Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

ETHUSD Fiyat Analizi ve AL-SAT Sinyalleri

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Biraz da ETH hakkında konuşalım. Bitcoin'den sonra piyasada ikinci sırada yerini alan ve yıllardır yerini kaptırmayan ve yeni güncellemelerle ağını geliştirip gündemde kalmayı başarıyor. Fakat ne hikmetse son zamanlarda fiyat seviyesi bakımından bir sıkıntı içinde. İsterseniz lafı çok uzatmadan ETHUSD grafiklerine bir göz atalım.


ETHUSD SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
KM4erw4i

Saatlik grafikte SAT sinyali bu gün 405.95$ seviyesinde gelmiş ve şu an fiyat 385$ civarında dolaşıyor. Son iki saattir dakikalık grafiklerde yukarı yönlü düzeltlemeler oluyor; fakat bu girişimler başarısız kalıyor. Böylelikle yatay bir seyir oluşmak zorunda kalıyor. Son düşüş hareketinde saatlik mumlar 380$ civarından destek alıyor diyebiliriz.

Daha yukarıda 409$ ama burası içinde bulunduğumuz an için uzak. Çünkü malesef 4 saatlik grafikte de SAT sinyali sürüyor. Bakalım.


ETHUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
b6KIJBWF


Bu grafikte zaman yavaş ve güçlü ilerler. Düşüş trendinin etkisiyle saatlik alımlarla arada hafif yukarı yönelse de yine bir başarısızlık görünüyor. Aşağıda 380$ yukarıda ise 411$ var fakat aşağısı daha olağan görünüyor şu an. Çünkü henüz başlamış bir 4 saatlik düşüş trendi birkaç birim geçmeden AL pozisyonuna dönmez. Ayrıca günlük grafik de baskı altında şu an. Ona da bakalım.


ETHUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
bnUSsX0u


Günlük grafiği iyi takip etmek gerekiyor. Sinyaller sık sık değişime uğramaz ve oluşan bir sinyal kripto piyasası için en az 5-6 gün sürer. Fiat piyasalar için çok daha uzun sürüyor.

Günlük grafiğin ağırlığı umutları kendi gibi yeşertmeye yetiyor aslında. Eğer daha ağır olan haftalık ve aylık grafikler de yeşil renkte ise tabii.

Şimdi bu grafikte ETHUSD paritesi saatlik ve 4 saatlik satış baskılarına dayanmaya çalışıyor. Yukarıdan aşağıya döndüğü fiyat 421$ güçlü bir direnç olarak orada duracak. Aşağıda ise 339$ var. Daha aşağısında çok derin fiyatlar var. Hiç bahsetmeme gerek yok. Oralara gelmemesi gerekiyor. İnsanlar panik yapmasın şimdi. Yalnız 380$ altı çok riskli.

Karar ve kazanç ile kayıp sizindir. Herkes kendi kararlarından doğan sonuçları yaşar. Kolay gelsin.Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm tarafından oluşturulmuştur.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,259
Mesajlar
61,845
Kullanıcılar
6,697
Son üye
ibrahim6314
Geri
Üst