklenen etkiyi yapmıyor. Çünkü bu kripto paranın merkeziyetsiz bir kripto para olduğuna kimse inanmıyor. Çok açık şekilde bütün kontrol Dan Larimer ve ekibine ait. Yatırım yapılan kripto paralarda bu yatırımcıyı uzaklaştıran bir olgu ben bunun farkına biraz geç vardım ve çok güzel fırsatları teptim.

Merkeziyetsiz olmadığından her an müdahale riski taşıyan bu kripto para, özellikle kimlik doğrulama olayında sıkı bir politika izlemeye çalışmasıyla biliniyor. Bir çok balinanın kim olduğunun bilinmediği bu kripto para sektöründe sizce böyle bir projenin tutma olasılığı nedir Balinaları koruyan ve onlara rahat yatırım yapma, kolay manipülasyon gücü veren anonimlik durumunun ortadan kalktığı ve sürekli denetlene bilirliğinin olduğu bir platformun uzun vadede başarılı olma olasılığı olduğunu düşünmüyorum. Ancak bu kripto para dünyasında hangi saçma sapan kripto paralar ne değerlendi. Sonrasında bir balon gibi söndü gitti. o yüzden bu kripto paranın daha çok denetlene bilirlik özelliğinden ötürü, belki ülkelerin desteğini alacağı ama yatırımcının desteğini alamayacağını düşünüyorum.

En başta da söylediğim gibi. Bu bir yatırım tavsiyesi değildir. Kesinlikle yatırımlarınızı yaparken dışarıdan söylenen şeylere kulak asmayın. Grafikleri inceleyin, haberleri takip edin ve duygusal davranmayın.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,352
Mesajlar
62,638
Kullanıcılar
6,675
Son üye
bahadirkilic
Geri
Üst