Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

10 Yıllık Kripto Yatırımcısı Nasıl Dolandırıldı - Gerçek Hikaye.

Merhaba arkadaşlar bu kez dolandırıcılık yöntemlerinde bizzat kendi dolandırılışımı anlatacağım :D komik bir cümle gibi geldi bana :)

Bu sektöre girişim baya eskidir bilenler bilir.
Hep güzel kazançlar elde ettim.
İnanın 1 kez güzel zarar ettim ondada pek üzülmedim çünkü çok kazandım.
Hatta bu zarar ettiğim meblağ aklıma bile gelmez.
Ama unutamadığım bir olayı sizlere ibret olsun diye paylaşmak istiyorum
Bu konuda, yatırımda; insan piskolojisinin ne kadar önemli olduğunu göstermek istiyorum.

2016-2017 yılları güzel kazançlar elde ediyorum ortalama günde 100 dolar falan kazanıyorum yalnız bu yapmış olduğum Kar'ları hep ayrı bir yerde tutuyorum.
Bu paralar ile de sepet mantığında ne varsa onu alıyorum örnek 50 usd XRP alıyorum 70 usd STR alıyorum falan.

Tabi ben böyle güzel güzel giderken bir gün telefonum çaldı. Uzun zamandır görmediğim bir çocukluk arkadaşım.
Aşağı gelsene 2 dakika işim var falan dedi. Peki dedim telefonu kapattım aldım montumu attım üstüme indim aşağı.

Binadan çıkarken bir baktım 2 araba gelmişler bizim semt biraz vukuatlı bir semt.
Hemen kendi kendime ulan dedim ne oluyor. Biraz yaklaşınca semtten arkadaşlar falan ama en az 10 yıldır görmüyorum hiç birini.
Dedim kesin vukuat var bi olay oldu.

Neyse geçtim yanlarına S.a falan arabaya geç araba dediler :D neyse bindim arabaya.

Hepsi toplandı başıma...

Aralarından bir tanesi yönlendirici yani lider konumunda gibi başladı bana sorular sormaya diyalog aşağıda.

-Kanki yıllardır bu işin içidesin biz bir kripto paraya girdik. Bize bi yardımcı ol bizde bir şeyler yapalım.
-Eyvallah tamam yardımcı olalım merak ettiğiniz ne?
-Bitcoin nedir?
-Bla bla bla
-Tamam bitcoini anladık bir adam var bizi milyarder edeceğini söyledi bizde ona inandık gittik paralarımızı ona yatırdık?
-Yapma be kim bu hayrıdır?
-Bayram ılgın diye birisi
-Duymadım hiç böyle yatırım yap tutacak falan demek imkansızdır
-Dex diye bir şey aldık çok anlattı adam Seminerler falan düzenlediler.
-Yav kanki tamam ama bu gibi insanlar %100 dolandırıcıdır.
-Yok bu adam gerçekten kaliteli biz gibi gariban
-Ne kadar yatırdı bu garibanlar dedim.
-10K ben 25K h... 12K s.... bla bla bla (Evi arabayı satan girmiş)
-Dur bi bakalım bu dex neymiş

buradan itibaren ben koptum içten içe haykırıyorum gülüyorum.
dex diye bi coin çıkartacaklarmış merkezsiz borsa ATM'ler falan filan işte.
ben genel olarak hepsine kurtulabiliyorsanız kurtulun dedim.
kurtulamıyorlar çünkü borsaya daha girmemiş borsaya girince hepsi zengin olacakmış hayaller bu yönde.

Neyse ben baya verdim veriştirdim dolandırıcı vs.. bakın ben uyanık bir adamım güvenmeyin diyorum.

neyse bunlar gitti. eve geçtim açtım youtube baktım bayram ılgın kimdir. :)
net söylüyorum insanları kandıran hayalleri ile oynayan konuşmasını bilmeyen garip guraba diyerek insanları aşağılayan karaktersizin teki :D
gülmekten karnıma ağrılar girdi.

ben devam ediyorum al sat kazan vs.. 3-4 saat sonra tekrar aklıma geldi arkadaşların yaptığı yatırımlar.
sonra burada düşünmeye başladım. Ulan 10-15 kişi girmiş güzelde paralar yatırmış bir sen misin akıllı.
o kadar kar yapıyorsun at şuradan bir 100 ust al dex token dedim. (İşte burası önemli arkadaşlar kendi kendinizi kandırmak bu )
Aldım tokeni bekledim falan derken unuttum gittim. 1 sene sonra bir baktım yerlerde sürünüyor bari içerideki paramı çekeyim dedim
yatırdığım para 100usd içerideki paramın değeri yanlış hatırlamıyorsam 50-60 usd civarları az veya çok olabilir.
çekim emri verene kadar canım cıktı yok ona change et yok buna cevir neyse başardım.
çek butonuna tıkladım minimum çekim 100 USD uyarısı aldım :D

o saatten sonra sanırım şu aşağıdaki gif resim durumumu özetliyordur.

ricky gervais laughing GIF

Ulan beni bile dolandırdılar dedim bir daha girmedim şuan açık kapalı bilmem :D sonuç olarak adamlar dolandırdı benide.
Siz siz olun SatoshiTURK'te bir coin hakkında temel analiz almadan bulaşmayın....

