Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Ethereum Bu Alanda Bitcoin’i Geçti

etc3.jpg

Sonunda bir tür “flippening” gerçekleşti. Ancak yalnızca madenciler ziyafet çekiyor. 2020 için Ethereum (ETH) madencilerine ödenen kümülatif işlem ücretleri, şu anda Bitcoin’e ödenen işlem ücretlerinin iki katına yakın. Bitcoin için ödenen işlem ücretleri 146 milyon dolar iken Ethereum için ödenen işlem ücretleri 276 milyon dolara ulaştı.

Ethereum Ücretleri
Coinmetrics tarafından yayınlanan bir grafik, Ethereum ücretlerinin yılın ikinci yarısında nasıl dik bir yükselişe geçtiğini ve Compound’un token teşvikinin piyasaya sürülmesiyle oldukça yakından örtüştüğünü vurguluyor. Ethereum’daki kümülatif 2020 ücretleri, 12 Ağustos’ta Bitcoin’inki ile eşitlendi ve o zamandan beri kırılgan bir yükselişe devam etti.


etc1.png

Bu, Bitcoin’in genel olarak herhangi bir ağ üzerinde geniş bir farkla hakim olduğu, geçmiş yıllardaki işlem ücretlerindeki trendlerden belirgin bir değişikliğe işaret ediyor. 2019’da Bitcoin aynı karşılaştırmada beşe bir avantajla çıktı.

Ethereum’un ilk olarak Haziran ayında daha yüksek günlük ücret geliri yayınlamaya başladığı ifade edilmişti. Faaliyet arttıkça ve ortalama işlem ücreti arttıkça, toplam gelir hızla yükselmeye başladı. Ağustos ve Eylül arasında, Ethereum önceki rekorları kırmaya başladı ve bazı katılımcılar için hızla kullanılamaz hale geldi.


Bu işin sorumlusu, büyük olasılıkla merkezi olmayan finans ve verim çiftçiliğinin patlaması. Ancak stablecoin transferleri ve bazı iddia edilen saadet zinciri de Ethereum’daki blok alanı kullanımının önemli bir bölümünü oluşturuyor.

DeFi Coşkusu
DeFi coşkusu yerleştikçe mevcut durum, 2018’de kripto piyasasında yaşananlara benzer şekilde bir şekilde azalacak gibi görünüyor.


Genel olarak, ücretler Mayıs ayından bu yana toplam ihracın % 10’undan fazlasına kadar istikrarlı bir şekilde arttı. Bu durum kripto para biriminin tarihinde yalnızca birkaç kez elde edilen bir eşik durumunda.

etc2.png

Bu, bir ücret yakma mekanizması getirmeyi amaçlayan EIP-1559 önerisinin ışığında ETH sahipleri için özellikle değerli olabilir.

Uygulamanın özellikleri, yüksek faaliyet dönemlerinde madencilere doğrudan fayda sağlayan gelir savaşlarının hala olabileceği anlamına gelse de, yüksek faaliyet, etkili ihraç oranını önemli ölçüde düşürebilir.

Bitcoin için, mevcut ihracı karşılamak üzere işlem ücretlerini artırmak, uzun vadeli geleceği için çok önemlidir. Çünkü blok ödüllerinin süresi sonunda sona erecektir. Bununla birlikte, son iki yıldaki kripto para birimi alanı, Bitcoin merkezli kullanım durumlarından stabilecoinlere ve DeFi’ye doğru bir eğilim göstermeye başladı. Bitcoin kullanımı yüksek kalırken, diğer blok zincirlerine hakimiyetini kaybetmek, Bitcoin’in uzun vadeli beklentileri için felaket olabilir.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,352
Mesajlar
62,638
Kullanıcılar
6,675
Son üye
bahadirkilic
Geri
Üst