Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin ( BTC ) Grafik Analizi, AL SAT Sinyalleri 31.05.2022

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhabalar. Bitcoin düşüşe ara verdi. Yaklaşık 175 gündür düşüş trendi sürecinde devam ederken 3 hafta yukarı yönlü hareket etmesine rağmen son 35 gündür ekstra bir baskı ile düşüşe devam etti. Bu istikamette 28377$ ve 24217$ desteğinin çalışması ile 25 bin civarlarında yeniden yukarı yöneldi ve şu an 31 bin civarlarında hareket ederek günlük grafiği rahatlatmaya çalışıyor.

Devam etmesi halinde yarından itibaren günlük grafikte AL pozisyonu oluşacak. Böylece fiyatlar bir miktar daha yukarıları görmek isteyecek.

Ayrıca yarın yeni aylık mum açılacak ve yarın gece 3`e kadar gerçekleşecek tüm hareketler yeni mumun açılışında etkili olacak. Tam da bu gün yukarı yönlü düzeltmenin gelmesi manidar. Ay sonuna denk gelen (hayali) kesişmeyi grafikte görebiliyoruz.

BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE KARAR AŞAMASI
TradingView_Screenshot_1653952925839.jpg

Önünde 32950$ direnç seviyesinden sonra 34800$ direnci var. Bu seviyenin üzerinde kalıcı olabilirse 42 bin direncine kadar yolu var; fakat buraya kadar.

Bitcoin 48 bin 52 bin ve hatta 58 bin üzerlerinde kalıcı olmadığı sürece düşüş trendi bitmez. Aylık düşüş trendi başlayalı daha 1 ay oldu. Bu süreçte defalarca yukarı çıkacak tekrar düşecek.

Şu an ana yön düşüşü gösteriyor. Aşağı yönlü düzeltme olduğu gibi yukarı yönlü düzeltmeler de olur. Şu an da yukarı yönlü bir düzletme ile grafik dalgaları oluşturmaya devam ediyor.

İzlemeye devam.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Bazılarının işte sonunda çıkıyor dediği ama bana göre 25k seviyeleri görüşmeden düzelmeyecek bir piyasadayız. Bunun bir düzeltme olduğunu bende düşünüyorum. Kötü günler bitti, daha kötüleri yakında

YTD

Onu mu demek istedi acaba. 42 binden sonrası uçsuz bucaksız yükseliş mi demek istedi @Teknik Analiz hocam :)
42 bin inmek için son durak diyorsun yani hocam. Anlaşıldı kaptan. Bilet kontrolü, biletler lütfen... :ROFLMAO:

Delinin biri kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış. Benim kuyumda uçsuz bucaksız yükselişin ilk sinyali en az 52 bin üzeri. Yani 42 bin inmek için değil binmek için güzel bir durak.

Fakat kaçıncı 42 bin veya kaçıncı 52 bin olduğunu bilmek lazım. Bu kaçıncı 30 bin ve şu anki 30 binin işlevi nedir?

Tepe ve dip ilişkilerinde halvet, fenadır. Daha kötü günlerde yani fitne ve fenalığın cirit attığı dönemlerde sağlığı koruyabilmek lazım.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Son düzenleme:
Delinin biri kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış. Benim kuyumda uçsuz bucaksız yükselişin ilk sinyali en az 52 bin üzeri. Yani 42 bin inmek için değil binmek için güzel bir durak.

Fakat kaçıncı 42 bin veya kaçıncı 52 bin olduğunu bilmek lazım. Bu kaçıncı 30 bin ve şu anki 30 binin işlevi nedir?

Tepe ve dip ilişkilerinde halvet, fenadır. Daha kötü günlerde yani fitne ve fenalığın cirit attığı dönemlerde sağlığı koruyabilmek lazım.

Yatırım tavsiyesi değildir.
benim beyni yaktın hocam :)

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,740
Son üye
mettug