Neler yeni

Filecoin Madenci Krizi Yaşıyor

Vonzarovich

Orgeneral
Katılım
18 Eki 2020
Mesajlar
6,568
Çözümler
1
Tepkime puanı
3,695
Puanları
1
Konum
Kocaeli
BNB
0.00012646
Cinsiyet
Erkek
Okunaklı yazılar ziyaretçilerin her zaman daha çok hoşuna gidecektir.
Büyük bir proje olarak karşımıza çıkan ve kişiler ile şirketlere güvenilir depolama imkanı sunan Filecoin (FIL) 15 Ekim 2020 tarihinde lansmanını tamamlamıştı. Ancak yaşanan son gelişmeler ile birlikte Filecoin madencilerimiz %90 'I işi bırakmış durumda.

FIL yapısı gereği güvenilir depolama hizmeti sundupundan bunun devamlılığı için madenciler teminat almaktadır. Ancak lansmanı yeni yapılmış bir proje için ortada yatırılacak bu ölçüde teminat bulunmamaktadır. Borsalarda bulunan FIL coin ise çoğu yatırımcı tarafından kısa vadede talep açlığı nedeniyle şişmiş olarak değerlendirildiğinden alınıp teminat olarak yatırılmamaktadır. Bu sorun gün geçtikçe çözülecek gibi dursa da şuan için gerek teminat yetersizliği gerek protesto maksadıyla FIL coin madenciliği yapan şirketlerin büyük çoğunluğu fişi çekmiş durumda.
Bu durumda madencilik gelirlerinin 6 ay sonra alınabilmesinin de etkisi olduğunu düşünmekteyim. Çünkü bugün yatır 6 ay sonra kazanmaya başla modeli HYIP 'e benzer tarzda inşa edilmiş ve pek hğceb vermiyor. Yanlış anlaşılması güvenilir değil demiyorum. Ortaklığında bir çok tanınmış şirket mevcut. Ama yapı olarak güven veren bir yapı da değil. Kripto para sektöründe her kesime hitap etmek zorundasınız. Hem madencilere hem borsalara, hem yatırımcılara ve bunlardan ayrıca balinalara.
Zaman ne gösterecek bilinmez ama FIL coin tercih edilmeye devam edecekse şuan yakın zamanda ya madenci kayıplarına bağlı ciddi düşüş, ya da likidite ihtiyacı nedeniyle ciddi yükselişler görmek mümkün olabilir. Yatırım tavsiyesi değildir.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,004
Mesajlar
57,863
Kullanıcılar
6,630
Son üye
Ahmetulasumutlu
Üst