Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin İçin Son Durum Analizi

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhaba arkadaşlar. Birkaç günü yoğun geçirdikten sonra nihayet bir yazı yazma fırsatı buldum. Analiz işinin ise neredeyse 1 saatimi aldığını düşünürsek yaklaşık iki saat buralardayım.

Bitcoin, Kasım ayının 6. gününde 15968$ tepesinden sonra bazı kesimlerce sert düşüş diye tanımlanan bir hareket gerçekleştirdi; ama bu aslında sert bir düşüş değildi. Bunun adına, 16000$ düzeltmesi, demek daha yerinde olur. Çünkü adım adım ilerliyor ve bu ilerleyişin her adımını sağlam atmak istiyor, Bitcoin.

Oluşturulan tabanın kuvvetli olmasıyla düşüşlerin derine gitmesi zorlaşıyor ve piyasa yükseliş psikolojisi ile hareket ediyor. Bu da herkesin beklediği ve 'ralli' veya 'The Moon' diye tabir ettiği heyecan dolu yatırımcı dönütlerini yaklaştırıyor. Yatırımcı ancak ve ancak 20 bini geçtikten sonra bu psikolojiye geri dönecek; fakat ya 20 bin seviyesinden sonra sert bir düşüş yaşanırsa ne olacak? Böyle bir düşüşü bekleyen çok kişi var.

Bana kalırsa bu düşüşün gerçekleşmesi 20 bin direncinden önce olacaksa şu an tam zamanı. Eğer 20 binden sonra olacaksa da bu hareket 23 bin civarlarında olacak. Karar manipülasyon gücü sahiplerinde. Bunu herkes bilemez malesef.

BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
yYWPADE2

Neyse biz işimize bakalım. Saatlik grafikte AL sinyali oluştu. Şu an 15991$ seviyesinde bir durak gerçekleştirdi ve bu kez yukarı doğru bir düzeltme yaptı. Düzeltme devam ediyor ve fiyat 15708$ civarlarında seyrediyor. Sıkı takip eden yatırımcı 14350$ civarında satın aldı ve 16000$ civarında sattı bile. Şimdi saatlik grafikte AL sinyalinin varlığına rağmen çok çok hafif bir aşağı yönlü hareket var. Bu hareketin müsebbibi bahsettiğim 16000$ civarında satan yatırımcıların ta kendisidir.

Saatlik grafik için 16000$ ve 16646$ dirençleri önemli. Destek olarak ise aşağı yönelmelerde 15349$ ve 14618$ önem arz ediyor. Şu an için durum normal.

BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
h0GpP9on

Grafik üzerinde siyah renkli çizgiler ve onların fiyat değerini gösteren siyah renkli tabelaların yukarıdakileri dirençleri gösterirken aşağıdakiler ise destekleri gösteriyor. Şu an 4 saatlik grafikte seyir, 14618$ ile 16646$ yatay kanalında devam ediyor. 4 saatlik grafiğin bu kanalda yatay ilerlemesi fiyatların sıkışmaya ve her an herhangi bir yöne ani dönüş yapacağı anlamına gelebilir. Çünkü söz konusu kanal, birkaç 2019 Haziran ayından bu yana ilk defa çalışmaya başladı. Bu da kararsızlığın şiddetini gösteriyor olmalı.

Bu grafikte AL sinyalinin varlığı ve hatta yeni başlamış olması teskin ediyor yatırımcıyı. Saatlik satışların son etkilerinden kurtulmayı başarırsa günlük grafikten sağlam bir kuvvetli destek alır. Bu destekle 17221$ seviyesi zor olmaz.

BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
EP6WpOz2

Günlük grafik hiç düşüş yaşanmamış gibi ilerliyor. 13850$ seviyesini görebiliyorsunuz. Bu seviyeyi çok önemli olması nedeniyle kırmızı ve kesik çizgilerle belirtmek istemiştim. Şimdi bu seviye artık güçlü bir destek görevi görüyor. Hemen hemen aynı öneme sahip olan 14618$ seviyesi de artık destek olarak çalışıyor. Günlük grafiğin de hedefinde 16646$ direncinin olması çok iyi. Çünkü tüm zaman dilimlerinin ortak bir hedefe bakması yukarı yönelmelerin ağırlıklı olacağını gösterebilir.

Olasılık cümleleri kuruyorum çünkü çok çok kararsız bir dönem geçiyor. Yeni haberler, olaylar; yeni ABD başkanı gibi bir takım etkenin Bitcoin yatırımcısına karar yönetiminde zorluk yaşatıyor. Bitcoin'in doğasında bu tip haberlere aldırış etmemek var; fakat yatırımcı, alım satımlarını bu durumlara yönelik olarak gerçekleştirdiğinden artık Bitcoin de uyum sağlamaya çalışıyor.

Kolaylıklar.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm

Moderatör tarafında düzenlendi:

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,739
Son üye
kenanx