Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Avalaunch ile Ön satışlara Katılın!

Avalaunch ile Ön satışlara Katılın!

En Çok Aranan Projeler Arasında İlk Sırada Yer Alan Avalaunch (XAVA) Nedir?  • Coinkolik

Evet arkadaşlar sizlere bugün avax agı ve avax tokenleriniz ile katılabileceğiniz bir ön satış platformu olan avalaunchpad’i tanıtmaya çalışacağım bugün.

Hepimizin bildiği gibi ön satış projeleri günümüzde çok yaygınlaştı ve kullanıcılarına düşük miktar alım yaptırarak büyük miktarlarda kazanç sağlamasıyla bir hayli beğeni topladı ve toplamaya da devam ediyor.

Öncelikle avalaunchpad nedir ile başlayalım. Avalaunchpad Avax altyapısıyla oluşturulmuş bir ön satış platformu. Buraya bir miktar XAVA stake ederek ön satışlara katılmaya hak kazanıyorsunuz ve ön satış sonucu tokenlerinizi isterseniz hodl isterseniz elden çıkarabiliyorsunuz.

Peki nasıl katılabilirim ?

Katılmak ise aslında çok basit. İhtiyacınız olan ek şey metamask cüzdanı ve belli miktarda AVAX. Eger bu ikisine sahipseniz şimdi diğer aşamaları anlatıyım sizlere.

Öncelikle Metamask cüzdanımızı oluşturuyoruz. Eminim ki aramızda yapmayı bilmeyen yoktur fakat her ne kadar bilen olsa da hatırlatma yapmakta fayda var sakın ama sakın kimseye 12 haneli kelimelerinizi vermeyiniz. Bu kelimeler sizin cüzdanınızı ele geçirmede çok önemli rol oynuyor.

Metamask cüzdanımızı hallettiysek sırada AVAX token alma işlemi var. Bu token oldukça popüler ve artık çoğu borsada bulunuyor. Ben tercihimi Binance borsasından yana kullandım ama sizler istediğiniz borsadan alıp metamask cüzdanınıza transfer edebilirsiniz. Fakat önemli nokta metamask cüzdanında alım satım gönderimler için kesilen ücretler için bir miktar AVAX olması gerekiyor bunlar küçük miktarlar olsa da siz 0.2 0.3 lük bir AVAX tutsanız size uzun bir süre gider.

AVAX gönderimi nasıl olacak peki?

AVAX ı ben binance üzerinden gönderdiğim için size de oradan anlatacağım ama diğer borsalarda da durum pek farklı değildir tahminimce. Önemli olan yer gönderme ağını AVAX-C ağı olarak seçmeniz bunu seçmezseniz çeşitli problemlerle karşılaşma olasılığınız yüksek ve belki de coinlerinizi ömür boyu unutabilirsiniz ☹

Dediğim gibi en güvenilir yöntem AVAX-C ağı ile göndermek. Şimdi AVAX ları gönderdik ve sırada ne var?

Sırada bu avaxları avalaunchpad de ön satışa katılmak için XAVA ya çevirmemiz lazım. XAVA ne diye soracak olursanız avalaunchpadin ön satışlarına katılmak için kullandığı stake edilmesiyle birlikte ön satış hakkının tanındığı avax altyapısında bir altcoin.

XAVA sabit bir değere sahip değil onun için burdan da stake edip bozduğunuzda belli miktarda kar veya zarar yapabilirsiniz ki zaten ön satışların tek eksi yönü bu benim için.

Şimdi elimizde ne var? Metamask cüzdanımızda atıyorum 10 tane AVAX var. Bu avaxların bir kısmını stake edebilmek veön satışlardan pay alabilmek için XAVA ya çevirmek istiyoruz bunu ise pangolin Exchange aracılığıyla yapacağız. Pangolin exchangeye girip metamask cüzdanımızı tanıttığımızda trade veya Exchange bölümünden avaxlarımızı XAVA ya dönüştüreceğiz. Burda dikkat etmemiz gereken cüzdanda bir miktar avax bırakmak ve ön satışlara katılabilmek için 1 tane AVAX’ımız olması lazım.

Bu 1 avax ne diyeceksiniz. Onu da açıklıyım hemen. Ön satışlara girerken sizden 1 avax ödeme alıyor fakat bu ödeme bildiğimiz ödeme gibi değil kaparo gibi bir şey olarak düşünün. Siz alım zamanı geldiğinde alım yaparsanız size daha sonradan 1 avax’ınızı teslim ediyor fakat alım hakkı kazanır da alım yapmazsanız o avax’ınız yanıyor ve kullanıcılara bölüştürülüyor. Böylelikle katılımlar denetlenmeye çalışılıyor. Bence çok güzel bir uygulama olmuş.

Ne yaptık şimdi elimizde 10 avax vardı 8.5 tanesini XAVA’ya çevirdik diyelim. (fiyatları tamamen kafamdan uyduruyorum anlaşılabilemesi açısından)

8.5 avax karşılığında bize 100 tane XAVA verildi. Elimizde 1.5 AVAX ve 100 XAVA olmuş oldu. Bununla birlikte avalunchpad sitesine giriş yapıp öncelikle cüzdanımızı bağlıyoruz ve daha sonra KYC işlemlerini gerçekleştiriyoruz. (KYC işlemi başta beni pek mutlu etmemişti fakat katılımcıların denetlenmesi açısından ve olası saldırılardan korunmak için olduğu söylenince yapmak zorunda kaldım. Fakat siz KYC yapmak istemezseniz bu aşamadan sonrasını okumanıza gerek yok çünkü bu ön satışlara girmek için bunu yapmanız gerekiyor.)

