Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin Madenciliği Hakkında

MustafaŞahin

Uzman Çavuş
Hocalarım Merhaba

Bu konu biraz garibinize gider belki ama merak ediyorum oldukça ilk önce forumdakilerin bir fikrini alayım dedim çünkü forum adminleri bu işin bayadır içinde anladığım kadarı ile yani sanal para işlerinin.
Hocam türkiyemining adına bir site var btc madenciliği yapıyormuş duymuşsunuzdur.
Neyse ben bu siteye kayıt oldum sonrasında aradan 1 yada 2 ay geçti hatırlamıyorum geçen zamanı bu gün siteye girdim 75 TL lik satoshi olmuş hesapta ancak çekilmiyor önce 150 TL lik bir yatırım istiyor sayfa, o önemli değil o sitede birikir yatırımı yaparız herhalde :)
Benim asıl merak ettiğim mesele ise bu madencilk adı altındaki sayfalarda arkaplanda ne dönüyor nedir bu madencilik ve dahada önemlisi bu işin dinen hükmü nedir haram mı helal bu işlerle uğraşmak yani siteye kayıt oldum 1 yada 2 ay bakmadım sonra döndüm 5 paket sigara parası birikmiş :) bana mantıklı gelmiyor nereden geldi bu para.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler konuyu umarım yanlış yere açmamışımdır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Lütfen konuları doğru kategoriye açalım.
Buraya açmış olsaydınız kazanç sağlayacaktınız...

Bu arada mining siteleri uzun zamandır bizim gözümüzde ponzi'dir yatırım yapmayın...

Haram helal konusu için güzel bir paylaşım yapacağım...

Hocam tekrar yanlış yere açmışım çok pardon kazanç sağlamak dışındaki önemli konu size karşı mahcup olamam şu anda.
Ponzi ne demek yani ne demek istediğiniz anladım ama.
Haram helal konusundaki paylaşımınızı dört gözle bekliyor olacağım.
Teşekkürler :)

Hocam tekrar yanlış yere açmışım çok pardon kazanç sağlamak dışındaki önemli konu size karşı mahcup olamam şu anda.
Ponzi ne demek yani ne demek istediğiniz anladım ama.
Haram helal konusundaki paylaşımınızı dört gözle bekliyor olacağım.
Teşekkürler :)
Ponzi demek saadet zinciri demek. Her gelen yatırımcının parasını bir sonraki yatırımcının parasıyla ödemesidir. Yani site admininin cebinden hiçbir sekilde para cıkmaz paraları gelen üyeler ile öder. Sistem belli bir sonra tıkanır ve sistem çöp olur.

Ponzi demek saadet zinciri demek. Her gelen yatırımcının parasını bir sonraki yatırımcının parasıyla ödemesidir. Yani site admininin cebinden hiçbir sekilde para cıkmaz paraları gelen üyeler ile öder. Sistem belli bir sonra tıkanır ve sistem çöp olur.
Genelde site sahibinin siteyi açmadan önce aklında olan parayı kazandığında benden bu kadar diyip paraları alıp uçmasıyla sonuçlanır. Sistem burada tıkanıyor. :) Turkeymining için değil genel olarak ponzi sistemler hakkında konuşuyorum.

Şunu buraya bırakayım. Bir çok şeyin cevabı olur sanırım.

Şunu buraya bırakayım. Bir çok şeyin cevabı olur sanırım.

Teşekkürler hocam

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,151
Kullanıcılar
6,684
Son üye
Okan.2727
Geri