Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhaba. Herkse iyi geceler. Bitcoin yine kararsız hareket etmeye devam ediyor gibi görünse de aslında aşağı doğru hissettirmeden gidiyor. Yukarı doğru bir adım atarken aşağı doğru iki adım atıyor. Bir bakıyorsun bin dolarlık bir düşüş olmuş.

Bu gün haftanın son günü ve dolayısıyla önemli bir mum açılacak. Bu mum, tüm hafta boyunca gerçekleşmiş alım satımların ortalamasını hesaplayıp ona göre bir şekil alarak açılacak ve önümüzdeki hafta devrederken yeni muma da yapması gerektiklerini öğretecek. Bu noktada şu anki mum, kararsız davranıyor ve önümüzdeki haftanın hareketlerini kopyalacak yeni bir muma dönüşecek, diyebiliriz. Yani bu gün saat 03.00'te gelecek mum hem hafta boyunca neler olacağını hem de bir sonraki hafta neler olabileceğini haber verecek. Bu olay her haftalık mum açılışında olmuyor. Sadece kararsız geçen haftalarda gerçekleşiyor. Detaya inmek istedim ama başarılı olamadım galiba. Neyse grafiklere geçelim.

BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
Screenshot_20210125_010722_org.telegram.messenger.jpg

Bitcoin saatlik grafiğinde yaklaşık 10 dakika önce açılan mumda çok hafif bir toparlanma olduğu görülse de SAT pozisyonları münasebetiyle çok da başarılı olamayacak gibi görünüyor. Oluşabilecek sert hareketlere hazır olmak gerekiyor.

Bu sert hareketlerin varabileceği yerler yukarıda 33075$ ile 34800$ dirençleri iken aşağıda 29231$ ve güçlü destek olan 28377$ desteği. Bu destekler aşağıda beklerken 34800$ direnci, fiyatları tekrar yukarı çağırma potansiyeline halen sahip. Önümüzdeki birkaç gün içinde Bu çağrıyı yapabilirse 10 günlük düşüş trendini 10 gün tamamlanmadan bitirmiş olacak ve hedefe 42 bin Doları tekrar almış olacak. Yapamazsa günlük bazda 34800$ desteği aşağı yönlü kırılmış olacak ve düşüş için yeni kanallar açılacak. Her şey bu hafta belli olacak işte.

BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
Screenshot_20210125_011729_org.telegram.messenger.jpg

Yön tayini yaparken sinyaller arası zamanın kısaldığını fark ediyorsanız, sık sık sinyal değişikliği oluyorsa, yeni bir yön değişikliğinin gelebileceğinden şüphe duymalısınız artık. Şu an 4 saatlik grafikte bunun bir örneğini görüyoruz. Bu hareket artık büyük veya küçük yeni bir düzeltmenin geleceğini gösterir. Yön olarak ise günlük grafiğin durumuna bakıtıktan sonra bir tahminde bulunmak daha sağlıklı olur.

Bitcoin için 4 saatlik grafikte 28800$ seviyesi önemli. Bu seviyeli altına düşüp devam etmeyi seçerse yukarıda bahsettiğim günlük bazda 34800$ desteğinin aşağı yönlü kırılma olayının erken olmasına neden olur. Asıl zor durumda olan grafik zavallı 4 saatlik grafik.

BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
Screenshot_20210125_012854_org.telegram.messenger.jpg

Günlük grafiğin durumu da vahim ve her geçen gün biraz daha derine gidiyor. Diğer taraftan 4 saatlik grafiğin kararsız davranması sonucu düşüşü erteliyor. Yine de günlük grafik daha zorlu bir zaman dilimine sahip olduğu için 4 saatlik grafik her defasında başarısız olup bir kademe daha aşağı inmesine izin vermek zorunda kalıyor.

Son iki günlük kararsız davranmanın sonucu olarak toparlanma süresi kısaldı diyebiliriz. Bunun yanında aşağıya sert düşme riski büyüdü, demek de yanlış olmaz. Yatay seyirlerin her iki yöne büyük risk taşıdığı hakkında daha önce birkaç kez yazdım.

Bitcoin yükseliş trendinde iken aşağı yönlü günlük düzeltme yaptığında ilk 10 günün büyük öneme sahip olduğunu da birkaç defa söyledim. Genel olarak günlük düzeltme 6 ile 10 gün sürüyor. Bundan önceki günlük düzeltme 6 gün sürmüştü; fakat bu kez 6 günden uzun bir süre devam edecek. 10 günü aşarsa işler ciddiye binecek. Dikkat etmek lazım.

He şeye rağmen Bitcoin'de durum normal, diyebilmek güzel bir şey. Evet durum halen normal. Başarılar.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur. Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm tarafından oluşturulmuştur.

29 Ocak tarihindeki sözleşme bitim zamanı önemli olacak Bitcoin için. O tarihe dek yerini koruyabilirse belki yine yükselir. Tabi sözleşme sahipleri satış eğiliminde olmazsa.

Sence nasıl bir eğilimleri olur hocam?
29 Ocak tarihindeki sözleşme bitim zamanı önemli olacak Bitcoin için. O tarihe dek yerini koruyabilirse belki yine yükselir. Tabi sözleşme sahipleri satış eğiliminde olmazsa.

Daha bugün, büyük finans şirketlerinden birinin 150 milyon dolarlık BTC aldığını okudum. Hatta derledim haberi. Bu tür gelişmeleri takip ettiklerine eminim. O yüzden satış eğiliminde olmayacaklarını düşünüyorum.

Daha bugün, büyük finans şirketlerinden birinin 150 milyon dolarlık BTC aldığını okudum. Hatta derledim haberi. Bu tür gelişmeleri takip ettiklerine eminim. O yüzden satış eğiliminde olmayacaklarını düşünüyorum.
Ben de daha fazlasını isteyebilecekleri için satışları şimdilik erteleyebilirler ye düşünüyorum. Ama bir yerde satıp alt fiyatlardan daha fazlasını almayı da düşüneceklerdir elbet.

Günlük hareketlerde teknik sinyaller olmazsa olmaz ama Bitcoin gibi yoğun işlem gören ve toplumların geneli tarafından kabullenilmiş paraların teknik analizinde biraz daha temkinli davranmakta fayda var. Fiyatı etkileyen unsurlar çok değişken ve sayıca fazla. Ve bitcoin de teknik analiz çok fazla ters köşeye yatırır, dikkat.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,682
Son üye
osmanhazar265
Geri