Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Stellar'de Büyük Güncelleme

Bazinga

Tümgeneral
Stellar Geliştirme Vakfı SDF, Stellar Lumens blokzinciri kullanıcıları için çok ehemmiyetli bir aktüelleme yayınladı. Alana getirilen açıklamaya gore, Protokol 14’şöhret uygulanmasını sağlayacak aktüelleme yapılmayacak. SDF’nin Eylül ayı sonunda Protokol 14’şöhret uygulamaya geçmesinin arttan aktüellemede ciddi yanılgılar bulmuş olduğu açıklandı. Bu nedenle, ağ aktüellemesi için oylama günü 23 Kasım Pazartesi olarak tanımlandı.

Kusurları bulduktan sonrasında düzenleyen SDF, yeni aktüellemeyi test ağına yükledi. 20 Ekim’de yüklenen aktüelleme Protokol 15 olarak kaydolundu. Bu adımın karmaşanın önüne geçmek ve tüm onaylayıcıların Stellar Core’un aktüellenmiş versiyonunu kullandığından kesin olunması için atıldığı bilgisi verildi.

Stellar için duyurulan bu yeni özellikler, 23 Kasım 2020’de en esas ağda Protokol 15’in yüklenmesiyle uygulen temelcak. SDF kullanıcılarından iş birliği halinde bulunmalarını ve Stellar Core’da 15.0.0 versiyonuna, Horizon kullananlarının da 1.10.1 versiyonuna geçmelerini arz etti. İkisinin de Protokol 15 versiyonu olduğu açıklandı.

Ayrı bir versiyonda ise, Protokol 15’in Stellar Lumens’e getireceği iki yeni özellik belirtildi. Birincisi “hak arz edilebilen ebediyeler”, ikincisi ise “Sponsorlu rezervler” olarak yayınlandı. Aktüelleme yüklendiğinde bu özellikler, Stellar kullanan uygulama ve hizmetlerin daha geniş bir kesime dağılmalarını sağlayacak
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,186
Mesajlar
59,549
Kullanıcılar
6,724
Son üye
petto
Geri
Üst