Siteye girdiğimizde ise satış bölümü ve stake bölümü gibi 2 farklı bölüm var bunlardan satış bölümünden satılacak olan ön satışları ve satılmış olan önsatışları görebiliyoruz. Birkaç örnek vermem gerekirse şu anda 6-7 ön satış yapılmış ve 7x ile 150x arasında karlar bırakmış ama önemli nokta tüm projeler belli miktarda x yaptırmış yani kullanıcılarını zarara uğratmamış. Bence ön satışlardaki en önemli kıstas bu olmalı diye düşünüyorum.

Stake bölümüne girip elimizdeki XAVA’ları stake ediyoruz ve stake ederken bizden belli miktarda (yanlış hatırlmaıyosam %2 civarı bir kesinti yapıyor) Bu kesinti diğer stake eden kullanıcılara dağıtılıyor. Stake ettikten sonra hem belli miktarda APY alıyorsunuz hem de demin anlattığım 1 avax cezalarını ve stake ederkenki %2 lerden pay alıyorsunuz ettiğiniz miktara göre. Böylece siz de bir miktar XAVA kazanmış oluyorsunuz stake ederek.

Daha sonra satış bölümünden gelecek olan ön satışa katılmak istediğinizi belirtiyorsunuz belli tarihler arsında (tarihler sitede belirleniyor) siz katıldıktan sonra sizin XAVA larını sistem otomatik olarak kilitliyor ve demin dediğim 1 avax ücreti sizden geri vermek üzere alıyor.

Stake eden kullanıcılara satış zamanı geldiğinde yatırdığınız XAVA miktarıyla orantılı olarak alım hakkı tanıyor ve cüzdanınızdaki AVAX ile bu alımı gerçekleştiriyorsunuz ve en sonunda size belli tarihte bu coinleri otomatik olarak aktarıyor üstüne girişte vermiş olduğunuz 1 avax’ı tekrardan iade ediyor.

Peki neden Avalaunchpad?

Avalaunchpad’i bence diğerlerinden ayıran en önemli özellik belli bir tier sistemi olmaması ve küçük kullanıcılara da alım hakkı tanıması. Mesela ön satışlara giren arkadaşlar varsa bilirler ki her platform belli tier sistemleri vardır ve 2000 tane 5000 tane gibi coin tutma zorunluluğu koyar bu da girişte 2k dan 10k hatta 100k lara kadar bir yatırım yapmanız demek ve herkesin durumu buna eleremez.

Avalaunchpad de ise böyle bişey yok isterseniz 1 XAVA isterseniz 100 veya 1000 XAVA stake edin payınıza göre hepiniz ön satışdan faydalanabilirsiniz ve beni de cezbeden bu oldu.

Başka avantajlarına gelirsek çoğu pad birçok koşul sunuyor yok twitter takip et like at, form doldur, 5 kişiyi referansınla birlikte getir, whitelist doldur gibi bence gereksiz çok aşamaları bulunuyor fakat avalaunchpad de bunların hiçbiri yok 5 dakika içinde ön satışa kayıt olabiliyorsunuz ve arayüzü çok çok basit.

Bir de küçük yatırımcıyı destekleyen bir sistemleri olduğunu söylüyorlar bunu test etme fırsatı bulamadım da paylaşılan bilgiler bu yönde. Örneğin ben 100 tane stake ettim diyelim bana 10 dolarlık alım hakkı verdi. Başka bir kullanıcı 1000 tane stake ettiyse doğru orantıya göre ona 100 dolarlık bir hak tanıması lazım gibi görünüyor fakat yöneticiler küçük yatırımcıyı korumak adına stake sayısı yükseldikçe verilen katsayıyı azalttıklarını söylüyor. Yani 1000 stake eden 100 degilde 80-85 dolarlık bir alım hakkı kazanıyor gibi. Bu durumda balinaların projeden uzak durmasını sağlıyormuş ve bence çok çok güzel bir düşünce olmuş.

İnşallah güzel şekilde anlatabilmişimdir ve sizlerin de aranızda ön satışlara girmek isteyenlerinize yol göstermiş olurum. Aklınıza takılan her türlü soruyu konu altına yazabilirsiniz ve elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Elinize sağlık hocam. Projelerin ön satıştaki fiyatlarını ve şu anki fiyatlarını Avalaunch dApp'te herkes inceleyebilir. En azından $300 - $400 sermaye ile yatırım yapabilecekler için bence iyi bir fırsat.
Değinmeden geçmeyeyim, Android kullanıcıları lütfen telefonunuzun güvenliğini sağlamadan telefona Metamask kurmayın ve private keylerinizi girmeyin. Çok kolay keylogger ve rat virüsleri bulaşabiliyor.

Konuyu rehberlere taşıyacağım, tekrar elinize sağlık.

Ne demek hocam faydalansın herkes. Ben de ekliyim avalaunch grubunun telegram grubunda birçok arkadaş cüzdan şifresi olan 12 kelimeyi kendini admin diye tanıtanlara veriyor SAKIN AMA SAKIN KİMSEYE 12 KELİMEYİ VERMEYİN.

Ne demek hocam faydalansın herkes. Ben de ekliyim avalaunch grubunun telegram grubunda birçok arkadaş cüzdan şifresi olan 12 kelimeyi kendini admin diye tanıtanlara veriyor SAKIN AMA SAKIN KİMSEYE 12 KELİMEYİ VERMEYİN.
Herhangi bir cüzdanınızın 12 kelimesini BABANIZA VERMEYİN. :D

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,739
Son üye
kenanx
Geri