Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitci Fiyaskosu

bitcicoin-nedir-1024x576.jpg

Bitci borsasını en azından reklamlardan ya da çeşitli diyaloglardan bilmeyeniniz yoktur. En son Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Gate.io ve Huobi’de Bitcicoin isimli kendi coinlerini listelemeyi başardılar. Bu aslına bakıldığında büyük bir başarı. Güzel listelemeler sağlıyorlar, ancak kendi borsalarındaki beceriksizlikleri bir türlü çözebilmiş değiller.

Gelelim bu içeriği hazırlama sebebime; Bitcicoin’in HUOBI borsasında listeleneceğinin haberi daha duyurulmadan önce bana geldi. Bende çok fazla olmamakla beraber bir alım gerçekleştirdim. Aslında bu noktada o haberin bana gelmesi bir fiyasko Öyle bir haber bana gelmemeli. Gizlilik yeterli değil, içeriden sürekli bilgi sızıyor. Bitcicoin’in neredeyse 1 TL seviyelerine ulaştığı o herkesin gaza geldiği günlerde de böyleydi, global anlamda bir borsa olduklarında da böyleler. Değişen hiçbir şey olmamış.

Bir diğer konu, tahta konusu. Gerçekleşen emirlere baktığımda zaman olarak şuanın emrinin 1 dakika önceki emirden daha önce gerçekleşmiş olduğunu görüyorum. Daha doğrusu gerçekleşenlerin arasında eski, şimdi, eski gibi saçma bir sıralama var. Hacim olayı tam bir fiyasko zaten. Belli başlı 1-2 kripto para hariç ki biri Bitcicoin, neredeyse doğru düzgün hacim yok diyebilirim.

Kimlik doğrulama olayına gelecek olursak, borsaya uzun zamandır girmediğimden uyarı çıkınca ilk başta dikkate almadım. Doğrulama gerekiyor falan yazıyor. Özellikle belirtiyorum “kripto para çekme” işlemleri için diyor. Ben kimlik doğrulamamı çok önce yaptığımdan umursamadım. Çekeceğim zaman bakarız dedim. Haber daha fiyatlanmamış, bir iki al sat yapayım diyebileceğim bir fırsat gördüm. Aldım kripto parayı ama satamadım. Neymiş kimlik doğrulama. Birde bir numara veriyorlar ırayı arıyorsunuz. Aradım müşteri hizmetleri yetkilisine seçeneği seçince hat düşüyor. Destek ekibini seçtim en sonunda orası yönlendirdi. Bana verilen cevap; sistemimiz değişti. Bazı doğrulamalar gerekiyor. Adres, müşteri tanıma formu vs. Dedim tamam çok güzel diyorsunuz ama uyarıda sadece çekme işlemleri için diyor. Birde kripto parayı aldırıyorsunuz, ama sattırmıyorsunuz. Madem tam anlamı ile müşterinin değilim neden aldırıyorsunuz. EEe kem küm cevap yok. Dedim doğrulama nereden. Mobil uygulamadan olmuyor, tarayıcıdan yapacaksınız. Mobil uygulamada kimlik doğrulama kısmı yok şaka gibi. Tamam dedim peki ben bu numarayı niye aradım. Uyarıya yazsanız ya tarayıcı üzerinden kimlik doğrulamanız lazım diye. Anlatmakla bitmez yaptıkları. Madem aramam bir işe yaramayacak niye arıyorum. Uyarıyı zaten doğru yazmıyorlar. Benimle konuşan da belki evden belki işyerinden oturup durumu idare eden biri sadece. Asıl bu işi çözecek teknik kısma ulaşmak ne mümkün.

Bir diğer sorun; alım yapacaksınız. Hemen hemen her borsada görmüşsünüzdür. Ya %100 işareti olur ya da “+” gibi bir buton olur tüm bakiye ile alım yapmak için. Bitci’de “+” var. Seçtim . Ne dese beğenirsiniz. Komisyon ile beraber tutar karşılamıyormuş Yani tamamını seçtirirken komisyonu kendimiz hesaplayacakmışız. Ona göre miktarı düşüreceğiz. O zaman o butonun ne anlamı var.

