Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin mi? Altın mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sıkı bir gram altıncıyım :) en son 450 den aldigim gramlar şuan 500 tl. YTD Ama bir yanım hep kripto ondan da vaz geçilmiyor. Fakat bu manipüle olaylarından dolayı BTC az soguttu kendini. Uzun vadede tekrar ihtişamlı olacaktır. Ne serden nede yardan vazgeçerim:) benim durum

Ben olsaydım tercihimi yarı yarıya şeklinde yapardım ancak sanırım bir tanesini seçmek zorundayız. Tercihimi bitcoinden yana kullanırdım. Sebebi ise;
Bugüne kadar yatırımlarımı reel sektör ve ülkemizin borsalarında değerlendiriyordum. Birikim olarak nitelendirdiğim param ile fiziksel altın satın alıyordum. Blockchain teknolojisini iki-üç yıl kadar bir süredir takip etmeme rağmen kripto para yatırımım yoktu. Bu sene ocak ayı içerisinde fiziksel altının bir kısmını kripto para olarak değerlendirmeye karar verdim ve şu an elimde olan tüm yatırımıma denk bir rakama ulaştı.

Şöyle enteresan bir done var; eğer şu an kripto para diye bir faktör olmamış olsaydı içerisinde bulunduğumuz dönemde altını hiçbir şey tutamıyordu. Bildiğiniz gibi altın puslu havaları, bulanık suları çok seviyor.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Ben altın üzerinden yatırım yapıyorum. Bitcoinden fazla kazandırdı bana.

Ama bir andada düşme ihtimali var . Altının öle çok büyük düştüğünü hiç görmedim.
Emtia sizin emtianız da hangi zaman aralığında size fazla kazandırdı merak ettim. Fazla kazandırdı dediyseniz ölçmüşsünüzdür o yüzden soruyorum.

Yoksa tamamen keyfi bir para birimi ben altına 5 bin lira yatırdım bitcoine e pis dedim, yatırmadım. Aaa yıl sonunda altın bana bitcoinden çok fazla kazandırdı gibi mi?

Ekli dosyayı görüntüle 1862

Şu günlerde bitcoin mi ? altın mı ? hangisine yatırım yapılmalı ?

Arkadaşlar perşembe günü Faiz kararı açıklanacak, Bazı analistlere göre altın almak için hava çok olumlu.
Ama diğer taraftan kripto paralarda da sular durulmak bilmiyor. Bitcoin, yatırımcısına çok güzel kazanç fırsatları yaratıyor.

Sizce şu dönemde hangisi daha mantıklı ?

Yatırım tavsiyesi istemiyorum siz olsanız neye karar verirdiniz ?
Altın yavaş ama emin adımlarla ilerliyor bitcoin ise spekülasyonlarla.

“Temel olarak tüm dünya Bitcoin alanına girmeye çalışıyor. Bitcoin, son 10 yılda en iyi performans gösteren varlık oldu. Ancak yine de çoğu insan yatırım yapmıyor. Kurumsal yatırımcıların çoğu yatırım yapmıyor. Muazzam teknolojik gelişme görüyorsunuz ve genel olarak bu sektördeki ilerleme tek kelime ile muhteşem. Son 50 yılda sahip olduğumuz eski finansal sistemin artık çalışmadığı aşikar. Bu yüzden büyük olasılıkla onun yerini alacak yeni bir durum söz konusu: İşte o da Bitcoin’in ta kendisi.” (BU BİR BİLGİ MESAJIDIR KANITLAR İLE BİRLİKTE BU BANA ÖZGÜ BİR MESAJ DEĞİLDİR ONU ÖNCEDEN DİYEYİM AMA AŞAĞI YERDE YAZDIGIM BANA AITTIR)

Altının fiyatının BTC ile yarışması için doların altın ile eşdenik yükselmesi gerekir altın dolar ile yükseliyor BTC ise alıcısı ne kadar çoksa o kadar çok zarar ettiriyor bana soracak olursanız btc derim çünkü herkes bir gün altın alamayacak duruma gelıcek btc işine 1000 tl ile girip de 10 hata 20 katı alanları gördüm bence BTC

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geleneksel yatırımcılar altın diye düşünebilir ama artık yenilikçi yatırımcı dijital paranın tadını aldı.:)
Benzer yatırım süresinde ikiside benzer getiri sağlar diye düşünüyorum.
Banka üzerinden alınan altının masrafı çok ağır. 100gr üzerinde işlemi ertesi güne bırakma gibi durumlar var. Dijital para için komisyon harici, limit ve zaman kısıtlaması söz konusu değil. Altında iniş çıkış daha yavaş olabilirken dijital parada çıkış ve düşüşler akıl alabiliyor.
Bu sebeple ben Borsa diyorum.

YTD.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,232
Kullanıcılar
6,715
Son üye
stepetas
Geri