Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin Düşüşüne Halkın Yorumları

bitcoin çakıldı.jpg

Bitcoin'in düşüşü malum. 19 bin seviyelerini gördükten sonra, bu yazının yazıldığı an itibariyle 16 bin seviyelerinde gezinmeyi sürdürüyor. Buna ne sebep oldu derseniz, bu konuda çok çeşitli söylentiler dolaşıyor. Kimisi Donald Trump hükümetinin kripto paralara yönelik son sürprizinden bahsediyor. Anonimliği bitirmeyi hedeflediği söylenen söylentinin Bitcoin fiyatında bu boyutta büyük bir düşüşe sebep olduğu söyleniyor. Dediğim gibi söylenti. Bu haber tamamen söylenti özelliği taşıyor. Bir diğer haber ise Coinbase borsasının ırkçılık yaptığına yönelik New York Times gazetesinde yayınlanması planlandığı söylenen haber. Her iki olayda doğrulanmış değil. Her iki olay içinde kesinlikle yok demek mümkün değil. bir tek Coinbase borsası tarafından yapılan bir açıklama var. Ancak o açıklamada çok bir anlam ifade etmiyor.

Düşüşün nedenine ilişkin dolaşan yorumlardan sonra, bu düşüşün anlamına yönelik yorumlara gelelim. Sosyal medyada dolaşan söylentiler arasında en yaygın dolaşan ve benimde taraf olduğum söylenti "sazan silkeleme operasyonu". Bilindiği üzere bu pek çok platformda uygulanan bir yöntem. Ani düşüşlere sebep olup satış baskısı yaratarak dipten toplamak.

Bir diğer söylenti bu yükseliş trendinin "Kasımda Aşk Başkadır" filminde olduğu gibi sadece Kasım'a özel suni bir yükseliş trendi olduğu. Bu söylentinin çok inanılır bir tarafı olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Her ne kadar "Kasım" ve "Bitcoin" arasındaki bağ @admin tarafından da bir zamanlar belirtilmiş olsa da, bu durumun onunla alakası olduğunu düşünmüyorum.

En çok dikkatimi çeken ve kaldıraçlı işlemlerle uğraşıp, uzun vadeli spot işlemlere dönen birisi olarak bu piyasada kolay kolay ürkmeyeceğim düşünüldüğünde, beni en çok ürküten söylenti Bitcoin'in kalıcı bir düşüş trendine girdiği ve ABD başta olmak üzere artık ülkelerin kalıcı olarak olaya el attığı yönünde. Bitcoin'in özünde bir işe yaramadığı düşünüldüğünde belki şuan için uzak ama rahatsız edici bir söylenti.

Ben alım satımlarıma ilişkin analizlerimi yaparken; büyük üstad diye tabir edeceğim çok büyük traderların ya da yorumcuların yorumlarına bakmam. Ben grafiklerle beraber tabiri caizse "halkın sesini" dinlemeyi tercih ederim. Şu ana kadar kaldıraçlı işlemler dahil olmak üzere yaptığım analizlerde yanılma payım 5'te 1. Bu oranın gayet iyi bir oran olduğunu bilenler bilir :) Büyük alımları her ne kadar halk yapmıyor olsa da, panik alım ve satımları onlar gerçekleştiriyor ve bir trendin oturmasını onlar sağlıyor. Her zaman değinmeye çalışıyorum özellikle soranlara; sadece grafiklerle bu iş olsaydı bütün grafik analizi yapmayı bilenler zengin olurdu.

Çok uzatmadan şunu da belirtmek istiyorum. başkasının analizinden faydalanın. Ama her zaman kendi analizinizi yapın.

Bu yazıda belirtilen içerikler kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir. Tamamen bilgilendirme maksadıyla yazılmıştır.

Sadece söylentiler kısmıyla ilgili bir hususta yazmak istedim .. Dediğiniz gibi ABD taraflı haberler veya söylentiler var ama şimdiye has bir durum değil . Benzer söylentiler yükseliş başlamadan önce de vardı .Daha önceleri de..

Sadece dün bir haber okumuştum , neredeyse hiç bir yorum içermeyen bir haber. Bitcoin fiyatının 19 binlerde dolaştığı zamanlarda bir haber. Kısaca şu şekildeydi. --Coinbasede bilinenden çok fazla balina var ve balinalar coinbase hesaplarını gönderdikleri bitcoin ler ile dolduruyor ---

Kendi açımdan bariz bir sıkıntı belirtisiydi. Satış denedim mi evet ama çok az miktarda. Büyük oyuncular ile ilgili haberlerin ,elbet bir dayanağı olanların piyasa üzerindeki etkisi çok büyük, gerçekleşme olasılıkları da.

Ben böyle düşünürken bir başkası başka düşünüyor. Birisi kazanırken birisi kaybediyor. Bir yatırımcının cebinden çıkan diğer yatırımcının cebine giriyor.

Oyalanıp duruyoruz işte kendi aramızda..

Silkemele olayı ile daha derine düşecekmiş hissi uyandırarak düşük seviyeden alıp aniden yukarı fırlatırlar. Bu hep yapılan bir şey. Şimdiki durum bu olabilir. Zaten bunu başarıyla yapabilmeleri için birkaç tane de panik havası oluşturacak haber yayınlarlar. Garibin elindekini alıp zarar ettirirler. Kendileri de kârlı satarlar. Yapacak bir şey yok. Bu iş böyle.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,152
Kullanıcılar
6,684
Son üye
Okan.2727
Geri