Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

ABD Bitcoin'i Resmi Para Birimi Yapacak mı?

Bu soru aslında sıkça düşünülen bir soru. Tabi ki bizim zamanımızın sorusu değil. Çünkü görmezden gelme politikasından, karşı tavır alma politikasına geçen ancak merkez bankası rezervlerine yüklü miktarda Bitcoin stokladığı söylenen bir ABD var karşımızda. Eyaletlerinden bir kısmında Bitcoin sempatisi ve çeşitli yerlerin buna yönelik ödeme çeşitliliği başladı bile.

Bu sebeple soruyorum; Sizce ABD Bitcoin'i Resmi Para Birimi Yapacak mı?

Bitcoin'in ömrünün buna yeteceğini düşünmüyorum. Üstelik büyük bir risk bu. ABD genelinde böyle bir şey pek mümkün değil. El Salvador gibi ülkeler ise kendiliğinden yapmadı bunu. Talimat üzerine yaptılar. ABD de dijitalciler ve dolarcılar arasındaki mücadele ülkenin sonunu getirecek. YTD.

Bence ABD yapmak zorunda kalacak. Bunun önünü de alarak BTC topluyor diye düşünüyorum. Çünkü en çok kullanılan fiat para USD'nin ömrü fazla uzun değil bence. ülkeler artık kendi paralarını ön plana çıkarmayı amaçlayan farklı politikalar izliyor.

O meşhur, dünyayı yönettiği iddia edilen aileler karar verecektir.

Zaten Bitcoin'in de onların projesi olduğuna yemin edebilirim ama kanıtlayamam.

ABD çok parçalı, biraz uğraşılırsa kolaylıkla dağılacak bir ülke. Belki gerçekten de ABD'nin dağıldığı günleri de görebiliriz.

Yakın tarihte, yıkılmaz denilen Sovyetler, Yugoslavya, Hitler Almanyası, Arap Cumhuriyeti gibi ülkelerin paramparça olduklarını gördük/okuduk.

Bitcoin, fikir itibarıyle devlet karşıtı bir sistem zaten. Belki de ulus devlet kavramının bitişinin başlangıcıdır bu.

Tarih, yaşarken yazılmıyor. Herşey olup bittikten sonra kitaplara işleniyor. Bakalım, göreceğiz..

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,739
Son üye
kenanx
Geri