Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

3 Milyon Shirtum (SHI) Çalındı

indir (7).jpg

28 Mart 2022 tarihinde 3 milyon Shirtum’luk büyük bir satış gerçekleştirildi. Yapılan inceleme neticesinde bu satışın çalıntı Shirtum ile yapıldığı sonucuna varıldı.

Daha önceki Shirtum yazılarımda belirttiğim gibi Shirtum Indacoin platformuna fiat paralarla shirtum arasında köprü olabilmesi maksadıyla likidite sağlıyordu. Ancak yaşanan nedeni bilinmeyen bir sorun nedeniyle Indacoin’e bağlı 3 milyon Shirtum (SHI) satışı gerçekleştirilip yapılan takas sonucu elde edilen paralar bilinmeyen hesaplara aktarıldı. Indacoin sorunu fark ettileri ve kendilerinden kaynaklandığını belirterek sorundan kaynaklı yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi maksadıyla bir eylem planı hazırladıkları açıkladı. Çalınan miktar çalındığı sürede yaklaşık 120-150 bin dolar civarındaydı. 3 Milyon Shirtum denince daha havalı oluyor; Ama aslında çalınan miktarın verdiği psikolojik tahribatın yanında bu para bir kripto para projesi için küçük, böyle bir proje için büyük bir para.

Hazırlanan eylem planına göre kullanıcılar tarafından Indacoin üzerinden gerçekleştirilen çeşitli işlemlerde (Shirtum ile ilgili) ücret almayacağını ve Shirtum fiyatında yaşanan Indacoin kaynaklı satışın sebep olduğu düşüşün telafisi için belirli dönemlerde Shirtum alımı yapacaklarını açıkladı.

Açıkçası günahlarını almak istemiyorum ama bana çok içten bir eylem planı gibi gelmediğini belirtmek istiyorum. Indacoin platformu Shirtum ile fiat paralar arasında köprü oluşturarak özellikle NFT satışlarında insanların fiat paralar ile NFT alabilmesinin önünü açıyordu. Tabi ki bu durum Shirtum NFT platfomunun BSC ağı üzerinde yerleşik olduğu dönem için geçerli. Artık OpenSea platformu üzerinden satışlarını gerçekleştiren ve bu mabada NFt satışı açısından tamamen Ethereum tabanlı bir anlayışa dönen Shirtum, Indacoin’e ihtiyaç duymaz bir durumdaydı. Aralarında nasıl bir sözleşme var bilmiyorum ama kendisine ihtiyaç duyulmayan bir platformun böyle bir şeye kalkışarak kendisine sağlanan likiditeyi hiç etmesi pekte olasılık dışı görünmüyor bence. Ayrıca geri alım yapacağını açıklamasının ardından neredeyse 15-20 gün geçmiş olmasına rağmen Shirtum fiyatındaki aşağı doğru ivmenin devamlılığı da bu sözlerini henüz tutmadıkları, tutsalar bile bunu çok düşükten ciddi kar almak amacıyla yapacakları sonucunu çıkarıyorum ben.

Uzun süredir Shirtum ile ilgili konu paylaşmadığımı fark ettiğimden yaşanan gelişmelere yönelik kısa bir özet geçmek istedim. Ama özetle söylemek istediğim bir şey var; Yatırım tavsiyesi olmamakla beraber Ronaldinho gibi dünyaca ünlü bir yıldızı bünyesinde barındıran ve bu yıldızın NFT’lerini satan böyle bir platform hiçbir yere gitmiyor gibi.

YTD.

Ronaldinho, aktif futbol yaşamından kazandıklarını tamamen tüketen bir isim. Geriye sadece adı kaldı kendine. Bu adı markalaştırarak getiri sağlayacak projelere açık olması normal. Yine de, böyle projelerle adını da tüketmez umarım.

Her şeye rağmen, O bir efsane ve hep de öyle kalacak.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,238
Kullanıcılar
6,715
Son üye
leeyan35
Geri