Mobil uygulama ağır. Site ağır. Referans sisteminde saçma bir ödeme şekli var. Kendi çıkardıkları saçma sapan bir kripto para ile ödeme yapıyorlar. Ne alakaysa, hiçbir özelliği de yok gelen komisyon tam olarak gelmiyor.

Yaklaşık yeniden girdiğim 3-4 günlük kullanıcı deneyimimde karşılaştığım sorunlar saymakla bitmez. Valla kusur aramıyorum, ama elinizi vicdanınıza koyun; tüm bakiye ile alım yapacakken, komisyonu kendi hesaplayıp ona göre bakiyenin içinden düşmez mi? Ben kendim hesaplayıp yeniden yazacaksam ne anlamı var bunu yapmanın.

Arz ile alakalı yanlıştan döndüler. Arz 21 milyar olacak şekilde yakılacak. Bir ara neydi o öyle, millet hesaplamadan 5 lira olacak 10 lira olacak. Dedikleri rakamlar bitcicoin’i ilk 10’a sokardı. Tabi listeleme sırası da yok.

Demem o ki çok güzel anlaşmalara imza atıyorlar, o konuda haklarını yiyemem. Ama şu teknik konularda da biraz çabalayıp daha profesyonelleşmeye çalışsalar iyi olacak. Bir gün ellerinde patlayacak yoksa bu mevzu.

YTD.

Hocam bu uygulamanın ve sitenin düzelmiş hali ön satıştan alıp milletin zarar etmesinde uygulama yüzünden oluyor zaten satış yaparken farketmez seniz ön satış sonrası listeleme %100 düşük hatta daha fazla düşük oluyor örneğin 0.001 bitcide satılan kripto Koin listelemesinde tahtada otomatik bir sıfır ekleyerek satış çıktı farketmeyen sattı tabi bu hepsinde aynıydı çoğuda bilinçsiz yatırımcı olduğu için direkt satıyor buda milletin zarar etmesine neden oluyor eğer ilk listeleme de sistemde olursanız birde paranız var ise bu şekilde dünya kazanç elde edebilirsiniz.

Huobi listelemesine gelince eylül ayında olacağını ben haziran gibi falan duydum bana söylenen önce huobi sonra Gate idi tersi oldu. 🤑

Bitcide zarar etmeyen ender kullanıcılar arasındayım tekrar güzel bir vurgun yapmak için zaman ve para için bekliyorum malum dönem cüzdanımı yarı yarıya yedi şuanda piyasaya ve bitcoin babaya küsüm

Hocam bu uygulamanın ve sitenin düzelmiş hali ön satıştan alıp milletin zarar etmesinde uygulama yüzünden oluyor zaten satış yaparken farketmez seniz ön satış sonrası listeleme %100 düşük hatta daha fazla düşük oluyor örneğin 0.001 bitcide satılan kripto Koin listelemesinde tahtada otomatik bir sıfır ekleyerek satış çıktı farketmeyen sattı tabi bu hepsinde aynıydı çoğuda bilinçsiz yatırımcı olduğu için direkt satıyor buda milletin zarar etmesine neden oluyor eğer ilk listeleme de sistemde olursanız birde paranız var ise bu şekilde dünya kazanç elde edebilirsiniz.

Huobi listelemesine gelince eylül ayında olacağını ben haziran gibi falan duydum bana söylenen önce huobi sonra Gate idi tersi oldu. 🤑

Bitcide zarar etmeyen ender kullanıcılar arasındayım tekrar güzel bir vurgun yapmak için zaman ve para için bekliyorum malum dönem cüzdanımı yarı yarıya yedi şuanda piyasaya ve bitcoin babaya küsüm
İşlerine öyle geldiği için ön satış sonrası çıkış fiyatını öyle ayarlıyorlardır. Bir kere malına kıymet verse ön satışta 1 den alacaksınız, çıkış fiyat 1.5 der.

Huobi ve gate olayını duymuşsun hocam. Sözüm meclisten dışarı sen kimsin? Ben kimim? Kilimcinin kör oğlu. Nasıl duyabiliriz? Böyle amatörlük olmaz.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,205
Kullanıcılar
6,744
Son üye
mehdem821
Geri