Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Alien Worlds Mining Nasıl Yapılır?

Alien Worlds oyunu üzerinden üyelik işlemlerimizi tamamladıktan sonra sıra "Mining" yani TLM ve şansa bağlı olarak NFT çıkarma işleminde.

4.jpg

Giriş yaptıktan sonra karşınıza yukarıdaki resimdekine benzer bir ekran çıkacak. Bu ekranın yukarısında yazan " Time to Mine" ibaresi, mining işlemini gerçekleştirebileceğinizi göstermektedir. Bu aşamada "Mine" butonuna basarak bir sonraki aşamaya geçiyoruz.

5.png

Bu aşama kazım yapacağımız yerin ve ekipmanların olduğu alan. Bunlarda bir değişiklik yapmak istediğimizde altlarında bulunan "Change" butonuyla değişiklik yapabiliriz. Henüz ilk girişiniz ise Tool bölümlerindeki son 2 boş olacak ve ekranda sadece kazım yapmayı seçtiğiniz alan ve ilk Tool alanında 1 adet kürek olacak.

Bu aşamada da kazım işlemimizi başlatmak için "Mine" butonuna basıyoruz.

6.png

Karşımıza bir bekleme ekranı çıkacak. Bu ekranda ne kadar kalacağınız belirsizdir. Ancak elinizdeki ekipman ve kazdığınız yer bu süreye etkilidir. Bu hususa ileriki konularda değineceğiz. Bu aşamada yapmanız gereken bir şey yok. Sadece bekliyoruz.

7.png

Kazım işlemi gerçekleşti ve yukarıdaki resimdeki gibi bir uyarıyla karşılaştınız. kazım işlemini tamamlamak için "Claim" diyoruz. Bu arada Land Commission kısmı her kazım yeri için farklılık gösterebilir ve o Land'in sahibi tarafından belirlenir. En fazla %20, en az komisyonsuz olabilir. Yüksek ve düşük komisyonlu yerlerde kazmanın avantaj ve dezavantajlarına ileriki konularda değineceğiz.

8.png

Bir önceki resimdeki Claim işleminde sonra, yeni bir pencere ile WAX hesabımıza bağlanarak onaylama işlemini gerçekleştiriyoruz. Bunun için Ben Robot Değilim ibaresinin yanındaki kutucuğu doldurup "Approve" diyoruz.

9.png

Biraz bekledikten sonra kazım işlemi gerçekleşmiş oluyor ve ne kadar TLM kazandığınızı gösteriyor. NFT kazanıp kazanmadığınızı görmek için cüzdanınıza bakmanız gerekecektir. Onun için Wallet.wax.io adresini kullanabilir ve WAX hesabınız üzerinden bu cüzdana bağlanarak elinizdeki NFT'leri görebilirsiniz. Ayrıca bir sonraki Mining işlemini, ekranın üzerindeki süre bitmeden gerçekleştiremiyoruz. O süreye kazı yaptığımız yer ve ekipmanlarımız etkili. Bu konuya detaylıca değineceğiz.

Kazım işlemimiz tamamlandı. Alien World Mining işlemi bu kadar basit.

Alien Worlds ile ilgili diğer konular için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Alien Worlds Üyelik Nasıl Yapılır?

Alien Worlds NFT Özelikleri

Alien Worlds En İyi Mining Alanları (LAND)

Son düzenleme:
"Wax kilitleme" ? Sanırım wax satın almamız gerekiyor. Ben sıfır yatırımla direk oyuna üyelik ve devamında oynayarak gelişim olacağını düşünmüştüm... Gerçek para yatırmadan hiç bir şey yapılamıyor anladığım kadarıyla.
Biraz beklerseniz 1-2 kez mine yapacak kadar CPU açığı olur hocam ama mutlaka stake lazım.
https://wax.alcor.exchange/trade/tlm-alien.worlds_wax-eosio.token
Hesabınızdaki TLM'leri buradan WAX'a dönüştürebilirsiniz. Wax Wallet bağlamanız gerekiyor.
Sonra da buradan CPU bölümüne stake etmeniz lazım. Çok değil 1-3-5 tane. :)

Kara delik gibi bu 5er 5er atıyorum doymuyor. 2-3 kazımda bir atıyorum. Yeni para yatırdım ufak bi gireyim dedim yakında tüm aletleri satıp stake kısmına atarım herhalde :D
Wax ağında öyle bir sıkıntı varmış malesef. Daha da önemlisi piyasa aşağıya vurdukça hem az TLM çıkmaya devam ediyor hem de olurda şansa düşerse NFT lerim fiyatı da çok ucuz oluyor. Bu fiyatlarla oynanmaz bir hale geldi açıkçası.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,153
Kullanıcılar
6,686
Son üye
sjsjsjka
Geri