Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Birlikte beyin Fırtınası yapalım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kısa vadede belki zengin gene çok kazandı fakir az kazandı diyebiliriz ama bu sistemi düzgün ve kuralına göre başından veri olmasa da 3-4 sene kurcalayanlar da akıllı hamlelerle çok sağlam kazançlar elde etmiştir. Elbette daha fazla parayla daha çok kazanabilirlerdi ama bu sayede ev, araba ve rahat bir yaşam sürmeye başlayanlar var çevremde de internet ortamında da görebiliyorum.

Aklınızdaki projeye gelecek olursak aslında şöyle bir düşününce bu ağların ortaya çıkmasındaki süreçte zaten insan beyni yeteri kadar projeye odaklıyor diye düşünüyorum yani sonrasında hala %30-%40 nasıl kullanabilir de sistemde kendine yer bulabilir burayı anlayamadım.

Evet herkes eşit kazansın diyebilirsiniz ama bu sistemde değil insanda biter. 1 kazmayla çalışan bir arkadaşın yanında 20 kazma maliyetiyle çalışan kişi de eşit kazanacaksa o 20 kazmayı vuran kişiyi orada tutamazsınız. İlla bi ödülü olmalı ki adam da 19 kazmasını satıp 1 kazmayla işe devam etmesin.
Cogu şeyde size katılıyorum. Ama hepsinde değil. Gunumuz dunyasinda eger harcanan güç doğrultusunda para kazanilsaydi. Boksörler doktorlardan daha fazla gelir elde ederdi. Eger zeka ve fayda doğrultusunda para kazanilsaydi o zamanda doktorların futbolculardan daha fazla kazanması gerekirdi. Ama günümüzde popülerite eşittir para demek. Toplumsal kurallar eşit para demek. Hatta eskiden de öyleydi. Osmanlı zamanında lale soğanı bir ev parasına çıkmış. Peki gecen yüz yıllar içinde ne oldu lale sloganına? Lale familyasinin türü mu yok oldu. Yoksa insanlarin gözündeki değeri mi düştü? Her zaman olmasa da bu durum böyleydi. Günümüz de hala daha böyle. Bir çöpçü bence en faydalı insanlardan biri. Ama askeri ucret veya biraz daha fazlasını alıyor. (Asla kucumsemiyorum) Yani fayda eşittir bu fayda karşılığı alacagi ödülde(parada) mutlak adaleti sağlamak mümkün değil. Benim düşündüğüm coin sisteminde komünizm gibi herkes eşit degil. En çok iş yapana da en çok odul değil. Popüler olana da en çok ödül değil. Benim kafamdaki projede. En çok iş yapana en çok ödül verilirken bu denklemi arasira bozacak bir girdi. Misal çöpçü her ay askeri ucret alırken yılbaşında aldığı bilete milli piyango çıkması. Iste denklemi bozan şey bu ve bu copyala yapıştır olan 5 bin civarı coinden farklı bir proje. Adam dun çöpçüydu. Aylık geliri belliydi. Bugün milyoner oldu. Ayni adam günde 50 beyin firtinasi satohi coin (BFSC) kazanıyordu. (BFSC Ismini verdim) 2 kere 2 kac eder gibi bir matematik sorusu çıktı karşına. Gunde 500 BFSC kazandı vs vs. O yuzden hash sistemine ek olarak denklemin bozacak extra ödül sistemi olur mu acaba diye aklima geldi. Tabi sacma bir fikirde olabilir. Birde bitcoin de sisteminin ileride getireceği en büyük sıkıntı. Hiper enflasyodur. Hatta bana göre muti hiper enflasyon olacak. Yani bitcoin o kadar değerlenecek ki. Insanlarin alım gücü onu almaya yetmeyecek. Bir varlığın bu kadar değerlemesi iyi değildir. El değiştirmesi gerek. Al sat yapıp ekonomiye can vermesi gerekir. Ama kimse elindeki coinleri daha da değer kazanacak diye satmıyor hatta daha da alıyor. Bu balondur. Bizim bitcoin almamizdaki temel sebeb. Ev almak araba almaktır. Yazlık almaktır. vs vs. Yani yine fiziksel birseyler almaktır. Yiyecek ve giyecek almaktır. Yani yine temel ihtiyaçlar almaktır. Barınma,isınma, giyinme ve beslenme... Temel ihtiyaçtan sonrası saygınlık almaktır. Parayla saygınlık alıyoruz. Sayginlik eşittir güç. Bindiğin arabanın markası vs. Yani kendimize değer satın alıyoruz. Yoksa kim ne yapsın. Dijital kodları. Ama dünyada hatta ülkemizde internet kullanamayan. Hatta akıllı telefon kullanmayıp. Tuşlu telefon kullana bile çok insan var. Bitcoin kimse satmaz ise zenginler devamli hep alırsa bu durumda bitcoini hattından fazla degerlenince alt tabakadan kimsenin alacak gücü kalmaz. Tabi dünya nüfusunun en az yarısı maaşını veya gelirini bitcoin ile almaya baslamazsa. O zaman iş değişir ve bitcoin dünyada rezer para olur. Oda önümüzdeki 20 yıl içinde imkansız gibi bir şey. Daha çok yolun başında ve temel matematik sistemimize ters. Ben berbere gidip salak tıraşı olduğumda berbere borcum ne dediğimde. Bana 15 TL diyor. Ben bunu ilkel beynim ile hesaplayıp parayı verip para üstünü alıyorum. Alan memnun veren memnun. Peki ben berbere gittiğimde berber bana. Borcun 0,00000000345 btc dese. Nasil vereceğim. Para üstünü nasıl alacağım.1 btc nin 60 bin dolar olduğu yerde btc ödeme sistemi olamaz. Değer saklama sistemidir. Altın gibi.