Sizlerinde hikayeleri varsa yeni konularda sizlerin hikayelerini de okumak isteriz.

Son düzenleme:
Hocam, bile bile lades demişsin ya :ROFLMAO:
İnsan böyle durumlarda inanmak istediğine inanıyor. Zaten bütün olay da bu. İnanmak istediğine inanacak kıvamda olanları denk getirmek. Ne dediğimi ben bile tam olarak anlamadım. Öyle işte. :)

B. I. beni de 2 tane çöp ICO projesine sokmaya çalışmıştı abi aynı seneler, 2018 başı olması lazım. :D Bir de Verge aldırmıştı o zaman, bir hafta içinde ne olduğunu anlayıp Litecoin'e geri geçirmiş adamı da blocklamıştım.

B. I. beni de 2 tane çöp ICO projesine sokmaya çalışmıştı abi aynı seneler, 2018 başı olması lazım. :D Bir de Verge aldırmıştı o zaman, bir hafta içinde ne olduğunu anlayıp Litecoin'e geri geçirmiş adamı da blocklamıştım.
beni o dolandırmadı
o arkadaşlarımı dolandırdı
beni arkadaşlarım etkiledi
yoksa o eleman beni dolandıracak kapasitede biri asla değil :)

Sizin kayıp bişey değilde o arkadaşlar gerçekten mahvolmuş, abi zenginlik lafını duyan evi arabayı satıp yatırıyor şaşırtıcı vallahi hırs çok kötü bişey.

Ders çıkarılması gereken bir hikaye, o paralara zamanında mining kurulabilirdi...
Bilgin olmadığında çok kolay kandırabiliyor insan.

Sanırım bu sistemde dolandırıcılık ihtimali her zaman var. Çünkü pek çok ülkede çok büyük para döngüsü olan bu sistemlerin hukuki güvenirlikleri ya da destekleri yok. En azıdan tüketici hakları ya da alışveriş siteleri kadar bile hakları yok. İşte bu yüzden, güvenirlik, sadece arayüz işleten web siteleri ya da sistemlerin kişisel vicdan ve güvenirliklerine kalmış olduğundan, suistimallerde mutlaka olacak. Aslında, vahşi batı gibi kanunsuzlukla yürüyen bu sistemin, tek koruyucusu, kendi kararlarımız, hislerimiz ve arayüz hizmeti verenlerin vicdanları. Bu nedenle çok dikkatli olmak gerektiğini düşünüyorum. Küçük ya da büyük para olması gerekmez. Her kuruşun bir değeri vardır ve dolandırıcılık her rakamda aynı düzeyde bir suçtur. Daha da kötüsü bu suç oluştuğunda, her hangi bir kanun koruyucuya başvurmak mümkün değil. Dikkatli olmaktan başka yapabileceğimiz bir şey ne yazık halen yok gibi. Genede bitin bunları 1 aylık bilgimle söylüyorum. Bilmediğim güvenlik sistemleri de var olabilir elbet. Eğer varsa arkadaşların bilgilerinden yararlanmak isterim. Paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.

Gerçekten gülmekten yarıldım bu duruma. Ağabey seni kandırdılarsa beni çok kolay kandırırlar. Neyse bir yandan üzgünüm çok geçmiş olsun dileklerimi iletirim sana. Allah kimsenin başına vermesin.

Merhaba arkadaşlar bu kez dolandırıcılık yöntemlerinde bizzat kendi dolandırılışımı anlatacağım :D komik bir cümle gibi geldi bana :)

Bu sektöre girişim baya eskidir bilenler bilir.
Hep güzel kazançlar elde ettim.
İnanın 1 kez güzel zarar ettim ondada pek üzülmedim çünkü çok kazandım.
Hatta bu zarar ettiğim meblağ aklıma bile gelmez.
Ama unutamadığım bir olayı sizlere ibret olsun diye paylaşmak istiyorum hatta bu konuda yatırımda insan piskolojisinin bir örneği var.

