Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Uniswap, Kilitli Değeri 2 Milyar Doları Aşan İlk DeFi Protokolü Oldu

uniswap.png

Üst düzey merkezi olmayan borsa protokolü Uniswap, kilitli toplam değeri (TVL) 2 milyar doları aşan ilk DeFi protokolü oldu.

Bu tür hareketleri izleyen platform DeFi Pulse’a göre Uniswap’in TVL’si, yani protokolde yatırılan tüm varlıkların toplam değeri; yazım anında 2,03 milyar dolar. Ethereum (ETH), Tether (USDT) ve Wrapped Bitcoin (wBTC), Uniswap’te likidite açısından en başlarda bulunan üç token.

Diğer DeFi protokolleri arasında Uniswap’in hakimiyeti yaklaşık %18 olarak görülüyor. Yield farming trendi devam ederken, tüm protokollerin toplam kilitli değeri 11 milyar doları aştı.

Merkezi olmayan borç verme protokolü MakerDAO da platformdaki kilitli değer açısından 2 milyar dolara yakın görünüyor. DAI stablecoin kurucusunun toplam mevduatı 1,95 milyar dolar. Ardından Aave, 1,54 milyar dolarlık kilitli toplam değeri ile MakerDAO’yu takip ediyor.The Block Research’e göre TVL, DeFi alanında moda haline gelmiş bir sözcük olsa da, DeFi etkinliğini analiz etmek için ideal bir ölçüt değil. Merkezi olmayan borsa hacimleri gibi sektöre özgü parametrelerin de dikkate alınması gerekebiliyor.
uniswap2.png
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,352
Mesajlar
62,638
Kullanıcılar
6,675
Son üye
bahadirkilic
Geri
Üst