Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin AL-SAT Sinyalleri

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
İyi günler arkadaşlar. Bitcoin'i takibe aldım ve her gün ne durumda olduğunu incelemeye çalışıyorum. Bu takip yıllardır sürüyor. Tuttum mu bırakmadım bir daha. Her geçen hareket sonrası yeni destek ve dirençler oluşuyor. Ben de desteği ve direnci belirlemekten ve sabitlemekten kaçınmıyorum. Böyle sıkı takibe almamın sonucunda ciddi ciddi hareketleri tahmin etmek kolaylaşıyor.

En son hareketinde 13850$ direncine takılan BTC şu an 13014$ ve 13850$ kanalını seçti ve bu kanalda dalgalanıyor. İleride neler olabileceğini okumak için gelin zaman kaybetmeden grafiklere bakalım.

BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
2XOkqU7Y

Saatlik grafikte diğer grafiklere göre sinyaller daha sık ve erken oluşup bitebiliyor, değişebiliyor. Çünkü zaman aralığı daha az ve ortalama alım satımların ilk olarak yansıdığı grafik. Bu yüzden düşüş veya yükseliş haberini tam olarak olmasa da bu grafikten alabiliriz. Tam olarak değil çünkü hiçbir zaman dilimi tek başına alım satım için kullanıma uygun değil.

Şu an piyasa 13014$ desteği ile boğuşuyor. Bu destek aşağı yönlü kırılabilir. Kırılırsa 12773$ civarında bir durak yapabilir. Yaparsa iyi. Yapmazsa daha aşağılar var. Ara yönler şu an için aşağıya bakıyor.

BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
GlAMaQhP

Geldik 4 saatlik grafiğe. Bu grafikte de SAT pozisyonu devam ediyor. Gece 23.00 mumuyla başladı. Bu grafiğin sinyalleri daha uzun sürdüğü ve daha baskın olduğu için yatırımcının fiyatlar hakkında bir tereddüte düşmesi gerekiyor. Şimdilik 12990$ ve 12773$ 4 saatlik grafik için önem arz ediyor.

Yukarı yönelmeleri şu an görmezden gelip düşüşe odaklanıp düşüş trendinden faydanlama çabası içinde bir strateji oluşturma zamanı. Düşüşler güven veriyor. Sakin olmak gerek.

BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
b3krZeFh

Günlük grafikte AL sinyalinin devam etmesi umutları kırmamaya yönelik büyük bir teskin aracı. Saatlik ve 4 saatlik grafikleri düşüşe çağıran da günlük grafik oluyor. Çünkü aşırı yükselmelere ağırlığı sebebiyle cevap veremeyen günlük grafik stop düğmesine basıyor. Düşüşlerin güven vermesinin sebebi de bu. Tüm zaman dilimleri beraber hareket ederse asıl yükseliş trendi başlar. Bu hareketlerden (küçük zaman dilimlerinde) oluşan tepe ve dipler de sayı ve sıralama olarak önemli. Bunlar da asıl hareketin düşüş veya yükseliş taraftarı olduğunu bize anlatıyor.

Teknik olarak 13850$ seviyesi yıllardır süren ara düşüş trendinden kurtulmanın tek yolu ve burayı 2 yılda 2 defa test etti. Bakalım bu yıl devamı gelecek mi göreceğiz.

Aşağıda 11500$ ve 10845$ var günlük grafik için.

Haftalık ve aylık grafiklerde de AL sinyali devam ediyor. Durum şimdilik normal. Günlük grafik SAT pozisyonuna düşerse o zaman ikinci ve üçüncü planları devreye koymanın vakti gelir.

İsterseniz yazıyı bu linkten de görüntüleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm tarafından oluşturulmuştur.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,154
Kullanıcılar
6,686
Son üye
sjsjsjka
Geri