2016-2017 yılları güzel kazançlar elde ediyorum ortalama günde 100 dolar falan kazanıyorum yalnız bu yapmış olduğum Kar'ları hep ayrı bir yerde tutuyorum.
Bu paralar ile de sepet mantığında ne varsa onu alıyorum örnek 50 usd XRP alıyorum 70 usd STR alıyorum falan.

Tabi ben böyle güzel güzel giderken bir gün telefonum çaldı. Uzun zamandır görmediğim bir çocukluk arkadaşım.
Aşağı gelsene 2 dakika işim var falan dedi. Peki dedim telefonu kapattım aldım montumu attım üstüme indim aşağı.

Binadan çıkarken bir baktım 2 araba gelmişler bizim semt biraz vukuatlı bir semt.
Hemen kendi kendime ulan dedim ne oluyor. Biraz yaklaşınca semtten arkadaşlar falan ama en az 10 yıldır görmüyorum hiç birini.
Dedim kesin vukuat var bi olay oldu.

Neyse geçtim yanlarına S.a falan arabaya geç araba dediler :D neyse bindim arabaya.

Hepsi toplandı başıma...

Aralarından bir tanesi yönlendirici yani lider konumunda gibi başladı bana sorular sormaya diyalog aşağıda.

-Kanki yıllardır bu işin içidesin biz bir kripto paraya girdik. Bize bi yardımcı ol bizde bir şeyler yapalım.
-Eyvallah tamam yardımcı olalım merak ettiğiniz ne?
-Bitcoin nedir?
-Bla bla bla
-Tamam bitcoini anladık bir adam var bizi milyarder edeceğini söyledi bizde ona inandık gittik paralarımızı ona yatırdık?
-Yapma be kim bu hayrıdır?
-Bayram ılgın diye birisi
-Duymadım hiç böyle yatırım yap tutacak falan demek imkansızdır
-Dex diye bir şey aldık çok anlattı adam Seminerler falan düzenlediler.
-Yav kanki tamam ama bu gibi insanlar %100 dolandırıcıdır.
-Yok bu adam gerçekten kaliteli biz gibi gariban
-Ne kadar yatırdı bu garibanlar dedim.
-10K ben 25K h... 12K s.... bla bla bla (Evi arabayı satan girmiş)
-Dur bi bakalım bu dex neymiş

buradan itibaren ben koptum içten içe haykırıyorum gülüyorum.
dex diye bi coin çıkartacaklarmış merkezsiz borsa ATM'ler falan filan işte.
ben genel olarak hepsine kurtulabiliyorsanız kurtulun dedim.
kurtulamıyorlar çünkü borsaya daha girmemiş borsaya girince hepsi zengin olacakmış hayaller bu yönde.

Neyse ben baya verdim veriştirdim dolandırıcı vs.. bakın ben uyanık bir adamım güvenmeyin diyorum.

neyse bunlar gitti. eve geçtim açtım youtube baktım bayram ılgın kimdir. :)
net söylüyorum insanları kandıran hayalleri ile oynayan konuşmasını bilmeyen garip guraba diyerek insanları aşağılayan karaktersizin teki :D
gülmekten karnıma ağrılar girdi.

ben devam ediyorum al sat kazan vs.. 3-4 saat sonra tekrar aklıma geldi arkadaşların yaptığı yatırımlar.
sonra burada düşünmeye başladım. Ulan 10-15 kişi girmiş güzelde paralar yatırmış bir sen misin akıllı.
o kadar kar yapıyorsun at şuradan bir 100 ust al dex token dedim. (İşte burası önemli arkadaşlar kendi kendinizi kandırmak bu )
Aldım tokeni bekledim falan derken unuttum gittim. 1 sene sonra bir baktım yerlerde sürünüyor bari içerideki paramı çekeyim dedim
yatırdığım para 100usd içerideki paramın değeri yanlış hatırlamıyorsam 50-60 usd civarları az veya çok olabilir.
çekim emri verene kadar canım cıktı yok ona change et yok buna cevir neyse başardım.
çek butonuna tıkladım minimum çekim 100 USD uyarısı aldım :D

o saatten sonra sanırım şu aşağıdaki gif resim durumumu özetliyordur.

ricky gervais laughing GIF

Ulan beni bile dolandırdılar dedim bir daha girmedim şuan açık kapalı bilmem :D sonuç olarak adamlar dolandırdı benide.
Siz siz olun SatoshiTURK'te bir coin hakkında temel analiz almadan bulaşmayın....

Sizlerinde hikayeleri varsa yeni konularda sizlerin hikayelerini de okumak isteriz.
Dostum hikayenin sonunda baya bi evi arabayı satıp girdin diye düşünmüştüm, neyse şükür o kadar da çok dolandırılmamışsın Allahtan :)

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,238
Kullanıcılar
6,716
Son üye
Doker
Geri