Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi AL-SAT Sinyalleri 22.11.2022

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhabalar. Bitcoin yeni bir yatay seyre bağlamak üzere aşağı yöneldi. Son yazımın yorum kısmında @KriptoLuis hocama belirttiğim gibi önce 16646$ seviyesi ile uğraşıyor. Önemli bir çekirdekçik. Bu çekirdekçiğin sert kabuğunu bu seviye oluşturuyor. Sonrasında 14618$ ve çekirdekçiğin merkezi 13850$ seviyesi var. Bu seviyeler aşağı yönlü kırılmakta zorluk gösterecek, bekletecek, kafa karıştıracak. Sonra kararı sürpriz ile herkese bildirecek. Bitcoin'i bu yüzden seviyorum işte.

BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
TradingView_Screenshot_1668965597067.jpg

Saatlik grafikte yatay seyri net olarak görebiliyoruz. Siyah çizgi 16646$ seviyesi. Bu seviye yıllardır takip ettiğim bir seviyedir. Forumdaki en eski yazılarıma bakıldığında da hareketler üzerinde geçmişte de büyük rolü olduğu görülür.

Şu an saatlik grafikte SAT sinyali var; fakat yatay seyirde dolayı çok da mühim değil. Daha büyük zaman dilimleri önem arz ediyor.

BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
TradingView_Screenshot_1668965610088.jpg

Yine 4 saatlik grafikte de aynı durum söz konusu. Aynı fiyatlama ve aynı pozisyon...

Ne olacak peki?
Ah bi' bilsem! Daha doğrusu; ah bi' söyleyebilsem! Hadi biri çıkıp desin ki şu tarihte şu fiyatı görecek. Diyemez çünkü hiçbir şey net değil. Ayrıca grafik geçmiş zaman üzerinde yapılan çalışmalarla okunabilir. Mesele sadece tahmin etmekse tahmini ilk paragrafta verdim.

Şimdi düşüş zaten başladı. Bu düşüş kanalı, borsa iflasları gibi temel analizin büyük ilgi alanı olan olaylar gerçekleşmeden önce başlamıştı. Sadece grafiğin gösterebileceğini görmeye çalıştığımızda 13850$ seviyesi en büyük öneme sahip oluyor. Sonrasında 10 bin dolara kadar yolu var. Devamı da var. Önce belirttiğim seviyeleri eritme konusunda başarılı olsun bakalım.

BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
TradingView_Screenshot_1668965700093.jpg

Yapamazsa zaten peyderpey yukarı çıkacak. Başka yolu var mı? İzleyebileceği üç yol var; aşağı, yukarı ve yatay. Üçünden birini tahmin eder gibi yapsan yeterli, değil mi? :)

Yukarda artık 16646$ artık direnç. Dahası 17221$, 19686$, 23777$ seviyeleri var. 23777$ şu vaziyette önem verdiğim tek seviyedir. Bu seviyeden yukarı gitmemiş bir Bitcoin yükselmiş sayılmaz. O yüzden 23777$ seviyesinin üstündeki fiyatların yazmıyorum. Aynı durum 13850$ seviyesi için de geçerli.

Başarılar.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

ABD merkezli Allianz yatırım şirketinin ekonomi sorumlusu Mohamed El Erian, Bitcoin’in hiçbir zaman 100 bin dolar seviyesini geçemeyeceğini iddia ediyor.

Kripto para piyasasının var olmaya ve bir çeşit ödeme yöntemi olarak kalmaya devam edeceğine inanmasına rağmen Erian, Bitcoin’in teknolojik bir yenilik olarak insanların dikkatini çektiğini, manipülasyonlar neticesinde de 69 bin dolar seviyelerine ulaşabildiğini belirtirken, gerçek değerinin bu seviyelerde olmadığını vurguluyor. Sanılanın aksine Bitcoin’in büyük kitleler tarafından benimsenmeyeceğini ve kurumsal kabul görmesinin mümkün olmadığını savunan Erian’a göre, Bitcoin asla küresel çapta bir para birimi olmayacak.
Ben artık bu düşünceye çok yakınım. Blokzincir in, kripto paralar out. Bir şekilde var olmaya devam edecekler evet ama sadece belli bir kesimin yatırımcılık oynadığı bir piyasa şeklinde. Sanırım Bitcoin de buna bağlı olarak aşağılarda gerçek değerini arıyor. YTD.

Ben artık bu düşünceye çok yakınım. Blokzincir in, kripto paralar out. Bir şekilde var olmaya devam edecekler evet ama sadece belli bir kesimin yatırımcılık oynadığı bir piyasa şeklinde. Sanırım Bitcoin de buna bağlı olarak aşağılarda gerçek değerini arıyor. YTD.

Eğer içinde bulunduğu düşüş trendi fiyatları 5 bin altına götürürse ve aylık grafik bu fiyatlardan AL sinyali vermesine rağmen 5 yıl aynı seviye civarlarında kalırsa 6. yıl ben de bu dediğini düşünmeye başlayacağım.

Benimki hiç YTD. 😂

eğerki içinde bulunduğumuz düşüş fiyatlarında 5bin tlnin altina düşerse bence alınacak durum değildir 5 senedir bu işle uğraşıyorum böyle de giderse durum hiç iyiye gitmiyor bilginizle

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,153
Kullanıcılar
6,685
Son üye
Wkfrdaken
Geri