Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Kripto Para Biriminde 50 Milyar Dolar, Artan Ticaret Savaşları Ortasında Çin'den Ayrıldı

ant

Uzman Çavuş
china-chainalysis.jpg

Yeni bir araştırma, ticaret savaşlarının ortasında son 12 ayda Çin'den 50 milyar doların üzerinde kripto para birimi aktı. Doğu Asya, dünyanın en büyük kripto para birimi pazarıdır; kripto ticaret hacmi, "güçlü bir profesyonel pazar" ve "son derece aktif" bir perakende pazarı tarafından yönlendirilir.

Dünyanın En Büyük Kripto Pazarı
Blockchain veri analitiği firması Chainalysis'in gösterdiği yeni bir rapora göre Doğu Asya, dünyanın en büyük kripto para birimi pazarı. Çin, Hong Kong, Makao, Japonya, Moğolistan, Güney Kore ve Tayvan'ı içeren bölge, son 12 ayda işlem gören tüm kripto para birimlerinin yaklaşık% 31'ini oluşturdu.

Chainalysis, 2020 Cryptocurrency Coğrafyası raporundan bir alıntıda, Doğu Asya'dan yabancı adreslere diğer bölgelerden daha fazla kripto para biriminin gönderildiğini açıkladı. Firma, "Doğu Asya adreslerinden diğer bölgelerdeki adreslere 50 milyar dolardan fazla seyahat edildi, Batı Avrupa için ise 38 milyar doların biraz üzerinde, bölge dışına gönderilen değer açısından bir sonraki bölge" dedi.

Chainalysis, kripto para çıkışının çoğunun Çin'den geldiğini ve Çin hükümetinin vatandaşların her yıl ülke dışına en fazla 50.000 dolarlık bir eşdeğeri hareket etmesine izin verdiğini belirtti. Zengin Çinliler, emlak ve paravan şirketler gibi kısıtlamaları aşmanın bazı yollarını buldular, ancak yetkililer bu yöntemleri zorluyor. Firma, "Kripto para birimi, boşluğun bir kısmını alıyor olabilir" dedi ve şöyle devam etti:

Son on iki ayda, Çin ekonomisinin ticaret savaşları ve yuan'ın farklı noktalarda devalüasyonu nedeniyle zarar görmesiyle, Çin merkezli adreslerden denizaşırı adreslere 50 milyar dolar değerinde kripto para biriminin hareket ettiğini gördük.
Firma, "Doğu Asya'dan diğer bölgelere kripto para birimi aracılığıyla sermaye uçuşu için mutlak tavan olarak 50 milyar doları düşünebiliriz" dedi.

ABD ve Çin arasındaki ilişkiler, iki ülkenin Covid-19 salgını, Hong Kong ve Sincan gibi konular üzerinde tartışmasıyla son haftalarda tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi.

Haziran 2019 ile 2020 arasında Doğu Asya'dan gönderilen değer. Dahil edilen kripto para birimleri BAT, BCH , BNB , BTC , ETH , GUSD, LTC , MKR , OMG, PAX, TUSD, USDC ve USDT'dir .
Chainalysis, Doğu Asya'nın kripto para birimi ticaret hacminin “sağlam bir profesyonel piyasa” ve “son derece aktif” bir perakende piyasasından kaynaklandığını vurguladı. Herhangi bir ayda bölgeden aktarılan tüm kripto hacminin kabaca% 90'ı "profesyonel boyutta", yani işlemlerin değeri 10.000 $ 'dan fazla. Doğu Asya pazarındaki profesyonel kripto yatırımcıları, profesyonel tüccarların bitcoin'e daha fazla odaklandığı ve daha uzun süre bekletildiği Kuzey Amerika'nın aksine, spekülasyon için sık sık çok çeşitli kripto para birimleri ticareti yapıyor gibi görünüyor. Firma, "Doğu Asya piyasasının likiditesi, onu kendi kendini idame ettiren bir piyasaya en yakın pazar haline getiriyor" dedi.
chainalysis-value-sent-countries-1920x1071.jpg


Stablecoinler, özellikle de tether ( USDT ), Doğu Asya'da yoğun bir şekilde işlem görmekte ve zincirde işlem gören tüm değerin% 33'ünü oluşturmaktadır. Chainalysis, "Tether, Doğu Asya'daki en popüler stabilcoin olup, bölgedeki adresler tarafından aktarılan tüm stabilcoin değerinin% 93'ünü oluşturuyor," diye yazdı.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,352
Mesajlar
62,635
Kullanıcılar
6,675
Son üye
bahadirkilic
Geri
Üst