Neler yeni

BinanceTR Borsasının Açılış Sebebi

probit borsası
  • Blockchain: Blokzinciri. İlgili kripto paranın tüm işlemlerinin tutulduğu bir nevi muhasebe defteri.

Vonzarovich

Korgeneral
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Level 5 (5X)
Level 6 (6X)
Level 7 (7X)
Level 8 (8X)
Level 9 (9X)
Level 10 (10X)
Level 11 (11X)
Bağış Yapan Üye
Katılım
18 Eki 2020
Mesajlar
2,832
Çözümler
1
Tepkime puanı
2,044
Puanları
285
Konum
Kocaeli
Cinsiyet
Erkek


0.00089929
  • 0.00000000  
  • #1
Özellikle sosyal medya üzerinden yapmış olduğum araştırma ve yapılan kullanıcı yorumlarından derlediğim haberi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bildiğiniz üzere Dünyaca ünlü ve hatta bu alanda lider diyebileceğimiz kripto para borsası Binance, halihazırda oldukça fazla Türk kullanıcısını ana sitesi olan binance.com üzerinde bulundururken, yaklaşık 2 ay önce Türkiye şubesini açma kararı aldı. Bunun sonucu olarak da BinanceTR kuruldu. Bu karar kullanıcılarını düşündürürken BinanceTR üzerinde bulunan işlem çiftlerinin azlığı da kullanıcıları yeterli oranda üye yapamamakla sonuçlandı. Bu sebeple bu sıralarda sıkça üyelik ve kimlik doğrulama kampanyaları yaparak üye sayısını arttırmaya ve Türk kullanıcıları bu platform üzerine çekmeye çalışıyor.

Açıkçası bakıldığında henüz mobil uygulaması geliştirilmemiş BinanceTR borsası kullanışlılıktan çok uzak. İşlem çiftlerinin azlığı da yatırım yapacak alternatifleri azaltıyor. Sonuç olarak bakıldığında aslında yeni yetme bir borsa görünümü verdiği söylenebilir. Hatta Binance'nin adı olmasa büyük ihtimalle büyük bir çoğunluk kimlik doğrulama yapmaktan kaçınacaktır.

Binance internet sitesi üzerinden BinanceTR'nin yayın hayatına başladığı gün ;

Binance, Türkiye Cumhuriyeti kullanıcıları için yasal düzenlemeleri de göz önünde bulundurarak, piyasa taleplerine uygun ve çok daha az risk içeren kripto para alım satım platformunu hayata geçirmenin daha uygun olduğunda karar kıldı.

şeklinde bir açıklama yayınladı. Bu açıklamada özellikle sosyal medyada, gelecek vergi düzenlemesine hazırlık olarak yorumlandı. Bilindiği üzere kısa zaman önce Binance'nin yönetim kadrosundan Türkiye'ye Koronavirüs kapsamında maske yardımı yapılmış ve bunun üzerine Sağlık Bakanlığı tarafından bir teşekkür mektubu gönderilmişti. Bu tip yöneticilerin bazı şeyleri önceden haber aldığı ve yasal düzenleyicilerle çoğunlukla iyi ilişkiler içerisinde olduğu düşünüldüğünde, Türkiye'de yakın bir zamanda kripto paralara yönelik vergilendirme sisteminin çıkma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söylenebilir.
 

Bu konudan Vonzarovich isimli kullanıcıya 0.00002510 Bitcoin verilmiştir

0.00002510 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 7.72 Türk Lirası Değerindedir.

Üst