Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Akbank ile Avax Ortak Refi Projesi Gerçekleştiriyor

Theleoncoin

Korgeneral
Moderatör
20220813_104058.jpg

Başında bir Türk olması nedeniyle Türk şirketler ve geliştiriciler tarafından kolay ulaşılabilir konumda olan avax yani Avalanche şimdi de akbank ile iş birliğine gidiyor.

Raekabetçi bir yarışma ile yazılımcı ve geliştiricileri bir araya getirecek olan akbank lab geleceğin İnternet alt yapısı Web 3.0 için proje geliştirecek olanları destekleyecek. Refi sistemi yani Regenerative Finance / Onarıcı Finans olarak adlandırılan sistem üzerinde projeler desteklenecek.

Gelelim yarışma detaylarına 12 Eylül tarihine kadar yapılacak başvurular sonucunda seçilecek yarışmacılar 30 Eylül ve 2 Ekim arasında sabancı Center' da düzenlenecek olan akbank hackatlon yarışmasında 48 saat içinde sıfırdan Avalanche ekossitemine projelerini geliştirecek. Yazılım ve blockchain konusunda kendine güvenen yarışmacılar Onarıcı Finans ve Web 3.0 temalı projeleri ile insanlığa ve geleceğe yararlı bir proje ortaya koyacaklar.

Sınırlı bir sürede sıfırdan bir proje geliştirilecek olması geliştiricileri zorlayacak olsa da aslında zorlayıcı olsa da rekabetçi ve eğlenceli olacağa benziyor. Yarışma sonunda birinci olan proje 100 bin Türk lirası ödül alacak ve aynı zamanda ilk 3 te yer alan projeler hem para ödülü alacak hemde projeleri desteklenecek.

Peki Refi Nedir?

Akbank lab ve imece tarafından başlatılan sistem ile sosyal ve çevresel etkiyi azaltarak dünyanın ve insanların onarılması ve adeta dünyanın yeniden başlatılması hedeflenmektedir. ReFi - Regenerative Finance (Onarıcı Finansman), doğadaki dengeli, öngörülebilir, sağlıklı ve sürdürülebilir sistemlerin evrensel modellerini ve prensiplerini yakından inceleyerek yeni bir ekonomi tasarımında uygulama pratiğidir.

Refi ile sürdürülebilir ve yenilenebilir bir sistem hedeflenmektedir. Özellikle kuralı ve küresel ısınma ve artan tüketim sistemi ile dünya üzerindeki tarım alanları ve kaynakların azalması odağında olan sistem el birliği ile bozduğumuz doğayı tekrar onarmayı hedeflemektedir. Refi Türkiye İnternet sitesi üzerinde dünya meteroloji örgütü ve sosyal kurumlar tarafından yapılan araştırmalar ile son dönemde olan olaylar hakkında bilgiler yer almaktadır.

Yarışma ile ilgili güzel nir kaç fikrim olsa yazılım konusunda bilgim olmaması nedeni ile katılmak isteyen arkadaşlara öneri sunabilirim. @SatoshiTURK hocam 48 saat sıfırdan avax ağında sen bu işi yaparsın🤑

katılmayı düşünmüyorum böyle etkinliklere
şuan güzel bir projede yer alıyorum zaten :)
gelecekte SatoshiTURK kullanıcılarına heyecanlandırıcı bilgiler akataracağım.

Akbank'ın uzun yıllardır daimi üyesiyim fakat internet bankacılığı uygulamasına günlerdir girilemeyen bir süreci olmuştu bilenler bilir. Bu yüzden Akbank'ın bu tarz ortaklı projeleri beni güvenlik açısından tedirgin ediyor.

Akbank'ın uzun yıllardır daimi üyesiyim fakat internet bankacılığı uygulamasına günlerdir girilemeyen bir süreci olmuştu bilenler bilir. Bu yüzden Akbank'ın bu tarz ortaklı projeleri beni güvenlik açısından tedirgin ediyor.
Akbank bana zamanında 1 TL lik limitli kredi kartı çıkartan ve tüm çabalarına rağmen bu limiti arttırmayan banka. Kendileriyle aramız pek iyi değildir. Uzun zamandır da ilişkim yok.

Bankacılık blockchain teknolojisineok ilgi gösteriyor. Ripple da da aynı şekilde akbank öncüydü hatırlayın.

katılmayı düşünmüyorum böyle etkinliklere
şuan güzel bir projede yer alıyorum zaten :)
gelecekte SatoshiTURK kullanıcılarına heyecanlandırıcı bilgiler akataracağım.
gücüm yettiği kadar olduğun her projede olmak isterim hocam hayatım bir çok farklı alanda forumlarda geçiyor işim gereği bilgi paylaşımları konusunda da özellikle yabancı forumları kullanıyorum ancak burada bir aile ortamı ve sıcak bir ortam var sen ne dersen bodoslama dalarım :)

Akbank bana zamanında 1 TL lik limitli kredi kartı çıkartan ve tüm çabalarına rağmen bu limiti arttırmayan banka. Kendileriyle aramız pek iyi değildir. Uzun zamandır da ilişkim yok.

Bankacılık blockchain teknolojisineok ilgi gösteriyor. Ripple da da aynı şekilde akbank öncüydü hatırlayın.
ripple aile özellikle QNB güzel işler çıkartıyor bankacılıkta öncü olan ripple ve ortaklıkları olacak tam olarak benimsenmesi ile ripple alt yapısının daha da ilerleyeceğini düşünüyorum

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,154
Kullanıcılar
6,686
Son üye
sjsjsjka
Geri