Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Binance Earn Nedir ?

kwon

Üstçavuş
Binance Launchpool Nedir ?

Bir nevi binance borsasının saatlik günlük haftalık aylık faiz olanağı sağlamasıdır.Peki biz bu havuzlardan nasıl faydanalancağız ilk olarak havuza stake etmemiz gerekiyor yani yatırım yapmamız isteniyor.

Esnek Birikim Nedir ?

Esnek birikim yatırmış olduğunuz coini istediğiniz zaman geri çekebilme özelliği taşıyor yani günlük faiz veriyor örnek vericek olursak siz 10USDT yatırdınız paranızı çalıştırıp bir gün sonrasında size yatırmış olduğunuz 10USDT'nin faizini veriyor günlük verdiği faiz miktari değişkenlik gösterebilir.

Şuan 51 coin türünden yatırım yapabilirsiniz DOT EUR FIL BUSD USDT bir kaç örnek.

Kilitli Birikim Nedir?

Kilitli birikim yatıracağınız coini sizin seçmiş olduğunuz gün aralığında 7 14 30 90 şeklinde kilitleyip faizini veriyor esnek birikimden farkı vermiş olduğu kar oranı daha fazla örnek vericek olursak 10USDT yi esnek birikime yatırdınız 7günlük vereceği kar oranı % 2.09 10USDT'yi kilitli birikime yatırmış olsaydınız 7gün sonunda almış olduğunuz kar payı % 6.31 olacaktı ama şunu unutmayın esnek birikime yatırmış olduğunuz USDT'yi dilediğiniz zaman faizden çıkartabilirsiniz ama kilitli birikime yatırmış olduğunuz USDT'yi çıkaramayacaktınız. 14 günlük USDT kilitli birikime % 6.48 30 günlük USDT kilitli birikime % 6.66 90 günlük USDT kilitli birikime % 7.00 vermekte.Şuan 3 tane coine kilitli birikim yapabilirsiniz USDT BUSD USDC.

Binance Launchpool Nedir ?

Binance Launchpool borsa kullanıcılarının BNB BUSD coinlerini havuza yatırarak pasif olarak yeni tokenleri kazanmalarını sağlar ve ödemeler saatliktir örnek verecek olursak siz Venus BNB (XVS) havuzuna 1BNB yatırdınız 1 saat sonunda kar ettiğiniz XVS tokenini spot cüzdanına çekebilirsiniz.Genellikle havuzlar 30gün sürüyor kar oranı sürekli değişmekte bunun nedeni havuzdaki BNB miktarı havuzda ne kadar çok BNB olursa kar oranı düşüyor ama BNB miktarı azaldıkça alacağınız kar oranı artıyor arz talep meselesi örnek ile açıklayacak olursam 1ay içerisinde XVS tokeni 1milyon tane dağıtacak diyelim ve havuzda 100BNB mevcut 1milyon XVS yi havuzdaki BNB sayısına göre pay ediyor BNB miktarı 200 oldu diyelim alıcağınız kar yarı yarıya düşüyor ama havuzdaki BNB miktarı 50 oldu alıcağınız kar oranı 2 katına çıkıyor.Şuan havuza yatırım yapabileceğiniz 3 coin bulunmakta Flamingo (FLM) Venus (XVS) Alpha Finance Lab (ALPHA).Şunuda belirtmek isterim 1 saat sonunda aldığınız coini hemen borsada işlem yaparak satabilirsiniz.

Binance Liquid Swap Nedir?

Binance Liquid Swap takas yapacağınız coinlerden komisyon ile kazanç sağlamanıza yarıyor yani şu şekilde bir kullanıcı 10USDT yi BUSD ile takas yapmak istiyor bu takas için ondan komisyon kesiyor ve size komisyon ücretini yansıtıyor.Peki biz bu Binance Liquid Swap'e nasıl katılıcaz Likidite kısmına girip USDT-BUSD-DAI-USDC-GBP koinlerinden hangisi mevcut ise onu sisteme likidite edecez örnek verecek olursak 10 USDT likidite ettiniz borsanın diğer kullanıcıları USDT ile BUSD takas yaptı ve komisyon ödedi siz 10USDT likidite ettiğiniz için havuzdan payınızı alıyorsunuz esnek birikimde olduğu gibi istediğiniz zaman çıkışınızı yapabilirsiniz.Şuan BUSD-USDT likidite kısmının kar oranı 7günlük % 7.5117.

Binance Borsası Üyelik : https://www.binance.com/tr/register?ref=49964944

Gayet güzel bir konu. Bir türlü şu Likit olayına girişemedim. Ama Launchpool üzerinden hiç birşey yapmadan güzel kazançlar elde ettim. BNB almaya yönelik baskı oluşturduğu için hem BNB'den hem Launchpool'dan gelen coin'den kar ettim.

