Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitay Teknoloji- Yerli Borsa

bitay-1024x576.jpg

Öncelikle bir üyemize verdiğim sözden dolayı bu inceleme yazısını hazırlama gereği duydum. Hatta nöbetimin yoğunluğu sebebiyle geç bile kaldığımı söyleyebilirim. Bunun için kendisinden özür dilerim.

Bitay kripto para borsası ile ilgi Yıldız Teknik Üniversitesinin projesi olduğu yönünde ve bahse konu üniversitenin desteğinin bulunduğunu söyleyen çok sayıda üye çekmeyi amaçlayan ve Bitay'ın şuan mevcutta yaptığı kampanyaya üye çekmeyi amaçlayan çok sayıda yazı okudum. Öncelikle Yıldız Teknik Üniversitesinin böyle bir desteği söz konusu değil. Bu proje Teknopark ismi verilen ve kişi/ grupların projelerini sunduğu bir platform üzerinden sunumu yapıldığından bu şekilde bir algı oluşmuş.

Bitay Neden Kimlik Onayı İstiyor?

Aslında bunun cevabı oldukça basit. Kendini güvenceye almak istiyor. Ülkemizde parasal konularda yaptırımlar henüz tam anlamıyla gelişmese de, hesabına para yatırdığınız kişinin kim çıkacağını bu tip şirketler için söylüyorum asla bilemezsiniz. Sonuç olarak kripto para borsalarının çoğu gibi Bitay'da kimlik onayı talep etmektedir. Ayrıca adres beyanı da birçok işlemi yapabilmek için Bitay kiripto para borsasında zorunludur. Bunun için E-devlet üzerinden alınmış barkodlu belgenin barkodunu Bitay'ın sitesine girmeniz gerekmektedir.

Bitay Güvenilir mi?

Öncelikle en büyükleri bile olsa hiçbir kripto para borsasına tam olarak güvenilir deme imkanımız bulunmuyor. Ancak anlaşmaları, bağlantıları ve geçmişi incelendiğinde Bitay yeni yetme kripto para borsalarına oranla daha güvenilir duruyor denilebilir. Bitay güvenilir mi? sorusunun cevabını sanırım zaman gösterecek.

Ayrıca eklemek isterim ki Bitay, Huobi Global yani Dünya'nın en büyük kripto para borsalarından birinin Türkiye'deki çözüm ortağıdır. Tabi ki bu sizi hemen yanıltmasın. Bu çok büyük ve güvenilir bir şirket olduğu anlamını taşımaz. Sadece bu sektörde uzun vadeli planlar yaptığının bir göstergesi olabilir. Sonuçta bu anlaşmayı sağlayabilmek için belirli girişimlerde bulunmuş ve gereken iş gücünü sağlamış olması gerekir. Huobi'nin de Dünya'nın önde gelen borsalarından olmasına karşın hala bu sektörde diğerlerine nazaran yeni olduğunu da unutmamak gerekiyor. Ayrıca incelediğimde Bitay'ın kendi internet sitesi üzerinden personel alımı yaptığını da görüyorum. Sanırım bu bir personel yetersizliğinin işareti olarak algılanabilir. Bitay'ın güvenilirliği konusunu daha öncede dediğim gibi bunu zaman gösterecek.

Link falan bırakmak istemiyorum Bazı arkadaşlar kendi referans linklerini foruma bırakmış ya da kimlik onayı için çeşitli ödeme vaatlerinde bulunmuş. Onları inceleyebilirsiniz.

Konu hakkında çok fazla bir bilgim yok fakat firma ile ilgili şikayetlerde oldukça fazla geldi gözüme..

Bir bakmakta fayda olabilir..

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,683
Son üye
keycheck
Geri