Bitcoin Cash Madenciliği Nasıl Yapılır?

  • Block Reward: Bir bloğun çözülmesiyle birlikte madencilere verilen ödüldür. Blok ödülü, kripto para birimine göre değişebilir. BTC için her 210.000 blok çıkarıldığında zorluk seviyesi artmakta ve blok ödülü yarıya düşmektedir. Şu an her blok için 12.5 BTC ödül verilmektedir.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1
madenciliknasil.jpg

Bitcoin Cash kripto para birimine inanan bir firmaysanız, Bitcoin Cash madenciliği yaparak ağı destekleyebilir ve aynı zamanda BCH kazanabilirsiniz.
Madencilik olarak bahsettiğimiz şey, aslında temel olarak zorlu bir matematik problemini çözmeye benzer. Madenciler, kripto para birimi topluluklarının en önemli parçasıdırlar ve sadece işlemlerin onaylanmasına aracı olmakla kalmazlar, aynı zamanda yeni kripto paraların tedavüle çıkmasını da sağlarlar.
madencilik5.jpeg

Madenciler, transfer işlemleri ile dolu bloğunu başarılı şekilde ortaya çıkardıkları zaman daha önce hiç kullanılmamış kripto para birimi ile ödüllendirilirler. Yazıyı yazdığımız dönemde Bitcoin Cash madencileri, her oluşturdukları blok karşılığında 12,5 BCH aldıkları gibi, bloğa ait işlem komisyonlarının da sahibi oluyorlardı.
 

Üst