Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Glassnode : Uzun vadeli yatırımcılar, Bitcoin satıyor ve bu yükseliş sinyali

Ekran Görüntüsü (520).png
Kripto para veri şirketi Glassnode oldukça ilginç sayılabilecek bir öngörüde bulundu. Uzun vadeli yatırımcılar olarak isimlendirdiği yatırımcı gruplarının Bitcoin satmaya devam ettiklerini belirtiyor ve bunun bir 'bullish' sinyal (yükseliş sinyali ) olduğunu iddia ediyor.

Haber sitesi uzmancoin, Glassnode iddiaları ile ilgili farklı bir haberi sayfalarında paylaşıyor. Bitcoin fiyatı arttıkça, eski coinlerin satıldığını ve bu durumun uzun vadeli yatırımcıların kazanç elde ettiklerinin bir belirtisi olduğunu söyleyen Glassnode, geçmiş verilerin incelenmesi halinde bu durumun endişe kaynağından ziyade bir yükseliş habercisi olduğunu bildiriyor.

Haber sadece ' Uzun vadeli yatırımcılar, Bitcoin satıyor ' şeklinde olsa, sanırım bir çoğumuz çok daha farklı bir şekilde algılardık. Muhtemelen bunu bir düşüş sinyali veya habercisi olarak yorumlardık. Fakat Glassnode haber başlığında belirtildiği gibi farklı bakış açısına sahip.

En büyük boğa piyasalarının oluşumunu inceleyen Glassnode nin bu görüşlere sahip olmasının temelde iki ana nedeni var gibi.
--Uzun vadeli yatırımcıların ellerindeki varlıkları satmaya başlayıp kazançlarını realize ettikçe piyasaya yeni giren yatırımcılara bir şekilde alan açılıyor.
--Uzun vadeli yatırımcı satışları zirve fiyatlardan çok önceleri artmaya başlıyor ve ellerindeki bitcoinler ciddi oranlarda azalıyor.

Glassnode tarafından paylaşılan son not : Bitcoin’in fiyatı eğer bu tarihsel eğilimi takip ederse, daha fazla fiyat artışı yaşayabilir. Bu eğilimi takip etmezse ?
 
Bu eğilimi takip etmezse de fiyatlar şimdi olduğu gibi sırasıyla ve yavaşça yükselecek bence.

Düşüş elbette kaçınılmaz; ama ana yön yukarı olarak çizildi artık. Birileri yüklü bir satış yapana kadar devam.
 
Bu eğilimi takip etmezse de fiyatlar şimdi olduğu gibi sırasıyla ve yavaşça yükselecek bence.

Düşüş elbette kaçınılmaz; ama ana yön yukarı olarak çizildi artık. Birileri yüklü bir satış yapana kadar devam.
Genelde günlük olarak küçük miktarda al-sat veya sat-al türü işlemler yapıyorum. Fakat Yaklaşık 1 haftadır bırakın işlem yapmayı, yön hakkında en küçük bir tahminde dahi bulunamıyorum. Piyasa çok sıkışmış izlenimi veriyor, yakında bir tarafa sert hareket olacak ama bakalım hangi yöne.
 
Güzel şeyler olacak merak etmeyin. :)
 
Ben de, gün içinde 30 defa Google'dan Bitcoin'in değerini kontrol ediyorum. Çok ayrıntılı bir takip olmasa bile, kabaca 18.800 ile 19.400 dolar fiyat aralığında gezindiğini fark ettim.

Trade yapmak isteyenler için bunun bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Bu fiyat hareketlerini, borsalardaki grafiklerden daha dikkatli takip etmek gerekli elbette.

Benim tespitim, sadece gün içinde, rastgele yaptığım kontrollerden ibaret. Biraz yüksek bir miktar yatırma şansım olsaydı, bu hareketleri yakından takip ederek trade yapmayı denerdim.

Bir Yotuber arkadaşımla daha dün sohbet ettik ve farklı kripto paralar üzerinden trade yaparak ciddi gelirler elde ettiğinden bahsetti. Rakamları burada dile getirmeyeceğim. Çok güzel rakamlardan bahsetti diyebilirim.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,186
Mesajlar
59,550
Kullanıcılar
6,724
Son üye
petto
Geri
Üst