Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Amâk-ı Hayal

"... Bugün gördüklerim, dünkü kaldığı yerden başladı. Bayılmıştım. Benden sonra Aşk Aynası da derin bir ah çekerek bayılmış olduğundan onu saraya, beni de evime getirmişler. Kendime geldiğimde ihtiyar kâhin, üzüntülü gözlerle yüzüme bakıyordu. Kararımı vermiştim. Eğer Aşk Aynası'nın sorunlarına cevab veremezsem intihar edecektim. Kâhinle birlikte soruları değerlendirdik. Ona, bu sorulara nasıl cevab vereceğimi sordum.

Dedi ki:
-Oğlum! Bu soruların cevabını ancak Cünûn Vadisi'nde yaşayanlar bilir.
+İyi güzel ama bu vadi ne taraftadır?
-Her yerdedir.
+Anlamadım.
-Oğlum! Cünûn Vadisi adında herhangi bir yer yoktur. Dünyanın her tarafında Cünûn Vadisi bulanabilir.
+Pekiyi bu vadileri nasıl bulacağız?
-Bundan kolay ne var? Hazırlanın, yarın yola çıkıp arayalım..."

Filibeli Ahmed Hilmi'nin muazzam eseri Amâk-ı Hayal. Derler ki, Sultan Abdulhamid Han onu sürgüne gönderene dek sivri dilli, çok bilmiş bir yazar idi. Lâkin o sürgünde gördükleri onu bambaşka birine çevirdi. İstanbul'a döndüğünde sürgün öncesi yazdığı ne varsa imha etti. Filibeli Ahmed, artık bambaşka birisiydi.

O sürgünde neler gördü? Neler yaşadı? Neden bambaşka birisi oldu?

Tüm cevablar, eserin içinde. Keyfli okumalar.

images

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,154
Kullanıcılar
6,686
Son üye
sjsjsjka
Geri