Düşüncelerin güzel kardeşim düşünceleri uygulamaya geçirecek gücü de umarım kendinde bulursun. Her büyük projenin başlangıcı emin ol böyleydi. Uygulamaya geçirip başarıyı yakalayanlar ya da sönüp giden hayaller.
Eyvallah çok saol. Ama tek başıma yapamam. Allah yardım ederse durust bir ekiple belki. Tek başına yapılacak iş değil. Ben 2017 yılında arkadaşlarıma bitcoinden bahsederken benimle dalga geciyorlardi. Sacma sapan şeylere kafa yorma diye. Bende korkudan güvenip alamadım. Ama yinede 500 TL lik denemelik aldım. BTC Türk den. 4 yılda o para 10 a katladı. 5 bin TL oldu çok şükür. Simdi hepsi bana soruyor ne alalım diye. Hepsi ciriptocu oldu :) Hakkımızda hayırlısı. Ama içimizde yazilimdan anlayan yok. Yazılımcı birilerini bulabilmek için buraya konu açtım. Tanışır tartışır ortak bir seyler üretiriz belki diye. Bin bilsen de bir bilene sor demişler. Cunku o bir şey bilmediğin şeydir. Hakkımızda hayırlısı. Hic birsey olmasa tanışıp sohbet etmiş oluruz.

Aslında en başında o kadar merak ettim konuyu
Konuya girdim ve baktım çıktım,
Neden okunaklı yazmaya çalışmıyoruz ?
Mobilden yazıyor olabilirsiniz 1 satır alta geçmek çok zor olmamalı.
Eminim bir çok insan bu yüzden konuyu okumadı hocam.
Lütfen okunaklı ve göz yorucu olmamasına dikkat edelim.
İnsanın gözü korkuyor, güzel ve akıcı bir şekilde okunması belki başka insanlarında dikkatini çekecektir.

Bende aşağıdaki resimdeki gibi görünüyor.

1618513081899.png

Aslında en başında o kadar merak ettim konuyu
Konuya girdim ve baktım çıktım,
Neden okunaklı yazmaya çalışmıyoruz ?
Mobilden yazıyor olabilirsiniz 1 satır alta geçmek çok zor olmamalı.
Eminim bir çok insan bu yüzden konuyu okumadı hocam.
Lütfen okunaklı ve göz yorucu olmamasına dikkat edelim.
İnsanın gözü korkuyor, güzel ve akıcı bir şekilde okunması belki başka insanlarında dikkatini çekecektir.

