Neler yeni

Airdrop ile Kazanmak Mümkün mü?

probit borsası
  • Token: Belirli bir platformda belirli bir amaç için üretilen ve dağıtılan bir varlığı temsil eden araç veya değerlerdir. Ethereum’un akıllı kontratlarında üretilen projeler örnek olarak verilebilir. ICO’lara yatırım yapanlara karşılık olarak dağıtılır ve sadece üretildikleri yapı üzerinde kullanılabilirler. Bu yönüyle koinlerden ayrılırlar.

Vonzarovich

Korgeneral
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Level 5 (5X)
Level 6 (6X)
Level 7 (7X)
Level 8 (8X)
Level 9 (9X)
Level 10 (10X)
Bağış Yapan Üye
Katılım
18 Eki 2020
Mesajlar
2,515
Çözümler
1
Tepkime puanı
1,911
Puanları
285
Konum
Kocaeli


0.00095731
  • 0.00000000  
  • #1
Airdrop'u anlatmadan önce bir kelime anlamına bakalım. Özünde havadan düşmek yani kaba tabirle havadan gelen manasında bir kelimedir.
Şimdi geldik Airdroplara. Airdropları kripto paralar ICO aşamalarından önce, sonra ya da beraber ve hatta bilinirliğini arttırmak için piyasaya çıktıktan seneler sonra bile düzenleyebilmektedir. Bu son söylediğime en güzel örneği Coinbase kripto para borsasının projesi olan Coinbase Earn'ün neredeyse en çok bilinen kripto paralar için bile bir nevi airdrop yapması (EOS, XLM vb.). Sonuçta airdrop bir reklam stratejisi modeli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Airdrop bakıldığında çoğu fason çıkan bir işlem. Bizlerden çeşitli görevler yapmamızı isteyebilir ki ağırlıklı bu görevler sosyal medya beğeni, tweet vb. görevler oluyor ya da sadece cüzdan adresini bağlamamız istenebilir. Piyasaya girmesiyle çok ciddi çıkış yakalayan Meme token airdrop sadece bir form doldurma ile kullanıcılara dağıtım yapılmış bir airdrop olma özelliği taşıyor. Meme token Poloniex borsasında listelenmesinden sonra, airdrop sonucu dağıtılan miktar 610 bin dolar değerinde oldu. Düşünsenize sadece bir telegram bağlantısına gidip, basit bir Google formunu dolduruyorsunuz. Daha sonra elinizde fiyatına göre 3- 10 ev parası var. Elbette böyle şanslar çok nadir karşısı sına çıkıyor insanın.
Airdrop kazançlarına yine bir örnek Uniswap tarafından verilen ve bir anda birkaç bin dolar değerine ulaşan airdrop.

Airdropların büyük çoğunluğunun fason olduğundan bahsetmiştim. Yani telegram gruplarında gezen söz de Airdroplardan proje sahiplerinin bile haberi yok. Sosyal medya görevlerinin arasına, projenin gerçek sosyal medyalarını da ekleyerek gerçek görünümü sağlama ve sonucunda büyük telegram kanalları, Twitter hesapları vb. sağlama ya da yakın zamanda karşılaştığım şu kadar gönderin, airdrop tutarı tarafınıza gelsin gibisinden dolandırıcılığı dönüşen airdroplar. Birde bunların yanında proje sahipleri tarafından yapılan ancak proje tutmadığından, herhangi bir borsada listelenemediğinden değer kazanamayan ya da token dağıtımı gerçekleşse bile herhangi bir değeri olmayan, oyuncaktan farksız olan airdrop sonucu dağıtılan tokenlar var.

Airdropların bazılarına bakıldığında doğru yapıldığında neredeyse garanti olduğunu söylemeliyim. Buna en iyi örnek Coinbase earn, CoinMarketCap earn kapsamında yapılan airdroplar ile Justin Sun'ın Tron Link Airdrobu. Bu fırsatları kaçırmayın derim. En azından gelecek mi, gelmeyecek mi derdi olmaz.

Bu kadar karamsarlık ve uçuk miktarlarda kazançlar dan yani iki uçtan bahsettikten sonra asıl gelelim rutinde olana. Ben şahsen 1000 dolar civarında ödül almışımdır ki ref falan hiç uğraşmadım. Sonuçta da akmasa da damladı. Tabi bu Airdroplara katılırken bir sürü fason airdrobada katılmışımdır.

Özetlersek Airdroplardan kazanmak mümkün, ancak şahsi tavsiyem bu Airdroplara katılırken sırf bu airdroplar için açtığınız sosyal medya hesaplarını kullanmanız. Sonra çöplük oluyor hesaplar çünkü. Ama gelir derseniz tam olarak bir rakam veremem belki ama, aylık düzgün bir uğraşla ortalama 100- 200 dolar civarında bir rakam kazanabilirsiniz. Tabi ki bomba bir Meme token benzeri airdroba denk gelirseniz bizi tanımazsınız o ayrı :)
 

Bu konudan Vonzarovich isimli kullanıcıya 0.00003352 Bitcoin verilmiştir

0.00003352 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 14.29 Türk Lirası Değerindedir.

emrowski

Çavuş
Level 1 (1X)
Katılım
20 Mar 2022
Mesajlar
35
Tepkime puanı
7
Puanları
73
Yaş
22
Konum
Antalya
Cinsiyet
Erkek


0.00000004
  • 0.00000000  
  • #2
ben bi airdroba katılmıştım 2000 dolar ediyordu galiba verdiği coin miktarı benden fee istediler 0.02 bnb bende ödemedim scam diyerek ama iyiki ödememişim adamlar tası tarağı toplayıp topukladılar
 

mustilordx0

Kıdemli Çavuş
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Katılım
30 Ocak 2022
Mesajlar
120
Tepkime puanı
15
Puanları
285
Yaş
22
Konum
Antalya
Cinsiyet
Erkek


0.00000820
  • 0.00000000  
  • #3
Airdrop çıkma olasılığı bana kalırsa çok düşük.
 
Üst