Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Ağaç Gibi

Başlıklarımızın tamamını büyük harf yapmayalım, Yazıları okunacak şekilde yazalım...
Bu dünyada ağaç olsak ne kadar güzel olurdu. Gökyüzü sahibi ayrıca yeryüzününde. Onlara bakıp hayran kalmamak mümkün değil. Kocaman gövdesinin altında uzanıp kitap okumak o kadar zevkli ki. Dallarının altında uzanmak o kadar güzel ki. Ağaçlar huzurun kaynaklarından bir tanesidir. Eğer görmeyi başarırsak huzuru sonuna kadar hissederiz. Ben ağacı anlattım ama gerçek olanı şimdi anlatacağım. Bir ağacın dünyasını, onun gözünden görmek çok anlamlı birşeydir. Yakınındaki en yakın ağaca bak ve onun ne kadar muazzam olduğunu bir hisset. Uzun gövdesi, dalları, ve en önemlisi bir kalbi. Evet bir kalp. Onların gövdesi büyük olabilir ama kalpleri daha da büyük. Bizim bildiğimiz ağaçlar insanlara oksijen verir ama asıl gerçek olan bütün insanlığa huzurunu vermesi. Bir ağaç bizimle huzurunu paylaşıyor kolaymı? Biz dışarı çıkıyoruz sakinleşmek için ne yapıyoruz? Derin derin nefes alıyoruz ve sakinleşiyoruz. Bunun asıl sebebi bize kalbini ve huzurunu veren ağaçlardır. Herkesin hayali vardır değilmi? Çoğu kişinin hayali ormanda sessiz sakin güzel bir gün geçirmek yada yaşamak. Bunun sebebi nedir sence? Ağaç dediğin şey sadece odun parçasından oluşmaz. Bize bütün duygusu, umudunu verirken onu odun parçası diye görmemiz hata olur. Bilki onunda duyguları var. Bize huzur verdikçe oda mutlu oluyor. Sadece görmen lazım bize değer veren bu ağaç bizim için bir huzur kaynağı. Anlamı olan bir fidan gibi onun içinde huzurdan başka birşey yoktur inan bana...

Ağaç yaşamak için midir? Ağaç dediğin köklerini dolanmış boynuma. Boynum kıldan ince. Ağaç yaşamak içindir. Odun da yaşamak içindir. Çat çat odun yaşamak için. Binalar da yaşamak için. Yollar, taşlar, kaldırımlar, duvarlar, duvarlardan sarkan ağaç dalları yaşamak için. Kediler de yaşamak içindir. Kediler mırın mırın. Kuyruklu tüm kediler yaşamak için. Kuyruksuz kediler de vardır. Ata benzerler. Binmek içindir onlar. Elma yemek için, su içmek içindir. Dağlar bakmak için, deniz çimmek içindir. Yağmur yağdığı zaman şemsiyeler vardır. Şemsiyeler de yaşamak içindir. Yasemin vardır. Yasemin sevmek için, huzur Yasemin için, ben Yasemin için, Yasemin huzur içindir. Teşekkürler.

Ağaç yaşamak için midir? Ağaç dediğin köklerini dolanmış boynuma. Boynum kıldan ince. Ağaç yaşamak içindir. Odun da yaşamak içindir. Çat çat odun yaşamak için. Binalar da yaşamak için. Yollar, taşlar, kaldırımlar, duvarlar, duvarlardan sarkan ağaç dalları yaşamak için. Kediler de yaşamak içindir. Kediler mırın mırın. Kuyruklu tüm kediler yaşamak için. Kuyruksuz kediler de vardır. Ata benzerler. Binmek içindir onlar. Elma yemek için, su içmek içindir. Dağlar bakmak için, deniz çimmek içindir. Yağmur yağdığı zaman şemsiyeler vardır. Şemsiyeler de yaşamak içindir. Yasemin vardır. Yasemin sevmek için, huzur Yasemin için, ben Yasemin için, Yasemin huzur içindir. Teşekkürler.
Hocam baya hızlı bir giriş yapmışsınız. :) Biz alışığız ama herkes olmayabilir. Şaka bir yana nostalji hissettirdi. Eskiler, sizin garip resimlerle koydunuz şiirler ve yazılar.. Ne günlerdi ya. Başlığı açan arkadaşın da sizin de kaleminize sağlık...

Hocam baya hızlı bir giriş yapmışsınız. :) Biz alışığız ama herkes olmayabilir. Şaka bir yana nostalji hissettirdi. Eskiler, sizin garip resimlerle koydunuz şiirler ve yazılar.. Ne günlerdi ya. Başlığı açan arkadaşın da sizin de kaleminize sağlık...
Ben de özlemişim. Servis beklerken denk geldi. :)

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,152
Kullanıcılar
6,684
Son üye
Okan.2727
Geri