Bende aşağıdaki resimdeki gibi görünüyor.

Ekli dosyayı görüntüle 3695
Ben bu yüzden okumadım.

Bilgisayarin zar zor cozdugu problemlere insan beyni nasil entegre edilecek anlayamadim. Formuller insanin kafadan cozebilecegi kadar kolay olsa makineler 40bin tl olmazdi

Biraz araştırdım da benim dediğim sistem biraz zor gözüküyor. Uçtan uca şifreleme ile gönderilen paraları daha doğrusu coinleri dk başı denetliyor ekran kartları. Buna müdahale etmek zor. Benim düşündüğüm sistem xrp gibi bir proje idi. Ama xrp nin madenciliği yapılmıyor. Xrp 100 milyar adet. Benim projedem de 1 katrilyon coin ağdaki madencilere ve her 4 yılda bir yarilanmak yerine her ay yapılanmayı düşünmüştüm. Yani bunlar sadece fikir tabiki. 20 yıl gibi uzun bir sürede benim düşündüğüm sitemin coin bedelinin 1 dolara geleceğini düşünüyorum. Tabi insan faktörü olayı zor gözüküyor. O olmadığı zaman diğer çıkan 5 bin coinden bir farkı kalmıyor. Varmi sizin fikirleriniz?

Biraz araştırdım da benim dediğim sistem biraz zor gözüküyor. Uçtan uca şifreleme ile gönderilen paraları daha doğrusu coinleri dk başı denetliyor ekran kartları. Buna müdahale etmek zor. Benim düşündüğüm sistem xrp gibi bir proje idi. Ama xrp nin madenciliği yapılmıyor. Xrp 100 milyar adet. Benim projedem de 1 katrilyon coin ağdaki madencilere ve her 4 yılda bir yarilanmak yerine her ay yapılanmayı düşünmüştüm. Yani bunlar sadece fikir tabiki. 20 yıl gibi uzun bir sürede benim düşündüğüm sitemin coin bedelinin 1 dolara geleceğini düşünüyorum. Tabi insan faktörü olayı zor gözüküyor. O olmadığı zaman diğer çıkan 5 bin coinden bir farkı kalmıyor. Varmi sizin fikirleriniz?
Bu sistem başka bir hazır blockchainde token olarak düzenlenebilir. Token dağıtım ve kazım şekline insan faktörü eklenebilir. Blockchain oyunları bunu yapıyor mesela

Peki dikkat ederim. Kusuruma bakmayın.
Estağfirullah hocam ne kusuru, bir content writer olarak uyarmak istedim, internette olan üç kişiden ikisi böyle içerikleri pas geçiyor haliyle.

Bu sistem başka bir hazır blockchainde token olarak düzenlenebilir. Token dağıtım ve kazım şekline insan faktörü eklenebilir. Blockchain oyunları bunu yapıyor mesela
Oyunlarin bunu yaptığını bilmiyordum. Gerçi sanki bir YouTube videosunda oyle birsey görmüştüm. Sanal arsa falan alıp o arsa da madencilik yapılıyor. Ama aslında wep sitesi bir şirkete ait. Madencilik falan yapıldığı yok. Merkezi bir yapı yani. Şirket sahipleri siteyi kapatıp gidebilir. Ağı kapatıp gidebilir. Benim düşündüğüm sistemde ayni o oyunlar gibi token şeklinde ama 1 kişiye ait olmayacak. Hatta mümkünse madencilik telefon ile yapılacak. Bitcoin gibi tanesinin 60 bin dolar olmasına gerek yok. 10 sent olsa da yeter. Hatta toplam arz 1 katrilyon 10 katrilyon 100 katrilyon olsun ki. 10 yil içinde 1 doları geçmesin. 100 yıl sonra tanesi 100 dolar olabilir. O zamana kadar rayına oturmuş olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,207
Kullanıcılar
6,738
Son üye
milyoner62
Geri