Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin Adım Adım İlerliyor

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Selamlar. Bitcoin bir türlü 20 bin Doları göremedi diye analistler, muhabirler, gazeteciler kendini yedi bitirdi. Ulan zaten tarihi rekor kırıldı. Bir şeylerin olması için, mesela THE Moon olması için, illa 20000$ diye bir rakamlar topluluğu mu görmek lazım. Şart bu mu yani! Bana komik geliyor. 19918$ neye yetmiyor abi? :D

Neyse tamam bu yazıyı yazdıktan sonra BTC 20 bin Doları görsün de insanlar bir rahat nefes alsın. :)

Soru şu, BTC yükselmek için neyi bekliyor? Cevap da şu, BTC insanların kafasındaki FOMO'ları, düşüş korkularını, yenmeyi bekliyor.

Fiyatları 19918$ seviyesine gelene kadar beraber takip etmedik mi? Her hareketinden haberimiz olmadı mı? Açın geçmiş yazıları bir okuyun. Analistler neler demiş, BTC neler yapmış bir görün. Bu seviyelere gelene kadar bir sürü dirençle uğraştı. Bir sürü zor kanalı kırdı, kırmaya çalışıyor, ve şimdi yılların rekorunu, o herkesin beklediği rekoru, kırdı geçti. Sonra ne oldu? Aylardır 20 bin Doları gördükten sonra düşecek, diyen insanlara kulak astık ve BTC yükselmedi de düşmedi de. Olan bu. Şu Bitcoin'i korkudan dolayı satmayı bir bırakabilsek ilk hedef 23 bin Dolar.

Neyse ya. Çok uzattım yine. Grafiklere bakalım da gözümüz gönlümüz açılsın. :)

BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20201203_204529_org.telegram.messenger.jpg

Saatlik grafik ufak düzeltmeler yapa yapa ilerleyerek yerini sağlamlaştırıyor. Yumurtaya oturan tavuğu hayal edin. Poposunu şöyle bir sağa sola hareket ettirerek sağlam oturmaya çalışır, yumurta iyi korunsun ve sıcak dursun diye. İşte Bitcoin de böyle otura otura ilerliyor. Yazının giriş bölümündeki saçmaladığım üç paragrafın özeti bu tavuk örneği oldu.

Saatlik grafikte AL sinyali var. Hedef de belli, 19918$. Dirençler de belli, 19160$ 19986$ ve yine 19918$

Aşağıda destek olarak ise 18881$ ve 17221$ var. Bakın bu destekler yukarı yönlü geçildi ama 'kırıldı' demek için henüz erken. Özellikle 17221$ bu aşamada çok önemli. Her şey hazır. Ya herro ya merro!

BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20201203_212810_org.telegram.messenger.jpg

Her şey hazır işte. Geriye sadece ve sadece şu 19160$ direnci kaldı. Bunu da ortalama dirençlerin arasına bir katıverse ve en az bir hafta buranın üzerinde kalıcı olabilse. Oh be, diyecek.

Bitcoin yatırımcısı işini bilen yatırımcıdır. Piyasaya yön verenler ise hem Bitcoin öncesinde hem de Bitcoin ile beraber trade işinde cirit atabilen kişilerdir. Öyle hafife alınacak kadar da az değildir sayıları. Bu yüzden Bitcoin yükselecek, yükseldikçe düşecek ve tekrar yükselecek. Devletler ise buna hiçbir şey yapamayacak. Çünkü stratejist bir yatırımcı silsilesi var burada. Ahan da yazdım buraya.

4 saatlik grafik için dirençler, 19160$ 19686$ ve 19918$. Daha yukarısı da var ama şu an erken yazmak için.

Destekler ise 19009$, 18100$ ve 17221$. Daha aşağısı da var ama şu an gerek yok yazmaya. Panik havası yaratmak istemem.

BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20201203_213823_org.telegram.messenger.jpg

Günlük grafikte son 4 saatlik düzeltmeden gelen baskıların izleri 3 gün süren kararsızlık ve o kararsızlığın göstergesi olan mumlardan işte böyle okunuyor. Geçtiğimiz son 3 gün ise rahat ilerledi. Hele bu gün tam olarak iyi.

Umarım ki 'küçük enişte' gibi davranmaz. Yoksa onu kimse tutamaz. Sıkıntı olur.

Dirençler yukarıda saydıklarımla aynı olmakla birlikte farklı olan ve uzun bir süredir beklediğim ve ilk defa bu kadar yaklaştığım 21 bin Dolar ile 23 bin Dolar dirençleri. İyi gidiyor şu an.

Destekler ise 19160$, 18316$, 17221$ ve 16646$ ile 15715$ seviyeleridir.

Uyku İle başım dertte bu aralar. İyi akşamlar. Kolaylıklar.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm tarafından oluşturulmuştur.

20 bin dolar grafiksel bir direnç özelliği taşımasa da psikolojik bir direnç olma özelliği taşıyor. Rekor kırılmış olsa da büyük bir kesime göre hala 20 bin doları görmediğinden çakılma ihtimali var.

Çok acayip bir yaklaşım bence bu 20 bine. Bu kadar da olmaz. İnsan psikolojisi nelere kadir. :)

Bütün yatırım araçları insan psikolojisinin yönlendirmesi sonucu artıyor ya da azalıyor en temelde. İster manipülasyon, isterse gerçek bir bilgi, insanın buna verdiği tepki o yatırım aracına değer veren ya da değersizleştiren. :) 20 bini görmeden rahat yok yani :) Şahsi görüşüm :)

Bütün yatırım araçları insan psikolojisinin yönlendirmesi sonucu artıyor ya da azalıyor en temelde. İster manipülasyon, isterse gerçek bir bilgi, insanın buna verdiği tepki o yatırım aracına değer veren ya da değersizleştiren. :) 20 bini görmeden rahat yok yani :) Şahsi görüşüm :)

İşte acayip gelen de bu bana. 19999$ oldu mu olmaz mı yani. :D zaten 19918$ gördü.

Eyvah! Şimdi baktım, 19.000 doların altına düşmüş. Peki şimdi ne yapacağız! :ROFLMAO: Sanırım buna benzer bir panik oluyor insanlarda. Açıkçası son birkaç aydır merakla ve şaşkınlıkla izliyorum Bitcoin'deki hareketliliği. Geçenlerde 20.000 dolar seviyesine çok az kalmıştı ve ben yaptığım 200 dolarlık yatırımın getirisi için seviniyordum. Fakir sevinci işte. :cool: Ertesi sabah uyandığımda 17.000 dolara düştüğünü gördüm ve artarken yaşadığımdan daha büyük bir şaşkınlık yaşadım. Teknik olarak analiz edebilecek kadar derin bir bilgiye sahip olmadığımı düşünüyorum. Bununla birlikte psikolojik etmenleri anlayabiliyorum. Sanırım insanlar 19.000 doları geçtiğinde, bu kadar yükselmişken satıp kar edelim, düştüğünde tekrar alırız, daha ne kadar yükselebilir ki psikolojisine giriyorlar. Ben henüz trade yaparak kar edemedim. Hatta hep fiyatı düşükken satıp yüksekken almak durumunda kaldım. Öyle denk geldi. Bu da benim bahtsızlığım sanırım:confused:

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,742
Son üye
Berat28
Geri