Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin Anıları: MyEtherWallet’in Kurucusu Kirasını Nasıl Ödediğini Anlatıyor

Bitcoin-btc-.jpg

Kripto varlık depolama platformu MyEtherWallet’in kurucusu ve CEO’su Kosala Hemachandra, 2014-2015 yılları arasında Los Angeles kirasını ödemenin bir yolu olarak Bitcoin madenciliğini kullandı. Faturalarını ödeme zamanı geldiğinde, gerçek işlemi kolaylaştırmak için kripto paralarını nakde çevirecekti.

Bitcoin Madenciliği Yapmak
Hemachandra, arkadaşının evinde bir oda kiralarken üniversitede Bitcoin madencilik ekipmanı satın almayı tavsiye etti. Bir röportajda “Bir Bitcoin madencilik cihazı satın aldım ve ardından odamdaydım. Madencilik yapıyordum ve Bitcoin madenciliğinden kazandığım miktar o odanın kirasını ödemeye yetiyordu, bu yüzden aslında oda masrafım yoktu ve elektrik için fazladan ödeme yapmam gerekmiyordu.”

Bitcoin’in varlığının ilk birkaç yılında madencilik, bugün olduğundan daha az gelişmiş ekipman gerektiren çok daha karlı bir iş olduğunu kanıtladı.

Bitcoin Anıları
Ancak her şey eğlence ve oyun değildi. Hemachandra, uğursuz bir şekilde, Bitcoin madencilik ekipmanının önemli ölçüde ısı yaydığını ve bu LA odasındaki hayatı sıcacık bir deneyime dönüştürdüğünü belirtti. “Göründüğü kadar eğlenceli değil” diyen Hemachandra yaşadığı San Fernando Vadisi’nin sık sık 90 derece Fahrenheit civarında dış hava sıcaklıklarına ev sahipliği yaptığını açıkladı ve şöyle dedi:

“Odamda bir Bitcoin madencilik cihazı çalıştırdığım için, sıcaklık anormal değerlere çıkıyor ve sonra sahip olduğum klima zar zor çalışıyordu. Ancak yine de cihazı hayatta kalabilecek bir seviyede tutmayı güçlükle başardı.”

Blockchain alanına ilk giren birçok kişi benzer duyguları yansıtıyor ve genellikle eski dijital varlıklarını yaratıcı şekillerde nasıl kullandıklarına dair hikayeler anlatıyor.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,682
Son üye
osmanhazar265
Geri