Kilitli Birikim Nedir?
Kilitli birikim yatıracağınız coini sizin seçmiş olduğunuz gün aralığında 7 14 30 90 şeklinde kilitleyip faizini veriyor esnek birikimden farkı vermiş olduğu kar oranı daha fazla örnek vericek olursak 10USDT yi esnek birikime yatırdınız 7günlük vereceği kar oranı % 2.09 10USDT'yi kilitli birikime yatırmış olsaydınız 7gün sonunda almış olduğunuz kar payı % 6.31 olacaktı ama şunu unutmayın esnek birikime yatırmış olduğunuz USDT'yi dilediğiniz zaman faizden çıkartabilirsiniz ama kilitli birikime yatırmış olduğunuz USDT'yi çıkaramayacaktınız. 14 günlük USDT kilitli birikime % 6.48 30 günlük USDT kilitli birikime % 6.66 90 günlük USDT kilitli birikime % 7.00 vermekte.Şuan 3 tane coine kilitli birikim yapabilirsiniz USDT BUSD USDC.
Bunlar senelik faiz oranları değil mi hocam?

Gayet güzel bir konu. Bir türlü şu Likit olayına girişemedim. Ama Launchpool üzerinden hiç birşey yapmadan güzel kazançlar elde ettim. BNB almaya yönelik baskı oluşturduğu için hem BNB'den hem Launchpool'dan gelen coin'den kar ettim.
teşekkür ederim Launchpool diğerlerine göre daha çok kar oranı sağlıyor aslında Likit olayıda paranız dolar cinsinden duruyorsa yapılabilecek olay boş duracağına USDT orada çalışıp size komisyon sağlasın.

Ben bunun sayesinde az da olsa Bella protocol, WİNG ve SXP kazanmıştım. Bunları yaklaşık bir buçuk tane BNB kilitleyerek kazanmıştım. Bir hafta boyunca kilitli kaldıktan sonra geri çıkardım. Aldığım tokenleri bekletiyorum. Bakiyelerim bir dolar bile etmiyor ama olsun. :confused::D belki değerlenir.

Ben bunun sayesinde az da olsa Bella protocol, WİNG ve SXP kazanmıştım. Bunları yaklaşık bir buçuk tane BNB kilitleyerek kazanmıştım. Bir hafta boyunca kilitli kaldıktan sonra geri çıkardım. Aldığım tokenleri bekletiyorum. Bakiyelerim bir dolar bile etmiyor ama olsun. :confused::D belki değerlenir.
sitedeki bakiyenizin boş durmasından kat kat iyidir :LOL:

Kilitli birikim yatıracağınız coini sizin seçmiş olduğunuz gün aralığında 7 14 30 90 şeklinde kilitleyip faizini veriyor esnek birikimden farkı vermiş olduğu kar oranı daha fazla örnek vericek olursak 10USDT yi esnek birikime yatırdınız 7günlük vereceği kar oranı % 2.09 10USDT'yi kilitli birikime yatırmış olsaydınız 7gün sonunda almış olduğunuz kar payı % 6.31 olacaktı ama şunu unutmayın esnek birikime yatırmış olduğunuz USDT'yi dilediğiniz zaman faizden çıkartabilirsiniz ama kilitli birikime yatırmış olduğunuz USDT'yi çıkaramayacaktınız. 14 günlük USDT kilitli birikime % 6.48 30 günlük USDT kilitli birikime % 6.66 90 günlük USDT kilitli birikime % 7.00 vermekte.Şuan 3 tane coine kilitli birikim yapabilirsiniz USDT BUSD USDC
şu alanla alakalı biraz daha bilgi verme şansın var mı?
örnekleri detaylı anlatarak :) konuya ekleyebilir misin sana zahmet ?

Gayet bilgilendirici bor yazı olmuş teşekkürler. Çok uğraştırdı bu site beni. Uygulaması sürekli donuyor, karmaşık bir yapısı olması da tuzu biberi oluyor açıkçası.

şu alanla alakalı biraz daha bilgi verme şansın var mı?
örnekleri detaylı anlatarak :) konuya ekleyebilir misin sana zahmet ?
Konuyu gördüğümden beri kullanıyorum, 14 günlük lotum yarın doluyor.
Stable coinlerden Tether için kullandım ben malum hem dollarda durup hem faiz getirince güzel oluyor. Normalde bankalar taş çatlasın %2,5 faiz verir onun da %18'i gelir vergisi olarak kesilir. Neyse.
Şu anda kilitli birikimlerde USDT, BUSD, USDC, EOS ve DASH kilitleme imkanı var. Stable coinlerde anlık faiz miktarları 7 gün kilitleme için yıllık %5,31 , 14 gün kilitleme için %5,48 , 30 gün için %5,66 , 90 gün için %6. Her bir lot 100 dollara denk geliyor.
Kısaca hesaplama yaparsak 30 gün boyunca 5.000 dollar kilitleyen biri %5,66 yıllık faizle 30 gün sonunda 23,26 dollar kazanç sağlamış oluyor.
7 gün boyunca 1.000 dollar kilitlerseniz 1,01 dollar kazanıyorsunuz.

Biraz araştırdım; Huobi, Crypto.com ve Hotbit'te faiz oranları buraya göre bayağı yüksek.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,153
Kullanıcılar
6,686
Son üye
sjsjsjka
Geri