Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Ethminer Kurulumu

ethmadencilik_5.jpg

Kurulumunuz bittikten ve ağa bağlandıktan sonra, Ether madenciliğine başlamak için Ethminer isimli bir yazılıma ihtiyacınız var (Windows). Diğer işletim sistemleri için GPU madencilik talimatlarına buradan ulaşabilirsiniz. Ethminer işlemci veya ekran kartınızın hash algoritmasını yürütmesini sağlayarak ağ için gerekli olan çalışma ispatını elde ediyor. Arayüz sadece bir komut çizgisinden oluşuyor ancak Ethereum ağının gelecek sürümlerinin daha kullanıcı dostu bir arayüze sahip olması bekleniyor. Tüm bunlar hakkında daha detaylı bilgi Ethereum resmi web sitesinde bulunabilir.

Nasıl ve ne zaman ödeme alabilirim?
Bir bloğu başarıyla işledikten sonra, 3 ETH ödülüne hak kazanmış oluyorsunuz. Ödülle beraber, madenciler işlemle ilgili ücret de alıyor. Madenciler daha yüksek ücretli işlemlere öncelik vereceğinden, bu ücretler madenciler için de teşvik rolü oynuyor. Sonrasında ödül neredeyse anında madenciyle veya madencinin havuzuyla ilişkili Ethereum cüzdanına aktarılıyor.

Tahmini geliriniz hash oranınız ve elektrik tüketiminize göre hesaplanabilir. Ek olarak, seçtiğiniz donanımın ve bant genişliğinizdeki yükseltmelerin ücretlerini de hesaba katmayı unutmayın. CryptoCompare, CoinWarz, WhatToMine ve MyCryptoBuddy gibi, çeşitli çevrimiçi hizmetler ile Ethereum kar olasılığınızı hesaplayabilirsiniz.

Maden havuzuna katılmak
Yeni başlayanlar için, Ethereum maden havuzlarından birine katılmak, tek başlarına madencilik yapmaktan çok daha verimli olabilir. Maden havuzu, çabalarını ve işlem güçlerini birleştirerek kriptografik bilmeceleri çözme ve Ether kazanma şansını arttıran madenciler grubudur. Sonrasında elde elde edilen karlar, sağlanan katkıya göre katılımcılar arasında paylaştırılır.

Maden havuzuna katılmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birçok farklı faktör var. Mesela tüm havuzun işlem gücü, ödeme yapıları, ücretler vesaire. Ek olarak, her havuz kalıcı değildir. Genel olarak ücretler yüzde sıfır ila yüzde iki arasında değişebilir. Havuza bağlı olarak günde bir, dört veya altı kere ödeme alabilirsiniz. Bu tarz sık ödemeler için çoğu havuz 1 ETH’den yüksek bir bakiye istemektedir.

Çoğu kayıt bile gerektirmediğinden havuzlara katılmak kolay bir işlem. Ancak bazı havuzlara katılmadan önce web sitesinden kayıt sürecine girmeniz gerekiyor. Şu anda tüm ağın yüzde 25’lik hash gücünü barındıran en büyük Ethereum maden havuzu Ethpool ve Ethermine; iki ayrı web sitesine sahip olsalar da birlikte devasa bir maden havuzu oluşturuyorlar. Diğer büyük havuzların arasında ağın hash oranının yüzde 13’ünü elinde bulunduran DwarfPool, ikinci ve dördüncü sıralardaki Ethfansve f2pool bulunuyor. Son bahsettiğimiz iki havuz sadece Çince, dolayısıyla okuyucularımız için uygun olmayabilir.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,352
Mesajlar
62,638
Kullanıcılar
6,675
Son üye
bahadirkilic
Geri
Üst