Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Libra Geliyor

libra.jpg


Facebook bir süre önce kendi kripto parası olan Libra'yı çıkaracağını duyurmuştu. Ancak Libra'nın çıkış tarihine ilişkin net bir tarih verilmemişti. NTC'nin haberine göre Financial Times adını açıklamadığı 3 farklı kaynağa dayandırdığı haberde Ocak ayında Libra'nın piyasaya sürüleceğini duyurdu. facebook tarafından henüz doğrulanmayan habere göre, Facebook Libra'nın Ocak ayında piyasaya sürülebilmesi için yoğun mesai harcıyor.

Facebook, Libra tanıtımında Libra'nın küresel boyutta bir para birimi olacağını savunmuştu. pek çok analiste göre de durum benzer. Hatta ekonomi piyasasının içindeki uzmanların bir çoğu, ülkelerin kripto paralardan çok Facebook gibi dünya devi sosyal medya şirketlerinin ve diğer büyük şirketlerin çıkaracağı paralardan korkuyor. Bunun en büyük sebebi ise etki ettikleri nüfusun muazzam boyutlarda olması. Hemen hemen bütün ülkeleri geçkin nüfusa sahip sosyal medya devlerinin kendi kripto paralarını çıkarmaya başlaması, geleneksel kripto paralar için en büyük tehdit olarak görülüyor. Bitcoin'in de içinde bulunduğu kripto paralar ise gelişmeye açık bir prototip ve üzerinde merkez bankaları aracılığıyla sanal paraların çıkarılabileceği altyapılar olarak değerlendirilmekte.
 
Nihayet Libra ile tanışacağız. Aslında çoktan piyasaya çıkmış olacaktı ama ABD hükümetinin baskıları sonucunda bunu ertelemek zorunda kaldılar. Demokrat bir adayın başkanlık koltuğuna oturacak olması onların bu süreci hızlandırmasına yol açmış olmalı. Facebook'un ününü ve kullanıcı sayısını hesaba katarsak Libra'nın piyasada nasıl bir etki yapacağını gerçekten çok merak ediyorum. Şöyle bomba bir airdrop yapsalar da ortalık şenlense, çarşı pazar bir karışsa. güzel olmaz mıydı?
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,265
Mesajlar
61,919
Kullanıcılar
6,694
Son üye
kral3321
Geri
Üst